Złodzieje Nieba

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2012-04-01
ISBN: 978-83-7508-467-2
Dodał/a książkę:jusia
Ich pierwsze spotkanie na wernisażu w Londynie było magiczne. A potem Laurę Paddington, niespełna dwudziestoletnią studentkę malarstwa, i Harry’ego Wintera, artystę i ekscentryka, połączyła wielka bezwarunkowa miłość, która pozwalała im przekraczać kolejne granice. Wbrew woli...rodziców Laura ruszyła za Harrym do Paryża, upajając się życiem w kręgu francuskiej bohemy lat trzydziestych XX w. Gdy świat sprzysięga się przeciwko nim także tam, uciekają do Sainte-Odile, wioski w Prowansji, gdzie stwarzają swój raj, z którego jednak wkrótce zostają wygnani. Nastają ponure czasy. W trakcie odysei, która poprowadzi ich przez całą Europę, okaże się, co jest silniejsze: rzeczywistość czy fantazja, barbarzyństwo czy miłość.

Powieść o sztuce wielkiej miłości, granicach fantazji i potędze namiętności.
Faustyna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,powieści,
Niesamowita, niemożna się od niej dosłownie oderwać, jeszcze długo, długo po skończeniu nie mogłam wrócić myślami do własnej codzienności magiczna i prawdziwa zarazem. Tytułowi złodzieje nieba to nieszablonowa para kochanków. On artysta uznany przez władzę hitlerowskim Niemiec za siejącego zgorszenie, ona młoda panienka z dobrego, zamożnego domu w którym dosłownie się dusi. Łączy ich miłość, pragnienie i jakaś niesamowita więź. Wiry historii co rusz ich jednak rozdzielają, a rzeczywistość zakrada się by zburzyć ich magię. Wspólnie malują i tworzą dzieło swego życia, które jest obrazem ich związku. Poznajemy w powieści też niełatwą rzeczywistość obozu w którym przebywa artysta i codzienność szpitala psychiatrycznego gdzie trafia krucha, delikatna dziewczyna. Czy ich uczucie uniesie rzeczywistość? Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Peter Prange to doktor filozofii i pisarz. Jego książka ,,Bursztynowy amulet" od razu doczekała się ekranizacji. Kolejny bestseller, który wyszedł spod jego pióra to ,,Ostatni harem". Jak spodobała mi się ta książka?
Laura Paddington i Harry Winter spotykają się przez przypadek i od razu zaczyna między nimi iskrzyć. Łączy ich pasja jaką jest malarstwo, dzieli wiek. Życie kobiety zmienia się diametralnie gdy pomimo zakazom wpływowych rodziców ucieka z ukochanym do Paryża. Rozpoczyna się druga wojna światowa. Czy ich miłość przetrwa?
Gdy zaczęłam czytać poszukałam opinii o tej książce w Internecie. Ku mojemu przerażeniu były one raczej negatywne. Czy tak właśnie jest? Książka ta jest wzorowana na postaciach dwóch słynnych malarzy Leonory Carrington i Maxa Ernsta. Nie jest to ich biografia. Autor zainspirował się ich historią, a sam wymyślił całą resztę.
Książka jest na swój sposób dziwna, jak dusza artysty. Granice pomiędzy normalnym życiem, a obłędem praktycznie się w niej zacierają. W książce jest wiele magii, alegorii, przenośni. Nie czyta się jej łatwo, wymaga trochę skupienia. Opowiada jak silnym i mądrym uczuciem jest miłość. Jak potężna i niszcząca w skutkach może być pasja i namiętność. Losy tych bohaterów wciągnęły mnie. Nie polubiłam Harry'ego, bawidamka i kobieciarza. Za to Laura, która nie mogła uwolnić się od własnych uczuć to niezwykle ciekawa postać.
Zanurzyłam się w świecie bohemy, artystów spotykających się w kawiarniach, upijających się, biorących narkotyki, po to, aby wkroczyć w nowe stany świadomości. Przerabiałam to na języku polskim, a czytanie tej książki dało mi wyobrażenia na ten temat.
Sztuka i magia, obłęd psychiczny, przewijają się tutaj między sobą dając niesamowity klimat. Okładka jeszcze tylko go potęguje. Zdecydowanie polecam!
leonia Linia koment
edytka222 Linia koment
Przeczytane:2012-05-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,II wojna światowa,Literatura niemiecka,Mam,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2013-07-17, Na półkach: Przeczytałem,