Niebo istnieje... Naprawdę!

Data wydania: 2011-12-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7569-258-7
Dodał/a książkę:helena610
Kiedy Colton Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewała się jednak, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszy piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopca do nieba i z powrotem.

Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Opowiadał o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać.

Z rozbrajającą niewinnością i typową dla dziecka prostolinijnością Colton opowiadał o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już dawno odeszli z tego świata. Opisywał Jezusa i anioły, twierdził, że Bóg jest "bardzo, bardzo duży" i naprawdę nas kocha. Historia ta - opowiedziana przez ojca przywołującego proste słowa własnego syna - ukazuje miejsce, które czeka na nas wszystkich, gdzie, jak mówi Colton, "nikt nie jest stary i nikt nie nosi okularów".

"Niebo istnieje... naprawdę!" na zawsze zmieni sposób, w jaki myślisz o wieczności, pozwalając ci przyjąć perspektywę dziecka i uwierzyć jak ono.
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,52 książki 2016,wypożyczone z biblioteki,
Niezwykła książka w której o swoich prawdziwych doznaniach związanymi z wizytą w niebie opowiada czteroletni chłopczyk. Od zawsze interesowały mnie zjawiska paranormalne oraz tematyka związana z doznaniami ludzi, którzy w czasie operacji opuścili swoje ciało i udali się do nieba. Nie sądzę, żeby wizje Coltona oraz pozostałych ludzi, którzy tego doświadczyli były tylko wytworem ich wyobraźni jak nieraz sugerują lekarze oraz inne osoby, wątpię, żeby chłopiec sobie wyobraził to wszystko, dla mnie nie ulega to wątpliwości, że Colton mówił prawdę.
Książka pokazuje, że życie skrywa wiele nieodkrytych tajemnic i zjawisk, których nie sposób wyjaśnić racjonalnie. Byłam zachwycona relacją chłopca na temat nieba, Jezusa i bliskich, których tam spotkał. Dodatkowo w książce jest kilka fotografii Coltona z rodziną. Żałuję, że nie miałam okazji obejrzeć filmu, ale szybko to nadrobię. Nie jest to lektura łatwa i nie każdemu może przypaść do gustu. Nie zniechęcam, ale też nie zachęcam, to jedna z tych książek, kiedy trzeba samodzielnie zdecydować czy pragnie ją się przeczytać i poznać.
bemeraude plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,52 książki 2016 ,
Piękna książka
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2016r,
Niebo widziane oczami czteroletniego chłopca, którego doznania są filtrowane przez wiedzę i doświadczenie ojca - pastora, to niezwykła treść tej książki. W tej opowieści to co dotyczy spraw ostatecznych nie ma nic z ckliwości, sentymentalizmu, głaskania po główce. To suche fakty - niebo jest, szatan jest, najważniejsze dla człowieka to być zbawionym. Niesamowita książka!
AMAF12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Pewny chłopczyk który przezywa operacje ,po operacji opowiada rodzicom ze był w niebie i opowida wszysko o niebie.Książka bardzo mi się podoba.
natalia07 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 26 książek 2015,"Wyzwanie - książki zekranizowane",
Jest to książka oparta na prawdziwej historii. Zdaje się mieć formę biografii, choć głównym bohaterem jest syn, a ojciec pełni rolę narratora. Opisuje momenty ze swojego życia, w których dowiaduje się o tym, że jego syn był w niebie.

Książka częściowo zmieniła moje podeście do wiary. Myślę również, iż jest to pozycja nie tylko da osób wierzących. Historie opowiadane przez Coltona poparte są fragmentami z biblii, a cała historia opowiedziana jest z perspektywy jego ojca.

