Wybieraj wystarczająco dobrze

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2016-03-03
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Wybieraj wystarczająco dobrze

Przeprowadziliśmy się z piekła do piekła, choć wydawało nam się przez chwilę, że jesteśmy w raju. Z epoki niedostatku trafiliśmy do świata nadmiaru. Jak w nim żyć, żeby nie zwariować?

Agnieszka Jucewicz, współautorka bestsellerowych książek ,,Żyj wystarczająco dobrze" i ,,Kochaj wystarczająco dobrze" wraz ze swoimi rozmówcami pomagają nam przetrwać w świecie, który od narodzin do śmierci każe nam nieustannie wybierać. Wychowanie, związki, praca, polityka, zdrowie, seks, codzienne zakupy - w każdej z tych dziedzin musimy rozpatrywać dziesiątki możliwości, z których każda wydaje się optymalna i każda opatrzona jest równie skutecznym komunikatem reklamowym. Jednak nie musimy poddawać się temu terrorowi, który tak naprawdę coraz mniej ma wspólnego z wolnością wyboru. Jeśli chcemy świadomie wybierać, musimy uwolnić się spod wpływu namolnego marketingu, uzależniającej reklamy, stereotypowego myślenia o karierze i życiowym sukcesie. Jak? Wystarczająco dobrze.

Recenzja
AnnaP Linia koment
Przeczytane:2016-04-19, Na półkach: Przeczytałem,

Najpierw, wraz z Grzegorzem Sroczyńskim, Agnieszka Jucewicz wypytywała polskich specjalistów z dziedziny psychologii o receptę na wystarczająco dobre życie. Później przyszła pora na rozmowy o związkach i miłości (Kochaj wystarczająco dobrze). Teraz, już w pojedynkę, podejmuje trudny temat dokonywania wyborów.

Bez dłuższej zwłoki podjęłam decyzję (!), że muszę przeczytać kolejną książkę autorki i tego wyboru czytelniczego na pewno nie będę żałować

baros83 Linia koment
Przeczytane:2016-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,