Zabójcza zagadka matematyka

Data wydania: 2016-05-20
ISBN: 978-83-653-4505-9
Dodał/a książkę:edytka222
Recenzja - Zabójcza zagadka matematyka
Adela, Luc i Nico jako jedyni w klasie mają poważne problemy z matematyką. Nie mają głowy do cyfr i tyle! Gdy już wydaje się, że na pewno czeka ich poprawka, pojawia się szansa – mogą jeszcze raz przystąpić do egzaminu. Stawiają się w umówionym miejscu i… nagle widzą ciężko rannego nauczyciela! Mężczyzna przekazuje dzieciom pierwszą z kilku matematycznych wskazówek, które pozwolą znaleźć napastnika. Czy uda im się rozwikłać zabójczą zagadkę?
Recenzja
Mysza_99 Linia koment
Przeczytane:2016-06-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Matematyka jest zmorą wielu uczniów. Lubią ją nieliczni, narzeka prawie każdy - a to zadania za trudne, a to nauczyciel "się uwziął", a to "nic nie rozumiem". Podobnie jest z trójką głównych bohaterów książki Zabójcza zagadka matematyka - Adela, Luc i Nico mają ogromny problem z matematyką. Grozi im niezaliczenie przedmiotu i poprawka wrześniowa, co oczywiście wiąże się z perspektywą nieudanych wakacji, pełnych wzorów, zadań i korepetycji. Nauczyciel matematyki Felipe Romero odbywa z nimi poważną rozmowę przed ostatnią klasówką i prosi, żeby przyłożyli się do nauki
AlopexLagopus plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-02-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - 100 książek na 2017,
Niedługa opowiastka za to fantastycznie przewietrza mózg. Bohaterowie maja do rozwiązanie 15 zadań aby odnaleźć przestępce. Osiem z nich to zadania matematyczne, których wyniki układają się w nazwisko złoczyńcy, siedem pozostałych to wskazówki gdzie znajdą następną zagadkę. Wszystkie zadania są przytoczone więc można się pokusić o samodzielne rozwiązanie łamigłówek.
Domi__T plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Krótka i zabawna książka dla młodszej młodzieży. Pomysłowy sposób na zachęcenie do polubienia matematyki.
Troje uczniów kompletnie nie radzi sobie z tym przedmiotem. Ich nauczycielowi bardzo zależy na tym, by zaliczyli matematykę. Aby ich do tego skłonić realizuje szalony plan.
oldzix Linia koment
gosia45 Linia koment