OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Rajska dolina

Ocena ( 6 osób )
4.7
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-09-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-241-4620-8
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:izabela81
Recenzja - Rajska dolina

Kiedy Daniel dostał list, pomyślał, że chyba śni. Na kopercie widniało pismo jego brata... Daniel nigdy wcześniej nie dostał listu od Maxa. Jednak to nie dlatego drżą mu ręce i coś ściska go za gardło. Zawsze tak się czuł przed spotkaniem z Maxem - jakiś nieokreślony niepokój. A w tym liście brat bliźniak prosi Daniela, żeby go odwiedził - w ekskluzywnym sanatorium dla ludzi „wypalonych”. Położona w malowniczych szwajcarskich Alpach Rajska Dolina przypomina luksusowy hotel, chociaż pacjenci nie mogą jej opuszczać. Ale Daniel jest zachwycony pięknem przyrody i miłą atmosferą panującą w klinice. Do czasu gdy dowiaduje się, że Max musi wyjechać i chce, żeby Daniel na kilka dni go zastąpił… Zanim Daniel zdąży się zastanowić, Max znika. A Daniel zaczyna zdawać sobie sprawę, że Rajska Dolina ma swoje tajemnice. Idylliczne miejsce odsłania przerażające oblicze…

Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-08-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,

Pokaż swoją twarz, prawdziwą twarz

 

Osobowość dyssocjalna, osobowość społeczna – to często używane określenia psychopaty. Tradycyjnie psychopatia powiązana była z zaburzeniami odczuwania emocji oraz problemami w kontaktach interpersonalnych, a szczególnie z agresją i przemocą. Współczesna psychiatria niestrudzenie pracuje nad tym zaburzeniem struktury osobowości, starając się odnaleźć źródło choroby i precyzując kluczowe dla diagnozy cechy

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
RudaRecenzuje plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-03, Na półkach: Przeczytałem,

Mimo że Max i Daniel to bliźniaki jednojajowe, nigdy nie byli ze sobą zbyt blisko. Skomplikowana sytuacja rodzinna oraz niezdecydowanie rodziców sprawiły, że chłopcy wychowywali się osobno, a łączące ich więzi ciężko nazwać silnymi. W zasadzie widywali się tylko raz w roku. Dlatego też, kiedy Daniel otrzymał list od swojego brata, nie zastanawiał się zbyt długo nad otrzymaną w nim propozycją.


Pobyt w Szwajcarii mógł być świetną alternatywą dla nudnej rzeczywistości oraz szansą na urlop, na który nie było go stać. Poza tym Daniel miałby okazję spędzić trochę czasu z jedynym bratem i nieco się do niego zbliżyć. Dlatego też, nie zastanawiając się zbyt długo, podjął decyzję o wyjeździe do odległej kliniki w Szwajcarii, w której leczył się jego brat. Mężczyzna ani przez chwilę nie zdawał sobie sprawy, że propozycja ma faktycznie niewiele wspólnego z urlopem, tym samym szybko stał się głównym elementem zawiłej intrygi.


Rajska Dolina to pozycja dość innowacyjna, jeśli chodzi o rynek powieści skandynawskich. Czytelnik zostaje zaskoczony już samym tytułem, w rzeczywistości przecież tytułowa dolina niewiele ma wspólnego z rajem. Wręcz przeciwnie. Ten szwajcarski zakątek może być szczęśliwą krainą jedynie dla naukowców, którzy z pasją oddają się badaniom nad psychopatami.


Daniel, który (nie)przypadkowo trafił do tego miejsca znalazł się w dużym niebezpieczeństwie, zupełnie niespodziewanie z gościa przemienił się w jednego z mieszkańców. Hermanson zaskakuje nas swoją fabułą, mając świadomość, że trup nie musi ścielić się często i gęsto, żeby powieść mogła się podobać. Zamiast na wyrafinowanych morderstwach skupia się na oddaniu przerażającego klimatu szpitala psychiatrycznego.


To pozycja godna polecenia, zarówno sama w sobie, jak i część tego popularnego obecnie skandynawskiego prądu, spośród którego zresztą wyróżnia się. Ciekawie zbudowane postacie bohaterów, zmienność fabuły oraz logiczność i prostota sprawiają, że nikt nie będzie się nudził z tym utworem. Oczywiście- to nie arcydzieło, ale bardzo przyzwoicie napisana książka.     

Eirene plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Opis na okładce książki mnie zaciekawił, więc postanowiłam spróbować przeczytać kryminał skandynawskiej autorki. Akcja książki dzieje się w Szwajcarii, w Vip-owskim sanatorium dla osób "wypalonych życiem". Przebywa tam brak bliźniak naszego głównego bohatera Daniela - Max. Bracia chociaż podobni z wyglądu, różnią się od siebie charakterami. Max prosi aby Daniel "zastąpił" go na trochę w sanatorium, wypoczął w górskim klimacie, sam zaś ma do załatwienia "kilka spraw". Daniel w końcu godzi się na podmianę, jednak Max nie wraca w umówionym terminie. Nikt nie chce wierzyć, że Daniel nie jest Maxem, a on sam z dnia na dzień przebywając w ośrodku odkrywa jego mroczne tajemnice. Kim są tak naprawdę pensjonariusze tego sanatorium? Czy ktoś w końcu uwierzy w jego historię? Gdzie podział się jego brat? Czy odkrycie wszystkim tajemnic "Rajskiej doliny" główny bohater nie przypłaci życiem? Doskonały thriller psychologiczny, od którego nie można się oderwać.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Ivy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
GosiaK Linia koment
Przeczytane:2015-12-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
violabu Linia koment
Przeczytane:2015-09-24, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Faraons Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-08-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Na półkach: Przeczytałem,2015,
jurata Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Rajska dolina Inna ziemia
Philip K. Dick
Okładka - Rajska dolina Cudowna broń
Philip K. Dick
Okładka - Rajska dolina Dziewczyna, która się boi
TORJUSSEN MARY
Okładka - Rajska dolina Przesyłka
FITZEK SEBASTIAN
Okładka - Rajska dolina Bliskość
Kristen Proby
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów