Opis ksiązki
Kup Teraz

Niezwyciężony. Audiobook

Ocena ( 7 osób )
5.1
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-03-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: bd
Czas trwania: bd
Czyta: Daniel Olbrychski
Dodał/a książkę:czytam

Już 21 marca na rynku polskim pojawi się kolejna superprodukcja, największego w Polsce producenta i dystrybutora audiobooków. Audioteka.pl po raz kolejny udowodni, że rynek dźwiękowych książek staje się coraz ważniejszym elementem kultury. Tym razem udostępni nam dzieło Stanisława Lema „Niezwyciężony”.

Ta super produkcja to wielowymiarowy teatr dźwięku, gdzie głosy kilkudziesięciu aktorów, między innymi Daniela Olbrychskiego, Wiesława Komasy i Arkadiusza Jakubika, wcielają się w role bohaterów literackich „Niezwyciężonego”. Błyskotliwe dialogi przeplatane są znakomitą muzyką jednego z najbardziej innowacyjnych, polskich zespołów rockowych „Ścianka”. Słowa, muzyka i złożone efekty dźwiękowe, przestrzennie otoczą słuchacza i wprowadzą go w niezwykły świat Stanisława Lema.

Stanisława Lema nie trzeba przedstawiać. Jako autor wielu wybitnych powieści i opowiadań fantastycznych znany jest na całym świecie. Jego książki przetłumaczono na 41 języków i osiągnęły milionowe nakłady. „Niezwyciężony” to jedno z jego wielkich dokonań literackich. Opisuje przygody statku kosmicznego na planecie Regis III. Jak to u Lema, fabuła jest pretekstem do postawienia pytań o faktyczne możliwości człowieka. O jego stosunek do różnych od niego form życia. Jest przede wszystkim opowieścią o odpowiedzialności moralnej, wierności i międzyludzkiej solidarności w sytuacjach ekstremalnych.

W świat „Niezwyciężonego” wprowadzą nas Krystyna Czubówna jako narrator oraz mistrzowie dubbingu W rolę bohaterów wcielą się m.in: Daniel Olbrychski, Marcin Kowalczyk, Wiesław Komasa, Arkadiusz Jakubik, Janusz Łagodziński, Mirosław Zbrojewicz, Radosław Popłonikowski, Sławomir Holland, Eryk Lubos.

Reżyserem tej superprodukcji jest jedna z najbarwniejszych postaci polskiego dubbingu Grzegorz Pawlak, który zadbał o każdy szczegół. W efekcie tej pracy oraz zaangażowania i talentów pozostałych twórców Audioteka.pl oddaje polskim czytelnikom prawdziwe dzieło. Słuchowisko, które zachwyci nie tylko miłośników twórczości Stanisława Lema, jako niezapomniane połączenie wielkiego aktorstwa, muzyki, świata literatury i technologii.

Projekt zrealizowany był przy współpracy z HTC.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
NIESAMOWITE SŁUCHOWISKO

Tego typu audiobooki po prostu uwielbiam! Z jednej strony rewelacyjna historia, napisana w znakomitym stylu i prezentująca najlepsze, co gatunek ma do zaoferowania, z drugiej mistrzowskie wykonanie dźwiękowe, które wprost zachwyca. Nic tylko słuchać!

Tytułowy ,,Niezwyciężony" to statek kosmiczny, który przybywa na pustynną planetę Regis III w poszukiwaniu zaginionego krążownika ,,Kondora". Kontakt z nim urwał się bowiem właśnie tutaj, a cała sytuacja przedstawia się nadzwyczaj tajemniczo. Ekipa, która zjawia się na Regis III zaczyna szukać, jednocześnie badając samą planetę. Odnalezione dziwne szczątki jakiejś konstrukcji oraz sam ,,Kondor" nie przynoszą jednak upragnionych odpowiedzi. Wręcz przeciwnie, jego załoga nie żyje, a wraz z tym przybywa pytań. Tylko czy kosmonauci mogą się tu czuć bezpiecznie?

,,Niezwyciężony" to obok ,,Blade Runnera" drugie słuchowisko od Audioteki wykonane w technice binauralnej. Co to oznacza w praktyce? Jak wpływa na jakość całości i odbiór? Warto zaznaczyć, że audiobooki binuralne należy słuchać w słuchawkach. W zamian jednak otrzymujemy prawdziwie przestrzenny dźwięk, dzięki czemu możemy poczuć się, jakbyśmy trafili w sam środek zdarzeń. Dźwięki nas otaczają, efekty wypełniają uszy, a aktorzy wydają się znajdować tuż obok. Brzmi intrygująco? I tak właśnie jest. Szczególnie, że użyczające głosu całości gwiazdy naprawdę się postarały, a ekipa odpowiedzialna za efekty dźwiękowe wykonała kawał świetnej roboty. Do tego podkład muzyczny przygotował grający alternatywnego rocka zespół Ścianka, który lubi zabawę dziwnymi dźwiękami, tak pasującymi do utworu Lema. Po prostu super!

