Opis ksiązki
Kup Teraz

Tajemniczy brat

Ocena ( 3 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-07-05
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-8069-405-7
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę:edytka222
Najbardziej zaskakująca opowieść o Dollangangerach od czasów „Kwiatów na poddaszu”. Ostatni tom sagi Dollangangerów ponownie przenosi nas w przeszłość. Z pozoru akcja nie ma związku z poprzednimi, w których młoda Kristin poznaje pamiętnik Christophera Dollangangera, najstarszego z czwórki dzieci, uwięzionych niegdyś na poddaszu rezydencji, znaleziony w ruinach Foxworth Hall. Młody chłopiec, podrzucony do szpitala, zostaje adoptowany przez bogatą rodzinę. Cierpi na amnezję – i jeszcze nie wie, że lepiej by było, aby nigdy nie przypomniał sobie przeszłości… Starszy człowiek traci wnuka w tragicznym wypadku drogowym. To kolejne nieszczęście w jego życiu, gdyż wcześniej stracił już córkę i zięcia, a potem żonę. W tym samym czasie do szpitala trafia tajemniczy chłopiec, schorowany i nieszczęśliwy. Zrozpaczony dziadek postanawia zająć się nim i wziąć go pod swój dach, aby zastąpił mu utracone dziecko. Napotyka jednak na opór wnuczki. Nastoletnia Clara Sue traktuje chłopca jak intruza i najchętniej pozbyłaby się „tajemniczego brata”. Usiłuje dojść, kim jest, aby szybciej zwrócić go prawdziwej rodzinie. Mroczna przeszłość wkrótce odsłoni swoją ostatnią tajemnicę.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Domi__T plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"Tajemniczy brat" to trzecia część dodatkowej trylogii do serii o Dallangangerach. Nie spotkamy tu już bohaterów z poprzednich dwóch części, gdyż opowiada historię sprzed kilkudziesięciu lat.
Nastoletnia Clara Sue traci w wypadku młodszego brata. Z najbliższej rodziny pozostał jej tylko dziadek, gdyż rodzice zmarli kilka lat wcześniej. Bardzo trudno jest jej pogodzić się ze śmiercią braciszka, tym bardziej, że jego pokój nagle zajmuje obcy, mały chłopiec o nieznanych tożsamości i przeszłości.
Książke tę czyta się bardzo dobrze, jest trochę ciekawsza od poprzednich dwóch części, jednak daleko tym wszystkim trzem do powieści Virginii Andrews, to nie to, nie ta akcja, nie te zaskoczenia.
anka920 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,52 książki 2016,Mam,
Książka zaczyna się mocnym akcentem - śmiercią brata bohaterki oraz równoczesnym przywiezieniem do szpitala otrutego arszenikiem chłopca, co każdy, kto czytał cykl V. C, Andrews od razu skojarzy z jednym z rodzeństwa. Niestety później jak dla mnie akcja się urywa i książka się ciągnie bez jakichkolwiek zwrotów akcji.
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
TAJEMNICA KWIATÓW NA PODDASZU

Bohaterowie ,,Kwiatów na poddaszu" powracają po raz ósmy (po raz trzeci goszcząc na łamach trylogii ,,Pamiętnik Christophera") by znów rozwiązać kilka tajemnic i dopowiedzieć do historii rodziny Dollangangerów ostatni rozdział. Chociaż tym razem wydawać by się mogło, że to zupełnie inna, nie związana z poprzednimi częściami opowieść.

Nastoletnia Clara Sue musi zmierzyć się z sytuacją, która jest dla niej nie do zaakceptowania. Jej dziadek, który w życiu przeżył wiele tragedii - stratę zięcia, córki i żony - teraz w wypadku samochodowym traci także wnuka. Nie potrafiąc poradzić sobie z sytuacją, starszy mężczyzna przelewa swoje uczucia na tajemniczego chłopca, który trafia do tego samego szpitala, w którym umarł właśnie jego wnuczek. Co jest takiego niezwykłego w owym dziecku? Chłopiec cierpi na amnezję i nie ma najmniejszego pojęcia kim może być i co takiego przeżył. Przegarnięty przez dziadka Clary, staje się częścią rodziny, ale nastolatka nie akceptuje przyszywanego brata. Zbuntowana przeciw jego obecności w domu postanawia dowiedzieć się prawdy o jego tożsamości, a tym samym zwrócić ewentualnym krewnym. Nie jest świadoma, jakie sekrety skrywa dziecko...

Pisząc ,,Pamiętnik Christophera" ghostwriter, który dokończał po Virginii C. Andrews cykl ,,Kwiaty na poddaszu" (zaczynając od finału ,,Ogrodu cieni", jak głoszą plotki) - jakże płodny autor Andrew Neidermann, zdecydował się sprzeniewierzyć nieco temu, co pokazywał pierwowzór. Owszem, zachował i tematykę i treść, i styl także starał się oddać, jednak zrobił ryzykowny krok w stronę ożywienia pewnej postaci, która w powieściach Andrews jasno i wyraźnie była martwa. Efekt podzielił fanów - jedni zmieszali pisarza z błotem, inni byli zachwyceni. Trzeba jednak przyznać, że stworzył ciekawą trylogię, która nadawała się tak dla fanów serii, jak i zupełnie nowych odbiorców.

Finałowy tom ,,Pamiętnika Christophera" jest dla serii tym, czym dla cyklu ,,The Ring - Krąg" jego ostatnia niegdyś odsłona (czas jak zawsze zweryfikował ten status) ,,Loop". W ,,Loop" dziecięcy bohater, tak jak tu, skrywał w sobie wielką (choć nieuświadomioną) tajemnicę, a cała akcja pozornie zdawała się nie mieć związku z poprzednimi częściami. Podobnie jest w ,,Tajemniczym bracie", a kiedy następuje wolta, wszystkie elementy wskakują na swoje miejsce i autor może dopowiedzieć właściwe zakończenie. A jakie ono będzie? Przekonacie się już niedługo. Powieść trafi do księgarń już piątego lipca. Ja powiem tylko tyle - jeśli jesteście fanami ,,Kwiatów na poddaszu" albo dobrze bawiliście się czytając poprzednie dwa tomy ,,Pamiętnika...", na pewno się nie zawiedziecie.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/06/23/tajemniczy-brat-virginia-cleo-andrews/
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Tajemniczy brat Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Tajemniczy brat Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Tajemniczy brat Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Tajemniczy brat Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Tajemniczy brat Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów