Okładka książki - Uciekinier

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: dona

Rok 2025. Gra "Uciekinier" jest uwielbianym przez wszystkich wielkim show telewizyjnym. Główna nagroda - niezwykle kusząca – to okrągły miliard dolarów. Uczestnik zdobędzie ją, o ile wcześniej nie dopadną i nie zabiją go łowcy. Transmitowany na żywo pościg angażuje całą Amerykę, co znacznie utrudnia ściganemu ucieczkę. W końcu jednak scenariusz gry ulega zmianie – ofiara staje się katem, a ścigający nie są tak pewni swego. „Zwierzynie” udaje się przechytrzyć „myśliwych”... Zdesperowany Ben Richards, by zdobyć pieniądze na lekarstwa dla 18-miesięcznej córeczki, zgłasza się do udziału w grze Free-Vee. Po przejściu licznych badań pod kątem wytrzymałości ciała i psychiki bohater zostaje skierowany do Windy nr 6, co oznacza przydział do Uciekiniera. Zarówno stawka jak i nagroda są tu bardzo wysokie. Sukces oznacza życie w luksusie, porażka – śmierć. Dotychczas tylko kilku śmiałkom udało się wygrać, a w ciągu ostatnich sześciu lat żaden z uczestników gry nie przeżył. Dopiero determinacja Bena odwróci bieg wydarzeń. Stepehn King napisał Uciekiniera we wczesnym etapie swojej pisarskiej kariery (dokładnie w 1982 r., pod pseudonimem Richard Bachman), tuż po wydaniu takich hitów jak Carrie i Lśnienie. Książka wyróżnia się w dorobku Mistrza, jest melanżem thrillera i powieści z gatunku science-fiction. Bez trudu można odczytać złośliwy komentarz autora do zjawisk społecznych, zachodzących pod wpływem wszechobecnych mediów. Fikcyjne, telewizyjne gry Free-Vee opanowały społeczeństwo do tego stopnia, iż ludzie poświęcają swe życie, by wziąć w nich udział, widzowie natomiast nie odrywają się od ekranów i aktywnie uczestniczą w utrudnianiu zawodnikom osiągnięcia celu. lubimyczytac.pl

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-12-29, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 ksiazki 2016,
Ameryka 2025rok.i gra o życie. Jak do tej pory nikomu się to nie udało, ale Ben Richardson podejmuje wyzwanie by zdobyc pieniadze na uratowani jego malej córeczki Cathy. Niestety przegrana oznacza śmierć.
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-05-07, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015, Stephen King,
Rewelacyjna,wciągająca książka którą czyta się z zapartym tchem.Opowiada o brutalnej przyszłości w której życie ludzkie niewiele jest warte.Ludzie są podzieleni na bogatych i biednych.Jedną z nielicznych rozrywek są programy telewizyjne w których stawką jest ludzkie życie.To właśnie główny bohater bierze udział w jednym z takich programów aby zdobyć pieniądze na leczenie chorej córeczki.Stawką jest jego życie,od teraz będzie uciekał, ścigany żądnych jego śmierci łowców a wszystko to na oczach telewidzów.Czy uda mu się wyjść z tego cało? O tym przekonacie się czytając tę powieść.Zdecydowanie polecam.
Avatar użytkownika - Mexter
Mexter
Przeczytane:2014-08-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Ciekawa
Avatar użytkownika - romantic-soul
romantic-soul
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 3, Przeczytałem, 12 książek 2014,
Po "Uciekiniera" sięgnęłam, ponieważ zachęcił mnie opis na okładce. Zamieszczone tam krótkie streszczenie skojarzyło mi się z książką "W pierścieniu ognia". Akcja dzieje się w przyszłości, główny bohater próbuje zdobyć pieniądze dla rodziny, jednocześnie walcząc o życie i próbując wygrać walkę z systemem. Przez te podobieństwa patrzyłam na powieść Kinga przez pryzmat książki S.Collins. I być może "Uciekinier" mnie nie zachwycił, ponieważ porównywałam go do świetnej, moim zdaniem, fabuły "W pierścieniu ognia". U Kinga brakuje mi trochę futurystycznego spojrzenia na świat,opisów wymyślnych sprzętów i wynalazków, jakie zaznaczałyby różnice między klasami społecznymi, które zresztą również mogłyby być nieco bardziej przybliżone. Liczyłam także na interakcję bohatera, Bena Richardsa, z innymi uczestnikami gry, tymczasem pojawiło się o nich zaledwie kilka zdań. Niestety, jest to jedna ze słabszych książek Kinga, spośród tych, które czytałam.
Avatar użytkownika - Shatti
Shatti
Przeczytane:2012-01-04, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Zakończenie najlepsze!
Joyland. Audiobook
Stephen King0
Okładka ksiązki - Joyland. Audiobook

Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca! Devin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć...

Regulatorzy
Stephen King0
Okładka ksiązki - Regulatorzy

Wentworth w stanie Ohio - typowe amerykańskie miasteczko, w którym wszyscy się znają, a każdy nowy dzień nie różni się od poprzedniego. Do Wentworth właśnie...

Top 5 książek
Złodziejka książek