Templariusz. Strażnik Graala

Data wydania: 2012-04-24
ISBN: 978-83-7250-338-1
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Templariusz. Strażnik Graala
Templariusz strażnik Graala to pierwsza część trylogii o przygodach 16-letniego Tristana i jego przyjaciół.Młody giermek zakonu templariuszy, którego pochodzenie skrywa tajemnica, a przyszłość wydaje się wielką niewiadomą, znużony wojną łucznik królewski powracający do rodzinnego Sherwood, śmiertelnie niebezpieczny asasyński wojownik, który okazuje się... dziewczyną... Połączył ich przypadek... a może przeznaczenie? Ścigani przez Saracenów, rabusiów, przekupnych rycerzy i tajnych agentów Ryszarda Lwie Serce zmierzają ku bezpiecznym brzegom Anglii. Czy trójce przyjaciół uda się ocalić najcenniejszą relikwię chrześcijańskiego świata, świętego Graala?
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

W obronie GraalaO chrześcijańskich relikwiach krąży wiele legend, ale najważniejsze emocje wśród nich budzi Święty Graal. Podanie głosi, że do tego drogocennego naczynia Józef z Arymatei zebrał krew Jezusa umierającego na Krzyżu.  Wielu wierzy, że krew Zbawiciela nadała kielichowi niezwykłą moc, są nawet gotowi oddać życie, by go odnaleźć. Nic więc dziwnego, że te cudowne właściwości Świętego Graala kusiły także jego obrońców – templariuszy. Byli oni przekonani, że ten, kto posiądzie relikwie, stanie się niepokonany, a jego armię wyjdą zwycięsko z każdej

Faledor Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Mógł być całunem, talerzem lub innym naczyniem, lecz najpopularniejsza wersja tej historii mówi, że to kielich, z którego Chrystus pił wino podczas ostatniej wieczerzy. Do tego kielicha Józef z Arymatei zebrał krew umierającego Jezusa i tak skutecznie go ukrył, że dotąd nie wiadomo, czy kiedykolwiek komukolwiek udało się go odnaleźć. Istnieje teoria, że był niegdyś w posiadaniu Zakonu Templariuszy. Po tym opisie łatwo się domyślić, że mowa o Świętym Graalu – najcenniejszej relikwii chrześcijańskiego ś

kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Polecam młodym czytelnikom ;)