OPIS KSIĄŻKI:

Po prostu PowerPoint

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 1997-02-04
Dodał/a książkę:helion
Książki serii "Po prostu" są unikalnym sposobem na zapoznanie się z pakietem dowolnego oprogramowania. W tym układzie pojedyncza strona - w większości wypadków - zawiera informacje dotyczące konkretnego tematu. Każda strona posiada zwięzłą instrukcję, która krok po kroku pokazuje, jak wykonać określony rodzaj zadania, oraz ilustracje i wyjaśnienia, które mogą być przy tym pomocne. Ten sposób organizacji danych wyraźnie zmniejsza uciążliwość nauki tak zaawansowanego programu jak PowerPoint i umożliwia opanowanie tylko tych wiadomości, które są Ci potrzebne.

Na końcu każdego tematu możesz znaleźć listę wskazówek, które dostarczą Ci dodatkowych informacji o skrótach klawiaturowych, alternatywnych technikach i tematach związanych z danym zagadnieniem. Niektóre ze wskazówek są nieudokumentowane lub bardzo głęboko ukryte w dokumentacji programu.

Oczywiście można tę książkę czytać od początku do końca ale bardziej prawdopodobne jest to, że zapoznasz się tylko z tymi rozdziałami lub tematami, które Cię interesują, a dzięki specyficznej budowie tej książki możesz to zrobić szybko i skutecznie.

Rozdział 1 powinien być szczególnie ważny dla nowych użytkowników systemu Windows. Zawiera on podstawowe informacje o oknach dialogowych, paskach narzędzi, menu i sposobach posługiwania się myszką.

Rozdział 2 to najlepszy sposób na szybkie poznanie podstawowych cech PowerPointa i jest bardzo pomocny, gdy Twoja prezentacja powinna być gotowa na wczoraj.

Rozdziały 3 - 11 wyjaśniają jak tworzyć różne rodzaje slajdów (lista wypunktowywana, wykresy, tabele, schematy organizacyjne), i jak formatować prezentacje.

Dwa sposoby organizacji prezentacji są przedstawione w rozdziałach 12 i 13 O tym jak pokazać prezentację na ekranie lub wydruku, czy też na 35-milimetrowych slajdach, dowiesz się z rozdziału 14 i 15.

Co nowego zawiera PowerPoint dla Windows 95
Ostania wersja PowerPointa współpracuje z nowym systemem operacyjnym firmy Microsoft - Windows 95. Poniżej podano kilka nowych cech programu, które oczywiście są opisane w tej książce:

• Nagłówki i stopki mogące zawierać daty, sformatowany tekst, numery stron itp.
  • Sprawdzanie stylu - narzędzie, które poszukuje niezgodności w stylu prezentacji.
  • Autokorekta poprawiająca Twoje pomyłki.
  • Miniatura aktualnego slajdu umożliwiająca wyświetlenie całego układu bez względu na jego rozmiar.
  • Widok czarno-biały.
  • Możliwość dowolnej zmiany slajdu w czasie wyświetlania (Nawigator slajdów).
  • Slajdy zawierające sekwencje filmowe, fragmenty muzyczne i obiekty animowane.
  • Przejście w czasie prezentacji do innego slajdu poprzez kliknięcie na obiekcie docelowym.
  • Okno notatek, w którym można zapisywać informacje w trakcie trwania pokazu.
Cień jabłoni