OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Złodzieje Nieba

Ocena ( 4 osoby )
4.8
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2012-04-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7508-467-2
Liczba stron: 496
Dodał/a książkę:jusia
Ich pierwsze spotkanie na wernisażu w Londynie było magiczne. A potem Laurę Paddington, niespełna dwudziestoletnią studentkę malarstwa, i Harry’ego Wintera, artystę i ekscentryka, połączyła wielka bezwarunkowa miłość, która pozwalała im przekraczać kolejne granice. Wbrew woli...rodziców Laura ruszyła za Harrym do Paryża, upajając się życiem w kręgu francuskiej bohemy lat trzydziestych XX w. Gdy świat sprzysięga się przeciwko nim także tam, uciekają do Sainte-Odile, wioski w Prowansji, gdzie stwarzają swój raj, z którego jednak wkrótce zostają wygnani. Nastają ponure czasy. W trakcie odysei, która poprowadzi ich przez całą Europę, okaże się, co jest silniejsze: rzeczywistość czy fantazja, barbarzyństwo czy miłość.

Powieść o sztuce wielkiej miłości, granicach fantazji i potędze namiętności.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Faustyna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,powieści,
Niesamowita, niemożna się od niej dosłownie oderwać, jeszcze długo, długo po skończeniu nie mogłam wrócić myślami do własnej codzienności magiczna i prawdziwa zarazem. Tytułowi złodzieje nieba to nieszablonowa para kochanków. On artysta uznany przez władzę hitlerowskim Niemiec za siejącego zgorszenie, ona młoda panienka z dobrego, zamożnego domu w którym dosłownie się dusi. Łączy ich miłość, pragnienie i jakaś niesamowita więź. Wiry historii co rusz ich jednak rozdzielają, a rzeczywistość zakrada się by zburzyć ich magię. Wspólnie malują i tworzą dzieło swego życia, które jest obrazem ich związku. Poznajemy w powieści też niełatwą rzeczywistość obozu w którym przebywa artysta i codzienność szpitala psychiatrycznego gdzie trafia krucha, delikatna dziewczyna. Czy ich uczucie uniesie rzeczywistość? Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Peter Prange to doktor filozofii i pisarz. Jego książka ,,Bursztynowy amulet" od razu doczekała się ekranizacji. Kolejny bestseller, który wyszedł spod jego pióra to ,,Ostatni harem". Jak spodobała mi się ta książka?
Laura Paddington i Harry Winter spotykają się przez przypadek i od razu zaczyna między nimi iskrzyć. Łączy ich pasja jaką jest malarstwo, dzieli wiek. Życie kobiety zmienia się diametralnie gdy pomimo zakazom wpływowych rodziców ucieka z ukochanym do Paryża. Rozpoczyna się druga wojna światowa. Czy ich miłość przetrwa?
Gdy zaczęłam czytać poszukałam opinii o tej książce w Internecie. Ku mojemu przerażeniu były one raczej negatywne. Czy tak właśnie jest? Książka ta jest wzorowana na postaciach dwóch słynnych malarzy Leonory Carrington i Maxa Ernsta. Nie jest to ich biografia. Autor zainspirował się ich historią, a sam wymyślił całą resztę.
Książka jest na swój sposób dziwna, jak dusza artysty. Granice pomiędzy normalnym życiem, a obłędem praktycznie się w niej zacierają. W książce jest wiele magii, alegorii, przenośni. Nie czyta się jej łatwo, wymaga trochę skupienia. Opowiada jak silnym i mądrym uczuciem jest miłość. Jak potężna i niszcząca w skutkach może być pasja i namiętność. Losy tych bohaterów wciągnęły mnie. Nie polubiłam Harry'ego, bawidamka i kobieciarza. Za to Laura, która nie mogła uwolnić się od własnych uczuć to niezwykle ciekawa postać.
Zanurzyłam się w świecie bohemy, artystów spotykających się w kawiarniach, upijających się, biorących narkotyki, po to, aby wkroczyć w nowe stany świadomości. Przerabiałam to na języku polskim, a czytanie tej książki dało mi wyobrażenia na ten temat.
Sztuka i magia, obłęd psychiczny, przewijają się tutaj między sobą dając niesamowity klimat. Okładka jeszcze tylko go potęguje. Zdecydowanie polecam!
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
edytka222 Linia koment
Przeczytane:2012-05-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,II wojna światowa,Literatura niemiecka,Mam,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2013-07-17, Na półkach: Przeczytałem,
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2014-05-09, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów