Mężczyzna, który przestał płakać

Data wydania: 2013-01-08
ISBN: 978-83-241-4525-6
Dodał/a książkę:jusia
Recenzja - Mężczyzna, który przestał płakać

Kontynuacja Dziewczyny ze śniegiem we włosach- debiutu roku w Szwecji.

Powieść wydana w kilkunastu krajach i uznana za przykład najlepszej tradycji skandynawskiej powieści kryminalnej.

Po jej sukcesie w 2010 roku młoda szwedzka dziennikarka Ninni Schulman została okrzyknięta wschodzącą gwiazdą szwedzkiego kryminału i zyskała międzynarodową sławę.

W cichym, spokojnym Hagfors niewiele się dzieje. Wszyscy znają się od dziecka. Wiedzą o sobie wszystko. I nagle czworo ludzi traci życie. I każdy zaczyna się bać...

Jest upalny sierpniowy wieczór. Straż pożarna w Hagfors dostaje wezwanie do pożaru domu stojącego na skraju lasu.

Kiedy dziennikarka Magdalena Hansson dociera na miejsce, niemal cały budynek zdążył już spłonąć, a ze zgliszcz wydobywają się kłęby czarnego dymu. W środku była kobieta...

Kilka dni później płonie następny dom. A potem jeszcze jeden. Są kolejne ofiary. Policja Hagfors staje wobec jednego ze największych wyzwań w swojej historii. Na małą värmlandzką miejscowość i jej mieszkańców pada strach. Kiedy zacznie płonąć następny dom? I dlaczego?

Magdalena sama ma problemy: jej adoptowany synek nie przestaje tęsknić za Sztokholmem, a ona wikła się w trudny związek z Petterem, swoją szkolną miłością. Ale na własną rękę rozpoczyna poszukiwania podpalacza. Nie przeczuwa, że jej zaangażowanie stanie się wkrótce bardzo osobiste. I śmiertelnie ryzykowne…

Recenzja
catarina78 Linia koment
Na półkach:

Nie słyszysz, gdy przestaję płakać

Magdalena Hansson, Klell-Ove Magnusson, Bengt Berglund, Christer Berglund, Mirjam Fransson, Sven Munther, Petra Wilander, Folke Natt och Dag to bohaterowie najnowszej powieści kryminalnej Ninni Schulman, okrzykniętej wschodzącą gwiazdą szwedzkiego kryminału.

W małym szwedzkim miasteczku o wdzięcznej nazwie Hagfors płonie willa. W pożarze ginie Mirjam Fransson, jak się niebawem okazuje - lokalna seksbomba, w której kocha się co drugi mężczyzna, włącznie z policjantem prowadzącym śledztwo w jej sprawie

helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2016),
Lubię szwedzkie kryminały, ale tym razem bez efektu WOW. Trochę właściwie czuje się rozczarowana...
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2014 (100),
Świetna książka, Ninni Schulman utrzymuje wysoki poziom, jaki zaprezentowała nam w swojej debiutanckiej powieści. Mamy kontrast między mroźną zimą w "Dziewczynie ze śniegiem we włosach", a upalnym latem w "Mężczyźnie, który przestał płakać". Doskonałe kreacje bohaterów - Magdalena, Petra oraz Christer. Magdalena dociekliwa dziennikarka, zmaga się z problemami w życiu osobistym, niepokój o adoptowanego synka, ciąża z dawnym ukochanym oraz ponownie niebezpieczeństwo jej zagrażające, związane z pożarami w miasteczku. Petra - silna kobieta, a jednocześnie krucha i wrażliwa, niestrudzona i wciąż kochająca męża, ciekawa jestem, czy zostanie szefem. Christer - w końcu związany z jakąś kobietą, mam nadzieję, że to relacja na dłuższy dystans, nieco rozczarowany, ale czuję w nim ducha walki. Mieszkańcy zmagają się z falą upałów i podpalaczem, który w krótkim czasie zabija 4 osoby. Tropy są nikłe, dowody praktycznie poszły z dymem, a śledczy próbują powiązać ze sobą ofiary. Dochodzenia trwa, a zabójcą okazuje się osoba, w której wyczuwałam nutkę fałszu. Już z niecierpliwością oczekuję kolejnej książki tej autorki, która ukaże się za nieco ponad miesiąc.
danonk plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
W małym spokojnym miasteczku płoną domy, w których giną pozornie zwyczajni mieszkańcy. Postaci poznane w poprzednim tomie pracują nad sprawą, mają normalne, codzienne problemy i są ludźmi, z którymi się identyfikujemy. Bardzo dobre tempo, ciekawa intryga, do końca nie wiadomo kto jest sprawcą. Jeśli ktoś chce spędzić mile czas podczas niezobowiązującej lektury to bardzo polecam.
pokooj36 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Ach, ta Magda Hansson, niepokorna dziennikarka, która tym razem będzie szukać podpalacza, przez którego zginęła kobieta. Ale jak to bywa na szwedzkiej prowincji - sporo się dzieje. I ponownie niemal każdy ma jakieś tajemnice, które niekoniecznie powinny ujrzeć światło dzienne.
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2015-05-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,