Okładka książki - Przygody Chemiczne Sherlocka Holmesa

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1969-01-01
ISBN: b.d.
Dodał/a książkę: Luxfan

"Podobno za granicą istnieją kluby wielbicieli Sherlocka Holmesa. Szkoda, że u nas nie ma takiego, bo chętnie bym się do niego za­pisał. Trudno nie podziwiać wielkiego talentu Conan Doyle'a, który stworzył postać genialnego detektywa, tak żywą i powszech­nie znaną. Zresztą mam ku temu jeszcze inne, osobiste powody. Przecież Holmes byt moim kolegą po fachu, chemikiem. Doktor Watson zapoznał się z nim w laboratorium chemicznym, gdzie Sherlock przeprowadzał rozmaite doświadczenia. Jak twierdzi Conan Doyle, młody jeszcze wówczas detektyw wynalazł nawet własną metodą wykrywania hemoglobiny."

Kup książkę

Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2013-10-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Absolutnie fantastyczna! Prawie nasz polski Sherlock. Zagadki ciekawe, rozwiązania wydają się banalne po objaśnieniu. Zespół Holmes i Watson jak malowani!
Uczeni w anegdocie
Wacław Gołembowicz0
Okładka ksiązki - Uczeni w anegdocie

"Biografie uczonych są na ogół suche i podobne do siebie: daty najważniejszych wydarzeń życiowych, wykształcenie, kariera naukowa, osiągnięcia. Z indywidualności...