Opis ksiązki
Kup Teraz

Wir

Ocena ( 2 osoby )
3.5
Wydawnictwo: Ars Machina
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788393231928
Liczba stron: 392
Dodał/a książkę:Shi4
Oto jak skończy się świat.

Wybuch jądrowy na głębokomorskim ryfcie. Celem ataku był pradawny mikrob – tak żarłoczny, że mógłby doprowadzić do zagłady całej biosfery – oraz garstka amfibiotycznych ludzi zwanych ryfterami, którzy nieumyślnie wypuścili go na zewnątrz po trzech miliardach lat odosobnienia.

Powstałe w wyniku wybuchu tsunami pochłonęło wiele milionów istnień. Nie było innego wyboru – ocalenie świata usprawiedliwia przypadkowe ofiary.

Gorzej, że ktoś chybił.

Zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej legło w gruzach. Miliony uchodźców gromadzą się wokół mitycznej postaci, która w tajemniczy sposób wyłoniła się z oceanu. Świat, który chyli się już ku upadkowi, ledwie zauważa kolejną plagę, szerzącą się na wybrzeżu. Coś ogromnego i nieludzkiego, ukrytego we wnętrzu pędzącej na złamanie karku dżungli, zwanej kiedyś Internetem, próbuje dosięgnąć kobiety o zatopionej w piersi maszynerii i pustych, białych oczach. Kobiety, której działaniami kieruje wściekłość. Kobiety, która nosi w sobie Armagedon.

Na imię jej Lenie Clarke. Jest ryfterką. I nie jest nawet w połowie tak martwa, jak się wszyscy spodziewali.

W jej mniemaniu cały cholerny świat jest tylko jedną, wielką przypadkową ofiarą... ukryj.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
sabja plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki- 2013,Mam,Na półkach,
Świetna kontynuacja "Rozgwiazdy". Obawiałam się, że nic mnie już nie zaskoczy w fabule, jednak Watts stanął na wysokości zadania. W tej części dowiadujemy się więcej o Lenie Clark (zresztą jak i ona sama). Wizje świata, w którym inżynieria genetyczna pozwala zmieniać nie tylko cechy fizyczne ale i osobowościowe jest bardzo interesująca. Jednak nawet to nie potrafi powstrzymać rewolucji dziejącej się w duszach ludzi. Autor jest bardzo wiarygodny w swoim opisie rzeczywistości, naukowy język którym dość często przeplata akcję zmusza do wysiłku szare komórki.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 (190) książek w 2013,Fantastyka,Mam,
Właściwie o co chodzi w tej książce zaczęłam pojmować dopiero w połowie. Główną bohaterką jest Lenie Clark, która została zmutowana tak, by mogła praktycznie żyć pod wodą. Niestety tym samym zostaje nosicielką wirusa. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazy w ślad za nią podąża Ken Lubin. Niestety akcja bardzo często przeplatana jest z wywodami naukowymi, jako, że autor książki z wykształcenia jest biologiem. To sprawia, że pełno w niej dłużyzn, które sprawiły, że się przy niej po prostu nudziłam.
sabja plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-05, Na półkach: Przeczytałem,52 książki- 2013,Mam,Na półkach,
Wir to kontynuacja "Rozgwiazdy". Być może stąd ten problem ze zrozumieniem treści książki. Pozdrawiam i zachęcam do czytania trylogii od pierwszego tomu :)
sabja plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-05, Na półkach: Przeczytałem,52 książki- 2013,Mam,Na półkach,
Wir to kontynuacja "Rozgwiazdy". Być może stąd ten problem ze zrozumieniem treści książki. Pozdrawiam i zachęcam do czytania trylogii od pierwszego tomu :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wir Steampunk
Jeff VanderMeer, Ann VanderMeer, Jess Nevins, Michael Moorcrock, James P. Blaylock, Ian R. MacLeod, Mary Gentile, Jay Lake, Joe R. Lansdale, Molly Brown, Ted Chiang, Paul Di Filippo, Rachel E. Pollack, Stepan Chapman, Neal Stephenson, Rick Klaw, Bill Baker
Okładka - Wir Behemot
Peter Watts
Okładka - Wir Wir
Peter Watts
Okładka - Wir Złodziej
Megan Whalen Turner
Okładka - Wir Królowa Attolii
Megan Whalen Turner
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów