Opis ksiązki
Kup Teraz

Osaczona

Ocena ( 15 osób )
4.6
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2012-04-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-238-8550-4
Liczba stron: 306
Dodał/a książkę:daniello99
Recenzja - Osaczona
Miranda Wood jest młodą kobietą, która popełniła w życiu jeden poważny błąd – zakochała się w swoim pracodawcy Richardzie Tremainie. Błąd ów po pewnym czasie pojęła, czego efektem było jej odejście i od niego, i z pracy. Mężczyzna nie przyjął jej decyzji do wiadomości i ciągle zadręczał ją prośbami o spotkania. Pewnego dnia zaskoczył ją, zawiadamiając, że za kilkanaście minut będzie u niej w domu. Zdesperowana Miranda, nie chcąc spotkać się z byłym kochankiem, opuszcza dom i spędza sporo czasu na ukochanej ławce nad morzem. Po powrocie czeka ją przykra niespodzianka – Richard nadal u niej jest i nadal na nią czeka… nieżywy, z nożem wbitym w ciało.

Nikt nie chce słuchać wyjaśnień dziewczyny, że to nie ona zabiła. Nie ma alibi, ma za to motyw. Śmierć Richarda, pochodzącego z bogatej i wpływowej rodziny, sprawia, że na Shephard’s Island powraca przyrodni brat zamordowanego Chase. Jako jedyny z całej rodziny zaczyna mieć wątpliwości co do winy Mirandy, a zrozpaczona kobieta coraz bardziej lgnie do niego… Razem starają się dociec, kto tak naprawdę miał motyw i sposobność, aby dokonać ponurej egzekucji Richarda. A podejrzanych przybywa…
Recenzja
Sil Linia koment
Na półkach:

Pewnego razu na Shepherd’s Island

 

Amerykańska autorka powieści kryminalnych - Tess Gerritsen, jest jedną z moich ulubionych powieściopisarek. W zasadzie na jej książkach dotąd nie zawiodłam, z chęcią więc sięgam po kolejne powieści jej autorstwa, pojawiające się na polskim rynku wydawniczym. Ostatnio trafiłam na książkę Osaczona. I - jak nietrudno się domyślić - po rozpoczęciu lektury przepadłam.

 

Miranda Wood nie mogła dalej żyć w zakłamaniu

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
rysia420 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Historia toczy się wokół romansu. Miranda Wood pracuje w małej gazecie, mieszka na wyspie w okolicy Maine i miała romans ze swoim szefem, Richard Tremainem. Tremain nie był gotowy na to, aby zakończyć związek, ale okazało się, że dla Wood był to tylko jeden z wielu mężczyzn jakich miała przez lata. Kiedy szef dzwoni i mówi, że idzie do niej, by się z nią zobaczyć, ona wychodzi z domu, aby go uniknąć. Kiedy wraca, znajduje go w łóżku zasztyletowanego. Biorąc pod uwagę, że Tremain jest właścicielem firmy, każdy od razu zakłada, że to Wood była mordercą, a ona nie ma żadnego alibi. Brat Richarda- Chase spotyka się z Wood i jest przekonany, jak wszyscy inni, że to ona jest mordercą. Ale im dłużej spędza z nią czas rozmawiając, zaczyna mieć wątpliwości. I kiedy pewne fakty wychodzą na jaw, staje się dla niego oczywiste, że ktoś inny chce dopuścić do upadku Mirandy....

