Ten słynny kostium

Data wydania: 2015-06-01
ISBN: 978-83-240-2691-3
Dodał/a książkę:edytka222
Recenzja - Ten słynny kostium
Bluzka miała zostać wykonana ze szczególnego rodzaju jedwabnej szarmezy. Tkanina była niezrównanie miękka, toteż trzeba było zszyć ją za pomocą czarów i nadziei. Kostium był niewiarygodnie delikatny i dekadencki. Wszystko w nim było luksusowe i zmysłowe – i na tym polegała jego tajemnica. Kopia czy nie, uszycie czegoś takiego było niewyobrażalne. Cudownie niewyobrażalne. Kate wiedziała, jakie zachwyty wzbudzi ten piękny strój, kiedy ubierze go Jackie Kennedy. Pierwsza Dama była ikoną stylu, każda kobieta chciała wyglądać tak jak ona. Kate znała jej ubrania na pamięć. Każda pliska, każdy szew, każda haftka przechodziła przez jej ręce. To ona uszyła legendarny różowy kostium à la Chanel. N.M. Kelby wyrafinowanym literackim ściegiem zszywa ze sobą losy dwóch kobiet – jednej stojącej w świetle reflektorów, drugiej wiecznie ukrytej za kulisami. Ukazuje od podszewki świat tworzącej się amerykańskiej mody, opisując sieć zmagania nowojorskiego butiku ChezNinon z europejską królową mody – Coco Chanel. Efektem jest powieść niczym kreacja hautecouture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa.
Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2016-01-12, Na półkach: Przeczytałem,

Książka niemalże biograficzna, napisana z perspektywy... różowego kostiumu, który miała na sobie Pierwsza Dama podczas zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych w listopadzie 1963 roku.

Nicole Mary Kelby dokonała ciekawego zabiegu, opisując jedno z najważniejszych wydarzeń w amerykańskiej polityce poprzez prześledzenie losów kostiumu. Podczas kampanii wyborczej rodzina Kennedych wydała majątek na kreacje przyszłej żony prezydenta. Były to sukienki, bluzki, kostiumy sprowadzane wprost z Paryża

anim plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
książka jest świetna, bardzo ciekawa i niesamowita historia dzięki autorce możemy przenieść się w czasie, zobaczyć zamach na prezydenta z zupełnie innej perspektywy. Bardzo mi się podobała.
lustitia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2015,mam na półce,
Jackie Kennedy - kobieta nieskazitelna, Pierwsza Dama, Żona, ikona mody lat 60. i 70. - zawsze w centrum uwagi, w świetle reflektorów. To jednak nie żona JFK została główną bohaterką książki. Jest nią bowiem jedna z szwaczek pracowni krawieckiej Chez Ninon - Kate.
Kate przybyła do Stanów z Irlandii, w której pozostawiła dom rodzinny i ukochanego ojca. Szycie jest całym jej życiem, a szycie dla tak wyjątkowej osoby jaką jest żona prezydenta Kennedy'ego to dodatkowy zaszczyt. Całe życie Kate skupia się wokół pracy, która jest nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim ukochaną pasją.
Historia Kate i Jackie Kennedy splata się wraz z zamówieniem Białego Domu, na szczególny kostium dla pani prezydentowej - bowiem na idealną, różową kopię zestawu Chanel. Ten "piękny kostium" - jak mówił o nim agent Secret Service, który własnym ciałem osłaniał Jackie w czasie zamachu w listopadzie 1963, towarzyszy nam przez cały utwór. Szczególnie ulubiony kostium Żony, na którym później zastygły krople krwi prezydenta.
Ten słynny kostium - to książka, którą czyta się jednym tchem, która pozwala się zamyślić i rozmarzyć. Historia opowiedziana przez panią Nicole Mary Kelby to fikcja literacka, oparta jednak na faktach i z niewymuszoną elegancją ukazująca kulisy "wielkiego świata".
Polecam ją wszystkim miłośniczkom rodziny Kennedych, słynnych domów mody, tym które zaczytują się w literaturze kobiecej i tej opisującej życie słynnych kobiet na przestrzeni wieków, a także wszystkim, którzy liczą na lekturę przyjemną, momentami rozczulającą z odrobiną klasy i elegancji.
Sadu Linia koment