Zakochaj się we mnie

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016-02-03
Kategoria: Romans
Dodał/a książkę:elibri

Co zrobisz w walentynki? Wyślesz kartkę i czekoladki? Znajdziesz czas na czułość? Przypomnisz, jak smakują chwile we dwoje? A może wrócisz do kogoś, kogo naprawdę kochasz. Opowiadania mistrzyń romansu (Alice Clayton, Alison Oburia, Jennifer DeLucy, Nicky Elson, Victoria Michaels, Jessica McQuinn) to idealny prezent na dzień zakochanych!

Magnolia044 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-14, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,Mam,

Może dzień zakochanych jest komercyjnym świętem, ale to nie zmienia faktu, że najważniejsza w nim jest miłość.” str. 18

Walentynki coroczne święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Dla jednych to święto, w dzień którego obdarowują się czekoladkami w kształcie serca, wyznają sobie miłość, spędzają wspólnie czas. Inni nie znoszą Walentynek, z reguły są to osoby samotne, które po prostu nie mają z kim tego dnia świętować. Jeszcze inni mają z kim spędzać Walentynki, ale uważają to święto za sztuczne i komercyjne, które służy jedynie zwiększeniu zysków.

Zakochaj się we mnie, to zbiór sześciu opowiadań poświęconych Walentynkom. Czytelnik poznaje losy sześciu par, zupełnie różnych, przez co dostrzeże różne oblicza miłości. Fabuła, miejsce akcji i bohaterowie w każdym opowiadaniu są inni, ale wszystkie opowiadania łączy tematyka miłości i Walentynek.

W pierwszym opowiadaniu Smak zmysłów Alice Clayton przedstawia małżeństwo z długoletnim stażem, które pomimo usilnych starań i ogromnego pragnienia nie może doczekać się potomka. Jak wyglądają ich Walentynki po ponad 10 latach wspólnego życia, kiedy mąż ciągle przesiaduje w biurze?

Łatwo o romantyzm, gdy jest się młodym i szaleńczo zakochanym, ale z upływem lat coraz trudniej utrzymywać temperaturę związku. Str. 13

Jennifer DeLucy w Zdobyta przez wikinga opisuje kobietę, która marzy o mężczyźnie idealnym, takim który sprosta jej oczekiwaniom. Dlatego główna bohaterka stworzyła mężczyznę jej marzeń, silnego, przystojnego wikinga żyjącego jedynie na kartach jej powieści, i w jej snach. Czy można kochać kogoś kto istnieje tylko w snach, i czy ta osoba zastąpi żywego człowieka?

Podobno nie można się zakochać w słowach. Nawet trudno to sobie wyobrazić. Gdyby jednak którejś z was się to przytrafiło – wyrazy współczucia, bo wtedy uznacie, że żaden realny mężczyzna nie jest dla was wystarczająco dobry. Nikt nie jest w stanie doścignąć ideału wykreowanego w umyśle.” str. 25

Nicki Elson w swoim opowiadaniu pt. Nie obchodzę walentynek, przedstawia kobietę która jest w szczęśliwym związku, jednak po przykrych wspomnieniach z dnia zakochanych, które przytrafiły się w przeszłości, dziewczyna postanawia, że zaprzestanie obchodzić to święto. Uważa, że w ten dzień wyznanie sobie miłości jest jedynie przymusem, a nie prawdziwym uczuciem.

Nie obchodzę walentynek. (…) Cały ten komercyjny szum skłania ludzi do mówienia i robienia rzeczy, na które wcale nie mają ochoty, zupełnie jakby wszechobecne w tym dniu słodycze w kształcie serc zawierały domieszkę jakiegoś narkotyku. Jednym słowem, fałsz i kicz, z którymi nie chciała mieć nic wspólnego.” str. 42

Jessica McQuinn w Stać cię na więcej pisze, że jeden mężczyzna może kochać wiele kobiet, ale jakich? Główny bohater jest szczęśliwym mężem i ojcem trzech córek. Walentynki są dla niego dniem jak każdy inny, ciągły chaos i bieganie wokół swoich latorośli, a w międzyczasie skradzione żonie buziaki.

To było ich życie. Świadomość, że szli przez nie razem, była najcudowniejszą rzeczą na świecie.” str.85

Victoria Michaels w swoim opowiadaniu Powrót do domu, postanowiła przedstawić miłość licealną. Savannah i Jackson dojrzewali razem, ciągle dochodziło między nimi do spięcia, jednak żadne nie postanowiło wyznać swoich uczuć. Ich drogi się rozeszły, po kilku lat rozłąki, Savannah wraca w rodzinne strony i ponownie w jej życie wkracza Jackson.

Życie w Nowym Jorku było naprawdę fantastyczne, ale jeśli miała być ze sobą szczera, czegoś jej brakowało. (…) I wtedy do niej dotarło, że ten brakujący element to miłość. Spoczywając w ramionach mężczyzny, z którym się czubiła przez większość życia, czuła spokój, jakiego nigdy dotąd nie zaznała. Nic nie mogło się z nim równać, żadne sukcesy i osiągnięcia.” str112

Natomiast Alison Oburia w Połączeni ukazuje, że kochając trzeba czasami pozwolić odejść drugiej osobie. Główni bohaterowie jej opowiadania to Paul, który rok wcześniej stracił żonę i trzyletnią córeczkę oraz Kate, której mężczyzna jej życia zmarł na zawał serca w wieku 28 lat. Czy ludzie po przejściach zdecydują się dać sobie szansę? Autorka zwróciła uwagę na to, aby okazywać sobie uczucia póki można, bo nigdy nie wiadomo kiedy zabraknie tej drugiej osoby.

Kochał ją na tyle mocno, że pozwolił jej odejść.” str. 113

Reasumując: Książka składa się z sześciu opowiadań, których akcja toczy się w Dzień Świętego Walentego, jedne wywołują uśmiech na twarzy, inne wzruszają do łez, ale wszystkie zdecydowanie dają do myślenia. Pomimo, że praktycznie każde opowiadanie posiada łatwe do przewidzenia szczęśliwe zakończenie, to w żadnym wypadku nie umniejsza to całości. Jest to lekka, przyjemna i ciepła lektura, która idealnie nadaje się na spędzenie z nią Walentynek. Publikacja napisana jest lekkim i przystępnym językiem, składa się ze 128 stron. Ta niewielkich rozmiarów książka ukazuje czym dla niektórych są Walentynki, a nie zawsze oznaczają one kolację przy świecach, wino i czerwone róże. Polecam.

justyna929 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiąkżki 2016,Mam,
Bilans opowiadań wychodzi na wielki plus. Na sześć historii, tylko jedna mnie mocno zawiodła, reszta jest bardzo sympatyczna. Ostatnia opowiastka pozostawia po sobie niedosyt i już dziś muszę przyznać, że gdybym dowiedziała się, że autorka historii Połączeni, zdecydowała się wydać rozwiniętą wersie opowiadania... kupuję to w ciemno.
Pewnie wielu z was, zastanawia się, czy ten zbiór opowiadań jest przesłodzony. Tak, jest przesłodzony. Jednak są momenty, kiedy ma się ochotę na takie słodkie historyjki, które są jak balsam dla serca. Takim właśnie balsamem jest Zakochaj się we mnie. Książka napisana przez kilka osób, pokazująca nam wszelkie odcienie miłości. Opowieści te uświadamiają nam, jak wielkie znaczenie ma miłość w naszym życiu, jak łatwo ją stracić i jak wiele potrzeba, aby ją odnaleźć. Książeczka jest cienka, napisana lekkim językiem, w sam raz na jeden wieczór. Polecam wszystkim miłośniczkom romansów, warto znaleźć godzinkę (a nawet mniej) na lekturę tej uroczej i rozczulającej książki.

Więcej-> http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/02/lubicie-sodkosci.html