Czytając książkę czujemy się jakbyśmy też tam byli. Przeżywamy wraz z ojcem. Wciągamy się i nie możemy oderwać.
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki zekranizowane",52 książki - 2015,
,,- Colton, powiedziałeś, że śpiewały ci w szpitalu anioły?
Pokiwał energicznie główką, przytakując.
- A co ci śpiewały? (...)
- No, śpiewały "Jezus mnie kocha" i "Jozue walczył w bitwie o Jerycho - odpowiedział z powagą. - Prosiłem, żeby zaśpiewały "We will, we will rock you", ale nie chciały."
Historia opowiedziana przez Coltona Burpo jest orzeźwiająca i przedstawia zaskakująco dokładny portret tego, co czeka każdego z nas w Niebie. Jego opowieść wydaje się uczciwa. Opisy pasują do dziecięcego sposobu widzenia świata, na pewno nie jest to relacja osoby dorosłej. Jest to książka o sile wiary oraz naszych codziennych zwątpieniach. Każdy znajdzie ukojenie w tej książce. Polecam!
Pilar plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
książka,a raczej świadectwo małego chłopca, który cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wyrostka robaczkowego. Jego świadectwo jest dowodem dla "niedowiarków" na istnienie nieba. Chłopiec relacjonuje wszystko, co widział i czego doświadczył.
agusia97 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Historia opowiedziana przez ojca głównego bohatera, Coltona. Chłopiec po operacji twierdzi, że przebywał w tym czasie w niebie. Okay, ujmę to tak, gdybym przeczytała taką książkę, tylko z małą różnicą, a mianowicie: główny bohater byłby dorosłym człowiekiem, to nie jestem pewna czy bym w nią uwierzyła. Nie dlatego, że nie wierze w niebo i tym podobne, tylko po prostu dorosłym łatwiej przychodzi kłamanie po to, aby szerzyć swoje idee. Natomiast ta powieść opowiada historię zaledwie czteroletniego chłopca. Naprawdę ciężko w to uwierzyć, że taki dzieciak byłby w stanie to wszystko zmyślić. Tak samo niewiarygodne wydaje mi się to, że ojciec Cotona mógłby to zmyślić, wkładając w usta chłopca słowa których nie powiedział. Nie wydaje mi się, aby ojciec był zdolny do czegoś takiego.
Czytając książkę, łatwo się domyślić, że pisała ją osoba, która nie ma do czynienia z pisaniem na co dzień. Ale nie oznacza, to, że się ją źle czyta. Muszę przyznać, że nawet wręcz przeciwnie. Styl autora pozostawia wiele do życzenia, ale historia jest tak przejmująca, że po jakimś czasie przestajemy zwracać uwagę na sposób w jaki książka została napisana.
biedro_nka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Książka długo czekała na półce zanim po nią sięgnęłam. Wiem, wiem... nie należy oceniać książki po okładce, ale to przez nią musiała tyle czasu odczekać. Cała żółta, na rogu mały chłopiec - nie zachęcał mnie ten widok.
Ale w środku...
Poruszająca historia czteroletniego chłopca o imieniu Colton. Jest on bliski śmierci, a lekarze nie wiedzą jak mu pomóc, nie widzą szans na wyzdrowienie. Zdarza się jednak cud. Zarówno rodzice, jak i znajomi oraz wierni z ich kościoła modlą się o zdrowie dla chłopca.
Jakiś czas później chłopiec opowiada rodzicom, że umarł podczas operacji na trzy minuty. Opuścił swoje ciało, widział jak w tym czasie tata modli się w jakimś pokoju, a mama rozmawia przez telefon. Później odwiedził... niebo. Poznał tam dziadka swojego taty, poznał swoją nienarodzoną siostrę, o której nic nie wiedział. Spędził czas z Jezusem, ze świętymi. Ze szczegółami opowiadał wszystkiego czego doświadczył, a rodzice ze zdumieniem odkrywali, że wszystko co Colton opowiada ma pokrycie w literaturze religijnej, z którą synek wcześniej nie miał styczności ani na lekcjach w szkółce niedzielnej, ani w domu.

Wzruszająca opowieść jednak napisana zbyt "sztywno". Chłopiec ujawnia jakiś fakt ze swych wspomnień, a ojciec od razu cytuje Pismo Święte na poparcie jego słów.
Myślę, że nie jest to książka dla każdego, jest jednak idealna dla osób wierzących oraz poszukujących potwierdzenia swojej wiary...
anka920 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Historia chłopca który językiem dziecka opowiada jak wygląda niebo. Trudno nie uwierzyć w istnienie czegoś po śmierci po jego opisie, gdyż nieświadomie porusza nie tylko rodziców ale na pewno i czytelników
kalcia1998 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki-2014,
Genialna książka, która daje do myślenia poruszająca tematy, o których nie mówi się głośno. Warta przeczytania :)
inspired7 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-28, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Rodzina Burpo zmaga się z pasmem nieszczęść. Najpierw pastor kościoła metodystów – Todd, miał podejrzenie raka, następnie dały o sobie znać problemy finansowe, a wszystko zaczęło się już całkiem sypać, gdy okazało się, że Colton, najmłodszy syn Todda i Sonji, zachorował. Dopiero po kilku miesiącach od operacji woreczka robaczkowego wyszło na jaw, że ta choroba okazała się piękną przygodą dziecka, które odbyło podróż do Nieba i to dosłownie. Prawie czteroletni chłopiec oznajmił bowiem rodzicom, że podczas zabiegu opuścił swoje ciało i nie dość, że obserwował, co działo się podczas operacji, to sam Bóg oprowadzał go po Niebie. I choć śmierć ziemska Coltona trwała tylko trzy minuty, wrócił z przeświadczeniem, że Jezus kocha wszystkich ludzi.

