Opis ksiązki
Kup Teraz

Vademecum

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2012-04-20
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-332-9
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Vademecum
Nowe wydanie Vademecum generała, czyli czego nie robić i co robić, kiedy władza wpadnie ci w ręce uzupełnione o Vademecum pokutnika oraz o Vademecum kierowcy.

Premiera książki odbędzie się podczas XVIII Targów Wydawców Katolickich (20-22.04.2012) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie na stoisku Wydawnictwa PROMIC (stoisko nr 58), gdzie bedzie można spotkać autora książki w sobotę 21.04 od godziny 14:00 do 15:00 oraz w niedzielę 22.04 od godziny 13:00 do 14:00. Serdecznie zapraszamy!

Koniecznie powinni po tę książkę sięgnąć wszyscy szefowie, ale też ci, którzy władzy innych podlegają. Ci drudzy zresztą szczególnie, aby wiedzieli, czego mogą się spodziewać po swoich szefach i czego od nich oczekiwać. Autor z humorem i dystansem podchodzi do swojej funkcji generała Zgromadzenia Księży Marianów, którą sprawował w latach 1993-1998.

Ks. Boniecki postanowił uzupełnić swoje zapiski sprzed lat dwoma tekstami skierowanymi do penitentów oraz do kierowców. Luźne spostrzeżenia wprawnego obserwatora stosunków międzyludzkich mają wielką zaletę – są krótkie i trafiają w sedno spraw, o których mowa.

Lektura tylko z pozoru zabawna. Zmusza do myślenia i wyciągania własnych wniosków.
Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Współczesność funduje człowiekowi niesamowitą gonitwę myśli, szybko następujące po sobie zdarzenia i związaną z nimi różnorodność wrażeń, a co za tym idzie – poszukiwanie metod pozwalających przeżyć każdy dzień w sposób zadowalający i twórczy. Rozwój wielu dziedzin ludzkiego życia to niezaprzeczalny wkład (niekoniecznie pożądany) w aktualny stan rzeczy. Oddana do rąk czytelnika niewielka książeczka Vademecum jest zbiorem myśli, które z powodzeniem mogą być zastosowane przez ludzi żyjących tu i teraz, zmagających się z przeciwnościami dnia codziennego oraz starających się zaradzić piętrzącym się problemom w sposób efektywny i

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów