Opis ksiązki
Kup Teraz

Opowieści z Narnii. Książka do kolorowania

Ocena ( 1 osoba )
3.0
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2016-07-05
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788380082007
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę:elibri

Do Narnii można dostać się na kilka sposobów. Jednym z nich jest przejście przez starą szafę, do której niegdyś weszła Łucja, a za nią Edmund, Zuzanna i Piotr. Inną metodą, cenioną przez wielu, jest zatopienie się w lekturze siedmiu pięknych tomów C.S. Lewisa. Ale można zrobić coś jeszcze - chwycić najprostsze kredki i za ich pomocą współtworzyć cudowny świat marzeń.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
NARNIA DO POKOLOROWANIA

Dokładnie sześćdziesiąt lat temu, w roku 1956, ukazała się ostatnia powieść o przygodach rozgrywających się w fantastycznej krainie Narnii - ,,Ostatnia Bitwa". Taka rocznica to doskonała okazja by przypomnieć sobie cała wspaniałą serię, która od ponad pół wieku rozpala wyobraźnię czytelników z całego świata. Nie omija jej także wydawnictwo Media Rodzina, które w naszym kraju odpowiada za publikację cyklu, wypuszczając na rynek kolorowankę zwierającą oryginalne ilustracje z książek. Ale nie tylko.

Witajcie w Narnii, niezwykłej krainie, w której splatają się motywy z mitów, religii chrześcijańskiej i baśni. Jak można do niej trafić? Sposobów jest naprawdę wiele. Można na przykład przejść przez starą szafę pełną futer, albo też przeniknąć przez obraz. Można również na wiele innych sposobów - jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Jeszcze więcej jest przygód, jakie czekają w Narnii na każdego, kto odwiedzi jej ziemie. A Wy możecie teraz przeżyć je wszystkie - od pojawiania się królowej Jadis przez przygody Piotra, Łucji, Edmunda i Zuzanny po ostateczną bitwę o spokój fantastycznej krainy. Aslan i Kaspian. Święty Mikołaj i Biała Czarowania. Eustachy i Julia. Digory i Polly. Wszystkie postacie ze wszystkich książek serii spotykają się po raz kolejny, żeby znów przeżyć najważniejsze przygody...

A czytelnik ma okazję uczestniczyć w nich w aktywny sposób, nadając wszystkiemu własnych barw, ożywiając oryginalne, znane z książek ilustracje Pauline Baynes. Przy okazji publikacja nie ogranicza się jedynie do roli kolorowanki, ale także streszcza wszystkie siedem części ,,Opowieści z Narnii" poprzez krótkie fragmenty zaczerpnięte z samych książek. Dzieci otrzymują więc nie tylko szansę na zabawą kredkami, flamastrami czy mazakami, mogą przy okazji przypomnieć sobie (lub wprowadzić się w temat - książeczka nie wyczerpuje go bowiem) to, co napisał C. S. Lewis.

Dla młodych fanów Narnii i kolorowania ta pozycja jest jak znalazł. Klasyczne ilustracje doczekały się też nowej interpretacji, która urozmaica zaczerpnięte z powieści rysunki, a samo wydanie przygotowane zostało starannie, na dobrej jakości papierze i w ładnej oprawie.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/08/18/opowiesci-z-narnii-ksiazka-do-kolorowania-clive-staples-lewis-pauline-baynes/
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Opowieści z Narnii. Książka do kolorowania Poznań Pettsona i Findusa
Sven Nordqvist
Okładka - Opowieści z Narnii. Książka do kolorowania Harry Potter - siedmiopak Duddle - tw.
Joanne K. Rowling
Okładka - Opowieści z Narnii. Książka do kolorowania Wyspa skarbów MP3
Robert Louis Stevenson
Okładka - Opowieści z Narnii. Książka do kolorowania Kicia Kocia na plaży
Anita Głowińska
Okładka - Opowieści z Narnii. Książka do kolorowania Wilk stepowy
Hermann Hesse
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów