Opis ksiązki
Kup Teraz

Spirit. Najlepsze opowieści

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2009-01-26
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788323725459
Liczba stron: 188
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Spirit. Najlepsze opowieści
Spirit - jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich bohaterów komiksowych. Pierwsze zeszyty z jego przygodami zaczęły się ukazywać w 1940 roku. Początkowo były to historyjki kryminalne, które dość szybko przeobraziły się w niezwykle zróżnicowane gatunkowo opowieści. Oprócz klasycznych fabuł z terrorystami, sabotażystami, nazistami czy szalonymi naukowcami pojawiały się na łamach komiksu historie komediowe, romanse, opowieści grozy i science fiction, a także epizody nawiązujące do ważnych wydarzeń i parodiujące znane postaci. Pojawiały się teksty w całości rymowane lub adaptacje znanych opowiadań czy bajek. Zbiór historii o zamaskowanym bohaterze i pogromcy bandytów, zwalczającym przestępczość w mieście Central City, stał się najbardziej znanym cyklem kryminalno-przygodowym (z elementami fantastyki) w amerykańskim komiksie XX wieku.
Recenzja
SiM Linia koment
Na półkach:

W panteonie komiksowych superbohaterów szczególne miejsce zajmuje Spirit – zamaskowany pogromca bandytów i tajemniczy współpracownik policji. W albumie „Spirit. Najlepsze opowieści” przejrzeć można najciekawsze, najbardziej charakterystyczne i udane odcinki jednej z najbardziej popularnych komiksowych serii.

 

Spirit (a właściwie Denny Colt) był zwyczajnym kryminologiem, człowiekiem poszukującym złoczyńców, za których wyznaczone były nagrody. Niestety, podczas jednej ze swych przygód, nasz bohater ulega ciężkiemu wypadkowi i zapada w letarg, przez otoczenie mylnie uznany za śmierć

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów