Opis ksiązki
Kup Teraz

Złudzenie

Ocena ( 2 osoby )
3.5
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2011-11-29
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-245-9031-5
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:Malgorzata88
Trzecia część "Skrzydeł Laurel"

Laurel, niezwykła dziewczyna, odkrywa, że jest wróżką. Postanawia jednak porzucić świat rodem z baśni i legend. Od ponad roku nie widziała Tamaniego, magicznego wartownika o szmaragdowych oczach, z którym połączyła ją głęboka więź. Mimo, że ciągle jeszcze za nim tęskni, stwierdza, że pozostanie wśród ludzi było słusznym wyborem, zwłaszcza teraz, gdy tak dobrze układa jej się z Davidem. Laurel cieszy się, że jej w jej życiu nareszcie zapanowała równowaga, gdy nagle okazuje się, że magicznej krainie Avalon grozi większe niż kiedykolwiek niebezpieczeństwo... Czy i tym razem uda jej się pokonać siły zła? I czy Tamani znów stanie u jej boku?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
EvilAngel16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-10, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Książka taka sobie - ani nie zachwyca, ani nie odrzuca. Czyta się ją lekko i szybko. Niektóre fragmenty są nudne i denerwujące, a inne z kolei ciekawe i wciągające.
Nasza główna bohaterka, Laurel, wraca z Avalonu i zaczyna lekcje w ludzkiej szkole. Czeka ją tam niespodzianka - "wymiana międzynarodowa". Przybędzie Tamani, którego zadaniem będzie ochrona naszej jesiennej wróżki. Pojawi się też inna, dzika wróżka - Yuki. Przez wszystkie 336 stron książki trolle zaatakowały tylko raz, co mi przeszkadzało, bo nie było tej dobrze znanej z poprzednich części dynamiki akcji. Serce Laurel zostanie rozdarte, ponieważ nie będzie się mogła zdecydować, którego chłopaka wybrać. Zarówno Dawid jak i Tamani ubiegają się o jej względy. To mnie denerwowało - nie lubię czytać o takich głupkowatych problemach nastolatek, bo uważam, że są żałosne. Z D. będzie tworzyć parę (później go rzuci), a z T. będzie się całować, kiedy nikt nie patrzy. Przez cały czas bohaterka zastanawia się czy iść na studia, czy może wrócić do Avalonu i tam zgłębiać tajniki magii wróżek. Poza tym Laurel będzie starała się rozwikłać zagadkę Klei, znikających trolli i niewidzialnej tarczy znajdującej się w lesie.
To mniej-więcej wszystko, co wydarzy się w "Złudzeniu". Książkę polecam tym, którzy uparli się, że chcą dobrnąć do końca serii; tym, których przygody Laurel zaczęły już nudzić, mówię: zostawcie "Złudzenie" na półce i wybierzcie sobie do czytania coś innego.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Styrana Linia koment
Przeczytane:2014-08-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów