Czarny piątek

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2010-04-01
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Recenzja - Czarny piątek
Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia. Największe centrum handlowe w USA. ŚCISK, ZAMIESZANIE, HAŁAS, NAPIĘCIE Najlepsze promocje, najtańsze oferty, najciekawsze produkty. Prawdziwe żniwa dla sprzedawców. WYBUCH, PRZERAŻENIE, PANIKA, MASAKRA Samobójczy zamachowcy uderzają w sercu Ameryki. Giną tysiące osób. Atak terrorystyczny, do którego nikt się nie przyznaje. Agentka Maggie O\'Dell staje przed najtrudniejszą i najbardziej krwawą sprawą w swojej karierze.Przekopując się przez gruzowisko w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sprawcę zamachu, O\'Dell odkrywa, że najgorsze dopiero ma nadejść. Kolejne ataki, których konsekwencje będą niewyobrażalne.Czas ucieka, napięcie rośnie. Maggie O\'Dell ma tylko 24 godziny, aby rozwiązać zagadkę. Musi się dowiedzieć, co będzie następnym celem i kto stoi za sprawą zamachów. Walcząc o ułożenie wszystkich elementów układanki, odkrywa, o co toczy się gra i że jej własny brat stoi na linii ognia?
Recenzja
zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2012-10-24, Na półkach: Przeczytałem,

Misja: terrorysta

Kiedy sięga się po książki Alex Kavy, można być pewnym, że otrzyma się sporą dawkę adrenaliny. Trudno oczekiwać po jej powieściach, że dramatycznie zmienią nasze życie, że zmienią nasz światopogląd i postrzeganie świata. Mamy tu natomiast mocne uderzenie, szybkie tempo i wciągającą historię, która na chwilę zmrozi w żyłach krew i pozwoli z przejęciem śledzić losy bohaterów. Ponadto Alex Kava jest mistrzynią w tworzeniu pasjonujących thrillerów psychologicznych

djas plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Świetny początek z dużym rozmachem, a potem autorka jakby się przestraszyła tego, co może w swojej powieści zrobić. Muszę jednak przyznać, że czytało się ją doskonale.
Daisy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 ksiazek,Mam,Wpisz nazwę półki,
Młodzi ludzie z plecakami w centrum handlowym to nic nowego,ale w plecakach są materiały wybuchowe,a oni tego nie wiedzą...Książka bardzo ciekawa,dramatyczna,trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.
GosiaK plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Alex Kava lubi chyba trudne tematy. Jednak najlepsze w jej książkach jest to, że zdarzenia autentyczne łączy zgrabnie z fikcją literacką, przedstawiając nam tym swoją wersję historii.
Tym razem autorka przedstawia nam koszmar służb bezpieczeństwa. Centrum handlowe dzień po Święcie Dziękczynienia, tłumy ludzi i grupa nieświadomych niczego nastolatków. Wybuch, panika, pochopne oskarżenia, zabójca oraz strach o własnego brata, czyli w skrócie to, z czym będzie się musiała tym razem zmierzyć agentka O'Dell. Dodatkowo akcja książki jest dynamiczna i przyznaję szczerze, że czytałam ją wprost zachłannie.
Stałym punktem programu jest oczywiście ukazanie ludzkiej psychologii. Pojawia się w historii stereotypowe myślenie, że osoba wyglądająca jak Arab, to na pewno terrorysta. Dodatkowo trafnie przedstawia dzisiejszy świat polityki - istnienie ,,niewidzialnej ręki", która z ukrycia kreuje pewne wydarzenia. Autorka daje również pstryczek w nos politykom i agencjom bezpieczeństwa, ukazując, jak pewne niewygodne sprawy są zamiatane pod dywan, a milczenie jest nagradzane.
greenlady plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Wybuchowe święto Dziękczynienia

Maggie O'Dell ma nie lada zadanie. Ma przygotować portret psychologiczny mordercy/morderców, którzy zdetonowali ładunki wybuchowe w plecakach niczego nie podejrzewających nastolatków, spacerujących po jednym z największych centrów handlowych w USA. Wybuch nastąpił w tzw. Czarny Piątek, w dzień po Święcie Dziękczynienie, kiedy w centrach handlowych są prawdziwe tłumy ludzi. Maggie ma trudny orzech do zgryzienia, tym bardziej, ze rozprasza ją Nick Morelli, a wśród osób podejrzanych o zamieszanie w zamach jest jej własny brat.
Jak zwykle Alex Kava zręcznie prowadzi intrygę, lawiruje między śladami i poszlakami i krętą drogą prowadzi czytelnika ku rozwiązaniu.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: Czytam regularnie 2014,
Alex Kava pisze książki, które bardzo lubię czytać i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. ,,Czarny piątek" to kolejna powieść w której główną bohaterką jest Maggie O'Dell. Akcja wciągaj od samego początku.
KKS Linia koment
Przeczytane:2015-08-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Maaarz Linia koment
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2013-07-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam 2013 (112),
patsi Linia koment
Przeczytane:2014-07-04, Na półkach: Przeczytałem,Alex Kava - cykl Maggie O Dell,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2014-05-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Wypożyczone (2014),
esia189 Linia koment
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
karolina_c Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Serena1975 Linia koment
Przeczytane:2013-10-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2013,Mam,