Colton Burpo przeżył śmierć kliniczną. Jak to dziecko, nie zdawał sobie sprawy z tego, że spotkało go coś niezwykłego. Dopiero po pewnym czasie mówi rodzicom, jak gdyby nigdy nic, że był w Niebie. Rodzice starają się subtelnie podpytywać chłopca, co konkretnie widział. Gdy Colton opowiada o członkach rodziny, których spotkał w niebie, a o których istnieniu nie wiedział, rodzice zaczynają wierzyć mu. Co więcej, chłopiec opowiadając o Niebie opisuje obrazy, które pojawiają się w Biblii. Rodzice rozpoznają je i nabierają przekonania, że ich syn mówi o tym, co naprawdę zobaczył. Colton z charakterystyczną dla dzieci prostotą opisywał wszystko, co widział, jakby Niebo było zupełnie normalnym miejscem – kolejnym do którego dotarł.

Jestem osobą wierzącą. Biorąc do ręki „Niebo istnieje... Naprawdę!” myślałam, że poznam świadectwo osoby, która przeżyła coś niezwykłego. Co prawda powstało wiele książek, które przedstawiają opowieści osób, które znalazły się w zawieszeniu między życiem a śmiercią, jednak omawiana pozycja przekonuje bardziej. Myślę, że jest to spowodowane tym, że ukazane zostały przeżycia dziecka i że to właśnie z perspektywy czterolatka dowiadujemy się jak „tam” jest.

Uważam, że zamieszczenie wywiadów z reżyserem, scenarzystą, aktorami i innymi osobami, które współtworzyły film oparty na książce o Coltonie, było pomyłką. Wydaje mi się to całkowicie zbędne, wręcz zakłóca odbiór książki – pięknej o wyjątkowym świadectwie.

Rodzina Burpo to bardzo religijni ludzie. Chociaż mają chwile zwątpienia, to ich wiara zawsze wygrywa z niepewnością i obawami. Dają przykład, że kontakt z Bogiem daje ogromną siłę.
godmyt plusminus Linia koment
Trudno ocenić tę książkę. Objętościowo jest niewielka, język prosty, a jednak jest w niej coś, co zachwyca i wciąga.
Opowieść pastora, który po śmierci klinicznej swego czteroletniego syna Coltona, postanawia spisać Jego przeżycia.
Colton Burpo twierdzi, że był w niebie i opowiada o tym swoim rodzicom, nie jest to monolog,a raczej dziecięce przebłyski, którymi dzieli się w najmniej oczekiwanym momencie. Wizja nieba, którą roztacza przed nami mały chłopiec sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad tym, co tak naprawdę wiemy, a czego się spodziewamy myśląc o niebie. Może rodzić wątpliwości, z pewnością zmusza do myślenia. Zachwyca prostotą, przepełniona dziecięcą ufnością, niesie spokój.Skończyłam czytać z uśmiechem na ustach.
Warto po nią sięgnąć.
Ciekawi mnie ekranizacja.
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
cudna, poprostu cudna... moi Synowie sami ją przeczytali jednym tchem... polecam z całego serca:) to książka, która zmienia myślenie, nie daje spokojnie spać, dopóki się jej nie przeczyta:):):)
gimm1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Spodziewałam się czegoś szczególnego ale trochę się zawiodłam. Jest to relacja ojca (pastora) dotycząca przeżyć jego dziecka związanych z doświadczeniami z pogranicza życia i śmierci. Zaskoczyło mnie to jak bardzo pastor i jego rodzina poszukiwali podobieństw wyglądu poszczególnych osób a nawet wizerunku Jezusa.
Mamalea plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014,
Todd Burpo jest pastorem, a nie pisarzem, a celem książki jest, jak to ujął jego syn, by ludzie dowiedzieli się, że "Niebo istnieje naprawdę", więc być może nie powinnam jej oceniać od strony technicznej, jednak nie potrafię rozdzielić od siebie dwóch głównych płaszczyzn każdej (o)powieści, które to współpracując ze sobą wpływają na mój odbiór lektury. Książkę czyta się bardzo szybko, jest napisana prostym językiem, ale momentami stylistycznie mnie drażniła. Do tego, pomimo kilku przekonujących dowodów, że wizyta Coltona w Niebie nie była złudzeniem, całość wzbudziła we mnie pewną dozę sceptycyzmu - i sama nie wiem, czy to też wina stylistyki, czy tego, że o poronieniu matki (jeden z głównych dowodów na autentyczność przeżycia) mógł dowiedzieć się od Cassie, swojej starszej siostry, czy może fakt, że cała historia spisana jest przez ojca chłopca. Być może zachowuję się trochę jak niewierny Tomasz, o którym też książka wspomina, ale trudno mi bezkrytycznie uwierzyć w całą opowieść. Trochę dziwna i nietypowa to wizja Nieba, ale być może Niebo dostosowuje się do dusz i wygląda różnie w zależności od... Nie wiem, ale i tak mam nadzieję, że wszystko to zdarzyło się naprawdę i staram się wierzyć rodzinie Burpo w ich świadectwo.
magi18 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Ciekawa, wciągająca, szybko się ją czyta. Ale, choć oparta na faktach: trudna do uwierzenia. Wydaję mi się taką bajeczką, którą świetnie się czyta i w którą chciałoby się wierzyć...
LaLuna19 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka oparta na prawdziwych wydarzeniach. Bardzo ciekawa i wciągająca.
Lemureczek plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014 rok,Mam,
Ta książka jest wprost niesamowita! Czyta się ją jednym tchem, a to co odkrywają przed nami kolejne strony jest wprost niebywałe! Nie jestem osobą głęboko wierzącą, ale ta pozycja dała mi dużo do myślenia. Colton i jego rodzina to niesamowici ludzie, których chciało by się poznać bliżej. Z niecierpliwością szukam kolejnych ich.
alkatraz plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Książka niedużych rozmiarów, czyta się ją bardzo szybko. Opowieści chłopca zmuszają do przemyśleń na temat wiary i nieba. Uzmysławiają jak ważna jest prostota dziecka, niewinność; dorośli zatracają z czasem własne ,,ja", nie doceniają ukrytych chwil, teraźniejszości. Ojciec Coltona (pastor) spisuje wszystkie wspomnienia z nieoczekiwanej wyprawy syna do nieba. Polecam tę lekturę każdemu, warto ją mieć w swojej biblioteczce.
greenlady plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Sięgając po tę książkę obawiałam się, że będzie ckliwa do bólu. Tymczasem historia małego Coltona, który wprawia w zadziwienie swoją rodzinę opowiadaniem historii o Niebie, które odwiedził podana jest całkiem strawnie, bez nadęcia, ujęta w dziecięce słowa i opatrzona komentarzem dorosłych.
Colton na kilka minut w czasie operacji wyrostka robaczkowego trafił do Nieba. Spotkał tam m.in. Jezusa, Jana Chrzciciela oraz wiele zmarłych osób, zarówno tych związanych z nim, jak i zupełnie obcych. W penwej podróży chłopiec zaskakuje rodziców opowieścią o aniołach śpiewających mu w szpitalu i tak zaczyna się odkrywanie tego, co Colton widział i doświadczył będąc w Niebie.
Książka napisana jest sympatycznie, choć momentami nieco infantylnie i pewne kwestie potraktowane są zbyt prosto. Ale historia urzeka, jest momentami wzruszająca i poruszająca. Stanowi świadectwo, które bez względu na siłę swojej wiary (lub nawet jej brak) warto przeczytać.
Jedrulek plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Ebook,
To piękna książka, która skłania do przemyśleń, głębokich refeksji... Powiedziałabym nawet, że może mieć działanie terapeutyczne, uspokajające. W prosty sposób, ustami małego chłopca mówi o tym co najtrudniejsze, o śmierci, życiu po niej, o sprawach na którymi wielokrotnie się pochylamy z trwogą, lękiem, bojaźnią.
To opowieść dla tych którzy nie wierzą, dla tych którzy boją się uwierzyć oraz dla tych którzy w swej wierze chcą się utwierdzić. To historia wzmacniająca serce i duszę. Historia dla każdego. Z pewnością jest to jedna z tych książek, którą chcemy mieć na własność, by móc sięgnąć po nią gdy tylko tego zapragniemy. Jednocześnie to książka, którą bardzo chcemy się podzielić, podarować bliskiej osobie. Z pewnością ja tak właśnie zrobię. Polecam każdemu tę lekturę!
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2013),
Baaaardzo wzruszająca i pomimo znajomości historii w dużej części (mama opowiedziała mi bardzo dużo pożyczając tą książkę ;/ ) czytało się przyjemnie. Ta prawdziwa historia zmusza do pewnych przemyśleń i pobudza wyobraźnię.

Polecam naprawdę każdemu!
Przeczytane:2014-08-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
AgnieszkaG Linia koment
Przeczytane:2014-09-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
mircia Linia koment
Przeczytane:2015-01-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,przeczytane,wymienię,
Dizzy Linia koment
stokrotka22 Linia koment
Przeczytane:2014-07-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
basia02033 Linia koment
Przeczytane:2013-10-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Mayene Linia koment
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
celalala Linia koment
Przeczytane:2014-08-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,
bambi12 Linia koment
Przeczytane:2014-03-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,