Opis ksiązki
Kup Teraz

To się w głowie nie mieści

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2015-10-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7915-217-9
Liczba stron: 40
Dodał/a książkę:Dizzy
Zastanawialiście się kiedyś, co moglibyście zobaczyć, gdybyście byli mali jak myszka lub wielcy jak ogromna żyrafa? Czy wtedy dalibyście radę schować się w swoich ulubionych kryjówkach czy zjeść czekoladę, która teraz mogłaby być większa od Was? Czy udało Wam się odnaleźć ciekawe zwierzę w popękanym chodniku? A czy próbowaliście już narysować ciszę i miłość? To nie mieści się w głowie? Bzdura! Mały marzyciel może wszystko!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Dizzy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-04, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,


Każdy z nas jest marzycielem. Z wiekiem nasza wyobraźnia wzrasta lub - niestety - maleje. Jako osoba fantazjująca na każdym kroku, nie wyobrażam sobie życia pełnego szablonów i normalności. KsiążeczkaTo się w głowie nie mieści udowadnia, że w codzienności kryje się wiele magii i tylko od nas zależy, jak ją wykorzystamy. 

Dzieło Piotra Nowickiego jest nietypowymi pytaniami i zadaniami, które poprzez zabawę rozwijają abstrakcyjne myślenie dziecka. Pozornie zwykłe rozważania, chwilami wydające się nieco głupiutkie, owocują naprawdę ciekawymi rezultatami. Myślę, że ta książka nie tylko wpłynęła na wyobraźnię moich podopiecznych, ale również i moją - świat teraz wydaje mi się jeszcze bardziej fascynujący, a jestem już przecież po dwudziestce!

Czy potrafisz narysować ciszę?


Każdą stronę To się w głowie nie mieściubarwiają miejscami surrealistyczne ilustracje Alicji Musiał. Muszę przyznać, że obrazy przedstawione w tej książeczce tworzą niezwykle zgraną kompozycję z tekstem, Barwne rysunki budzą wyobraźnię równie skutecznie, co intrygująca treść. Mojemu małemu siostrzeńcowi szczególnie przypadły do gustu strony pełne zabawek (zdjęcie po lewej) i zabawa w kolory. Teraz przy każdym spacerze gramy w odnajdywanie poszczególnych barw.


Poza wspaniałą treścią i kolorowymi ilustracjami, Piotr Nowicki stworzył również Spis treści dla rodziców. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się w jaki sposób poszczególne zadania rozwijają wyobraźnię dziecka. Na przykład wcześniej wspomniana zabawa z kolorami rozwija wyobraźnię wzrokową, spostrzegawczość i kształtuje nawyk uważnej obserwacji otocznia. Niesamowite, prawda?


To się w głowie nie mieści jest wspaniałym podręcznikiem fantazjowania, nie tylko dla dzieci, ale też i dla dorosłych. Pozwala nie tyle zrozumieć dziecku wyobrażanie sobie życia w innej skali, co rodzicowi zrozumienie myślenia swojej pociechy oraz... powrót do dziecięcej krainy marzeń. Polecam wszystkim marzycielom - zarówno tym małym, jak i wielkim! I pamiętajcie:                                      Myślenie o niebieskich migdałach to nie strata czasu! 

break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów