Okładka książki - W ogrodzie Mirandy

W ogrodzie Mirandy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-10-20
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788308062326
Liczba stron: 376
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Miranda - 28-letnia prawniczka poświęca się bez reszty pracy w prestiżowej warszawskiej kancelarii. Podporządkowane karierze życie bohaterki zmienia się, gdy kobieta odkrywa, że jest w ciąży. Ojciec dziecka nie jest zainteresowany nową rolą. Miranda wyjeżdża służbowo do Anglii, z powodu niedyspozycji nie stawia się jednak na ważnym spotkaniu i zostaje zwolniona.

I tu chciałoby się powiedzieć: na szczęście. Bo mimo, że podejmuje pracę sprzątaczki na uniwersytecie w Cambridge, mimo samotności i zagubienia, jej życie nabiera kształtu, o którym decyduje wreszcie ona sama. Opowiedziana z malarską fantazją, pełna ciepła historia autorstwa Katarzyny Krenz to powieść o dojrzewaniu, budowaniu swojego świata i stopniowo odkrywanej głębokiej kobiecej sile. To też łagodna, mądra książka o przyjaźni i prywatnym świecie, który w scenerii nastrojowej angielskiej prowincji osiąga swój porządek i ład.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2017-08-15, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Słodko-gorzka historia o tym, jak łatwo można spaść ze szczytu na dno. Miranda, zdolna prawniczka, przedstawicielka młodego pokolenia ma, wydawać by się mogło wszystko: dobrze płatną pracę, świetne samochody, modne ubrania, eleganckie mieszkania, zagraniczne wyjazdy, noclegi w ekskluzywnych hotelach. Niestety, współczesny świat, wyścig szczurów jest bezlitosny, jedna noc spędzona z kolegą z pracy i nieplanowana ciąża kończy karierę dziewczyny. Teraz sama musi sobie radzić w obcym państwie, mieszkać u starszej pani, pracować jako sprzątaczka, znosić utyskiwania matki. Historia Mirandy przeplatana jest rozważaniami natury filozoficznej, co powoduje, że "W ogrodzie Mirandy" nie jest ani książką lekką, ani łatwą w odbiorze.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agamaxo
agamaxo
Przeczytane:2013-01-31, Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Polecam, szalenie na czasie opowieść jakich zapewne wiele w tej czy innej formie pisze samo życie. Kolejna informacja dla nas co jest ważne. Kto jest naszym przyjacielem i kto nas kocha. Polecam serdecznie
Link do opinii
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:2011-01-06, Ocena: 5, Przeczytałem,
Książka lekka, łatwa i przyjemna :) Dobrze mi się czytało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2016-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016,
Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka
Przeczytane:2010-08-25, Ocena: 4, Przeczytałam, przeczytane,
Inne książki autora
Lekcja tańca
Katarzyna Krenz0
Okładka ksiązki - Lekcja tańca

Kolejna książka autorki bestsellerowej powieści W ogrodzie Mirandy. Tym razem bohaterką jest młodziutka balerina Julia. Dziewczyna odnosi sukcesy na scenie...

Królowa pszczół
Katarzyna Krenz0
Okładka ksiązki - Królowa pszczół

Opowieść o grupie przyjaciół – członków amatorskiego teatru, dla których tournée po Europie okaże się czasem prób...

Reklamy