Ponieważ dawno czytałam jedną z powieści Gerritsen, nie mam dużo do porównania podczas czytania. Ale to nie jest na pewno jeden z tych świetnych thrillerów medycznych. Znaki nie są w pełni rozwinięte, czego zwykłam od niej oczekiwać. Patrzę na Osaczoną jak na przyzwoity thriller, który jest dobry na kilka godzin.
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Od razu po przeczytaniu ,,Infekcji" tej autorki musiałam sięgnąć po jej kolejną pozycję.
Mirinda Wood odnajduje w swojej sypialni zakrwawione zwłoki kochanka Richarda Tremaina. Od razu staje się pierwszą podejrzaną na liście. Zostaje zamknięta w więzieniu, ale ktoś wpłaca za nią ogromną kaucję. Kobieta nie wie co się dzieje, ktoś jeszcze chyba chce ją zamordować. Kto za tym wszystkim stoi?
Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że to zwykły thriller, nie medyczny jak sądziłam. Nie wiedziałam, że autorka na początku swojej kariery pisała takie książki z wątkiem romansowym w tle. To nie oznacza jednak, że mi się nie podobało, zabrakło mi trochę tych opisów rodem z ostrego dyżuru. Martwiłam się jak autorka sobie poradziła, niepotrzebnie. Okazało się, że zrobiła to po mistrzowsku.
Od pierwszej strony razem z główną bohaterką Mirindą, którą bardzo polubiłam zostajemy wplątani w zawiłą sieć kłamstw i intryg. Później akcja gna do przodu na łeb na szyję. Nie mogłam się oderwać od książki dopóki nie poznałam imienia osoby, która stała za wszystkimi krzywdami Mirindy. Wątek romansowy w książce jest bardzo subtelny, nadaje jej tylko dyskretny smaczek. Czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Nie domyśliłam się zakończenia. Być może nie jest to też lektura, którą na długo razem z wieloma szczegółami zapamiętamy, ale w długi, jesienny już wieczór możemy miło spędzić czas.
Opinia pojawiła się już na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-05-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Kolejna dobra książka Tess Gerritsen. Z przyjemnością po nią sięgnęłam. Wciąga i zaskakuje.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-10, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Miranda Wood to główna bohaterka. Pracuje w lokalnej gazecie. Kobieta właśnie zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem. On jednak pragnie ponownie zacząć się spotykać. Pewnego dnia dzwoni do kobiety i mówi, że zaraz przyjedzie. Miranda wychodzi z domu, a jak wraca znajduje zwłoki kochanka w swoim łóżku. Zostaje oskarżona o morderstwo...

Książki Tess Gerritsen uwielbiam, ale ta jakoś tak mnie nie zachwyciła. Zdecydowanie bardziej wolę jej thrillery medyczne.
Książka jest pełna napięcia, mamy wątek romantyczny, który jednak nie dominuje. Zagadka jest ciekawa, napięcie towarzyszy do ostatnich stron, ciągle się coś dzieje. Książka ok, ale autorka ma lepsze.
monidecor plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-04-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Nie ma to jak wieczór spędzony z dobrym kryminałem podczas gdy za oknem panuje jeszcze zima a nie wiosna. z ogromną przyjemnością sięgnęłam po kryminał Tess Herritsen pt"Osaczona". To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, a jej zapowiedź na początku książki kryminału zawierającego wątek miłosny zachęciła mnie jeszcze bardziej do lektury.


Miranda Wood zostaje oskarzona o brutalne zabójstwo swojego kochanka Richarda Tremaina - znanego właściciela gazety. Wszystko wskazuje na popełnienie przez nią zbrodni, gdyz ciało kochanka zostało znalezione zakrwawione w jej własnym łóżku a obok łóżka znaleziono zakrwawiony nóż pochodzący z kuchni bohaterki. Ponadto kochankowie ostatnimi czasy byli ze sobą skłóceni. to wszystko przemawia za ewidentną winą Mirandy. Miranda stara się za wszelką cenę udowodnić swoją niewinność. Zostaje aresztowana ale ktoś anonimowo wpłaca za nią kaucję i bohaterka może wyjść na wolność gdzie spotykają ja same nieprzyjemności. Poznaje w tym czasie brata swojego kochanka, który ku zdumieniu Mirandy wierzy w jej niewinność i stara jej się pomóc. Jednak na bohaterke czeka jeszcze wiele niebezpiecznych niespodzianek.


"Osaczona" to lektura przy której nie można się nudzić. Dużo się w niej dzieje , wartka akcja, morderstwo i zagadka do rozwiązania a także wątek miłosny sprawi że zatopicie się w lekturze na dobre kilka godzin.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Margarita1980 Linia koment
Przeczytane:2015-07-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
gosinek Linia koment
Przeczytane:2015-07-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015,
blackolszi Linia koment
Przeczytane:2014-02-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014,
Madziq84 Linia koment
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 2015,Mam,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-04-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
MonikaP Linia koment
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,x przeczytane 2013,
kpotter Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Gosia2725 Linia koment
Przeczytane:2013-12-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Osaczona Dom w San Francisco. Dzieci szejka
Tara Pammi, Lynn Raye Harris
Okładka - Osaczona Dama do towarzystwa
Anne Ashley
Okładka - Osaczona Zamorska posiadłość
Bronwyn Scott
Okładka - Osaczona Zatańcz dla mnie. Zamek w Kornwalii
Carole Mortimer, Jennie Lucas
Okładka - Osaczona Zmysłowa panna młoda. Trzydzieści dni i nocy
Yvonne Lindsay, Andrea Laurence
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów