OPIS KSIĄŻKI:
Okładka - Zimowa róża
Kup Teraz

Zimowa róża

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2006
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-247-0011-0
Liczba stron: 190
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Kiedy ma sie dziesięć lat, marzy się o zabawie z kolegami, graniu w piłkę, wyjścu na lody. Dziesięcioletni Sebastien natomiast marzy, aby znalazło się lekarstwo na jego śmiertelną chorobę. Chłopiec wyjeżdża do swoich dziadków, którzy otaczają go wielką miłością i ze wszystkich sił starają się przywrócić mu nadzieję. Dziadek opowiada mu nawet o rzadkiej leczniczej roślinie, która raz na jakiś czas zakwita pod śniegiem. Obiecuje, że ją znajdzie...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Sebastien chciałby żyć beztrosko i normalnie, robić to co jego rówieśnicy, zazdrości im, jednak musi podporządkować się chorobie i wskazanemu przez lekarzy rytmowi dni i miesięcy. Czuje się jak więzień i często zadaje najbliższym pytania "dlaczego ja?" oraz "czy umrę?". I jak dorośli powinni odpowiadać na takie pytania?
Chłopiec zawiera na prowincji przyjaźnie, staje się też obiektem zakochania! Czy mają one szanse na przyszłość? Jak zakończy się historia Sebastiana? Tego nie zdradzę, ale powiem tylko, że autor podarował czytelnikom epilog, nie trzymając czytelników w niepewności.

Malutka i niezbyt gruba książeczka a jakże przepełniona miłością, przyjaźnią, wsparciem, tęsknotą, strachem czy cierpieniem. Mnóstwo w niej niepewności i wypatrywania kłamstw... bo jakże czułby się w takiej sytuacji dorosły?! A co dopiero dziesięcioletnie dziecko! Książki nie da się ocenić tak jak to standardowo robię... język, dialogi, akcja... To po prostu lektura, którą albo chce się przeżyć albo nie ma się dość siły... Przeczytałam, ale ile emocji odczułam...ogrom!

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/01/christian-signol-zimowa-roza.html
truskaweczka8989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Książka ta leżała u mnie na półce bardzo długo zanim ją przeczytałam. Muszę przyznać, że nie byłam pozytywnie do niej nastawiona. Niestety należę do tego grona ludzi, którzy oceniają powieść po okładce. Na pierwszy rzut oka lektura wydawała mi się nudna. Ale po raz kolejny uświadamiam sobie, że liczy się to co jest w środku książki. Historia dziesięcioletniego chłopca bardzo mnie wzruszyła... Jest w niej pełno nadziei, miłości i wiary na lepsze jutro. Uważam, że tą powieść może przeczytać każdy. Książka ta jest stworzona dla szerokiego grona odbiorców. Podejrzewam, że po przeczytaniu tej pozycji na pewno nikt nie będzie zawiedziony, bo lektura wiele nas uczy. Serdecznie polecam ,,Zimową różę''.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wrobel Linia koment
Przeczytane:2015-01-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2007-12-06, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów