Szybkość i siła po 50-tce

Data wydania: 2016-05-12
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-7579-512-7
Dodał/a książkę:dayna15
Jeździsz wyczynowo na nartach? Pływasz, jeździsz na rowerze lub biegasz? A może kochasz triatlon? Szybkość i siła po 50-tce to prawdziwy skarb wszystkich sportowców wytrzymałościowych, którzy chcą być szybcy przez nadchodzące lata.

Bycie coraz starszym wcale nie musi oznaczać bycia coraz wolniejszym! Opierając się na wynikach najnowszych badań dotyczących starzenia się i formy fizycznej, Joe Friel – czołowy amerykański trener sportów wytrzymałościowych z ponad 30-letnim stażem – udowadnia, że każdy bez względu na wiek może z powodzeniem startować w zawodach i jednocześnie cieszyć się pełnią zdrowia. Wyjaśnia również, jak zaplanować trening, by odeprzeć skutki upływającego czasu, wydłużyć sportową karierę o całe dekady i z powodzeniem walczyć o zwycięstwo aż do późnej starości.

W książce "Szybkość i siła po 50-tce" znajdują się sprawdzone wskazówki dotyczące treningu o dużej intensywności, siłowego i ogólnorozwojowego, a także regeneracji oraz odżywiania. Odpowiada ona również na typowe pytania sportowców po 50-tce:
• jak ludzkie ciało w różnym wieku reaguje na zmiany w treningu?
• jak korygować plany treningowe i co robić, aby uniknąć przetrenowania?
• jak pozbyć się tkanki tłuszczowej i odzyskać gęstość mięśni?
• jak ułożyć progresywny plan uwzględniający trening, odpoczynek, regenerację oraz starty w zawodach?
• jak w praktyce ocenić intensywność treningu oraz swoje postępy?