Okładka - Farmacja praktyczna

Data wydania: 2007
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788320034004
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
W książce wszechstronnie omówiono zagadnienia dotyczące nowoczesnej praktyki farmaceutycznej. Uwzględniono informacje o zasadach:- sporządzania leków w aptece- wydawania produktów leczniczych z apteki- udzielania porad przy wydawaniu leków z apteki- prowadzenia opieki farmaceutycznej i komunikacji interpersonalnej.Przedstawiono także zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa farmakoterapii, m.in.:- działania niepożądane leków- interakcje leków- zasady prawidłowego stosowania leków zależnie od ich postaci.Ponadto autorzy przedstawili nowe kierunki rozwoju farmakoepidemiologii, farmakoekonomiki i promocji zdrowia. Niezwykle przydatne są również informacje z zakresu prawa, m.in.: regulacje prawne dotyczące wykonywania zawodu farmaceuty, funkcjonowania apteki i rejestracji leków.W publikacji zaprezentowano wiedzę przydatną w codziennej praktyce aptecznej, która może być pomocna także w budowaniu nowoczesnych relacji farmaceuty z pacjentem i pracownikami systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Książkę poleca się również studentom wydziałów farmaceutycznych akademii medycznych.
Gosia2725 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,Mam,