Zemsta ubiera się u Prady

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-10-09
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Zemsta ubiera się u Prady

Kontynuacja bestsellera "Diabeł ubiera się u Prady"

Andy jest właścicielką czasopisma, które chciałaby przejąć grupa wydawnicza należąca do Mirandy. Główna bohaterka szykuje się do ślubu, a przy tym współpracuje i przyjaźni się z Emily, swoją przeciwniczką z czasów w "Runway". Za każdym razem, gdy Miranda pojawia się na horyzoncie, główna bohaterka zupełnie traci głowę...

Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-12-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,

Game over

Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony – pisał Władysław Grzeszczyk. Nie zmienia się też nigdy despotyczna i bezwzględna Miranda Priestly, w której słowniku nie ma takich słów jak: wyrozumiałość, litość czy druga szansa. Dla niej liczy się perfekcjonizm, najwyższa jakość, nie bacząc na koszty, które są przy tym ponoszone

martellina plusminus Linia koment

"Zemsta ubiera się u Prady" to kontynuacja niezwykłej historii Andy Sachs, która po ciężkiej pracy u najbardziej bezlitosnego pracodawcy jakiego można sobie wyobrazić, nareszcie znajduje prawdziwą miłość i udaje jej się stworzyć wspaniałe czasopismo. Jest to jedna z tych książek, które potrafią na chwilę oderwać czytelnika od rzeczywistości i zapomnieć o swoich prywatnych troskach. Podczas ponad czterystostronnicowej przygodzie z główną bohaterką zdąrzyłam się wiele nauczyć i inaczej teraz patrzęna swoje problemy. Ta lektura przynosi wiele życiowych mądrości, które mogą  się przydać w przyszłości. Posiada również sporo zaskakujących zwrotów akcji i niespodziewanych rozwiązań. Całość zwieńczona jest barwnym bukietem słów, dzięi któremu czytanie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Z sentymentem wspominam tę książkę i myślę, że idealnie nadaje się na długie i nudne wieczory po męczącym dniu w pracy, czy też szkole.

jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Kontynuacja książki "Diabeł ubiera się u Prady" czyli dalsze losy Andy, która zakłada własny magazyn ślubny, wychodzi za mąż, spodziewa się dziecka i oczywiście kłopotów.
Na horyzoncie pojawia się była szefowa Miranda, która nie odmówi sobie przyjemności zemsty na byłej asystentce, oczywiście udając, że jej zupełnie nie pamięta.
Miranda zrobi wszystko, aby odkupić świetnie prosperujący magazyn Andy, a jej mąż główny udziałowiec usilnie ją do tego namawia. Między małżonkami dochodzi do spięcia.
Czy małżeństwo Andy przetrwa ten kryzys?
Czy kobieta wpadnie w sidła manipulacji?
karolina_c plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-30, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52_Książki_2014,Mam,
Przyznam, że książką jestem trochę rozczarowana. Jeśli ktoś spodziewał się szałowej kontynuacji Diabła i tytułowej zemsty- to zawiedzie się jak i ja. Książka opowiada dalsze losy Emily i Adrei po odejściu z Runaway'a. Wydawało by się, że wspólne czasopismo, które prowadzą i fakt, że ich znienawidzona była szefowa Miranda chce ich magazyn kupić daje okazje do rozwinięcia wielu ciekawych wątków. Tymczasem książka kończy się zanim tak naprawdę się porządnie zaczęła.
Huana plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Trochę długa przerwa miedzy pierwszą a drugą częścią, więc ciężko od razu wskoczyć w każdy wątek.
Niby wszystko fajnie, ale jednak pierwsza część była z "większym jajem". Tym razem zbyt łagodnie jak dla mnie.
pokooj36 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Dla wielbicieli Andy Sachs oraz jej koszmarnej szefowej Mirandy Priestley, która po dziesięciu latach postanawia przejąć ekskluzywny magazyn ślubny. Tak się składa, że założony przez jej dwie byłe asystentki. Wychodzi z tego ciekawa powieść, chociaż mam obawy, czy po kilku latach powinien powstać ciąg dalszy. Lektura lekka, łatwa, przyjemna, ale filmowej kariery - jak to miało miejsce w przypadku "Diabła..." - jej nie wróżę.
kobra18 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Książka jest pisana bardzo fajnym językiem. Zakończenie jest nieco zaskakujące, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Czuje lekki niedosyt z powodu ciągłej zaciętości Mirandy, ale poza tym bomba :)
dayna15 Linia koment
Sumire Linia koment