Bardzo ważne jest jednak to, że treść w niczym nie ustępuje wykonaniu. Lem to jeden z największych polskich pisarzy i zarazem największy, jeśli chodzi o literaturę fantastyczną. Jego wizje nie tylko pozostają aktualne mimo upływu lat, ale także zawierają w sobie o wiele więcej, niż jedynie fantastyczny popis nieograniczonej wyobraźni. Do tego dochodzi niesamowity klimat osaczenia i tajemnicy.

Wszystko to w połączeniu ze wspomnianym powyżej rewelacyjnym wykonaniem, które nie tylko świetnie interpretuje treść, ale przede wszystkim jeszcze bardziej podkręca emocje i nastrój, prezentuje się wspaniale. Dlatego też polecam gorąco. Warto pod każdym względem.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/10/20/niezwyciezony-sluchowisko-stanislaw-lem/
zuzankawes plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek - 2016 ,Mam,

Superprodukcja: ,,Niezwyciężony" - Stanisław Lem


 Każdy fan superprodukcji (do których sama zaliczam się od dawna) z ogromną przyjemnością słyszy o kolejnych tytułach, które oddawane są w ręce słuchaczy. Mnie wprost w euforię wprawiła wiadomość, że do moich ulubionych superprodukcji dołączył Stanisław Lem, ze swoim Niezwyciężonym.


Kiedy jeszcze dołączyła do tego informacja, że za muzykę odpowiada Ścianka, dosłownie usiadłam z wrażenia. Bo co tu kryć, spodziewałam się prawdziwej petardy. Bomby wręcz, która powali mnie na łopatki siłą swojego rażenia. Dlatego z prawdziwą przyjemnością sięgnęłam po audiobooka, pełna wygórowanych oczekiwań. Czy superprodukcja spełniła moje skrywane pragnienia? O tym już za momencik.


 


Superprodukcja z genialną Ścianką


To, co zastałam tak naprawdę przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Słucha się tego niczym doskonałego przedstawienia, w którym olbrzymią rolę odgrywa zarówno treść, jak i wszelkie dźwięki. Genialne wprost dodajmy. Takie, co to łechtają zmysły i sprawiają, że czujesz się nie tylko lepiej, ale i ... lepszy. To najprawdziwszy teatr dźwięku, dodajmy - idealnie dopasowany.


W produkcji tej ważny jest nie tylko świetny tekst Stanisława Lema, ale i kapitalne dźwięki stworzone przez jeden z ciekawszych zespołów muzycznych na rodzimym rynku muzycznym, jakim niewątpliwie jest Ścianka. To, w jaki sposób udało im się spleść skomponowane dźwięki z historią opowiedzianą w Niezwyciężonym przez Lema, to majstersztyk. I chyba tu tkwi siła rażenia tego audiobooka.


 Historia o ludzkiej pasji do życia i dominacji


Niezwyciężony Stanisława Lema jest historią, która niesie w sobie proste prawdy. To opowieść o ludzkiej determinacji i sile, próbie zdominowania świata, wszystkich i wszystkiego. I woli przetrwania w ekstremalnych warunkach. To jednocześnie opowieść o ludzkiej przyjaźni, wierności wobec własnych przekonań, solidarności i współodpowiedzialności za drugiego człowieka. Wszystko to zaś utrzymane jest w konwencji sci-fiction. Bohaterom - członkom ekspedycji ratunkowej na planetę Regis III przyjdzie zmierzyć się z nieznaną formą życia, tajemniczą i zabójczą chmurą. Pokonanie chmury, a właściwie walka o przetrwanie stanie się jednym z kluczowych zadań załogi Niezwyciężonego. Jednak obok próby ratowania własnego życia, przyjdzie powalczyć i o życie ekipy zaginionej podczas wcześniejszej ekspedycji na Regis III.


 Plejada polskich gwiazd


Mówiąc o Niezwyciężonym, nie można pominąć informacji o ludziach, którzy wzięli udział w powstaniu tej niezwykłej produkcji. Usłyszymy tu między innymi niezwykle sugestywnego Daniela Olbrychskiego w roli Horpacha, genialną Krystynę Czubównę jako Narratora, uwielbianego przeze mnie Arkadiusza Jakubika, Wiesława Komasę i wielu jeszcze innych aktorów. To prawdziwy cr?me de la cr?me, wisienka na torcie. Sprawiają oni, że audiobooka słucha się na jednym wdechu!


Świetna interpretacja znakomitego tekstu wraz z wyborną muzyką Ścianki sprawia, że słuchając Niezwyciężonego wprost odpływa się w inny wymiar. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że zapomina się o bożym świecie. Tak dzieje się zawsze, gdy do rąk trafia tak dobra pozycja.


Reżyserem tej perełki jest Grzegorz Pawlak, reżyser teatralny i postać znana i szanowana w polskim dubbingu (Darth Vader we własnej osobie). Jego doświadczenie zaowocowało superprodukcją nie tylko z nazwy.


Tym samym Audioteka i HTC oddały w ręce słuchaczy rzecz wprost genialną. I nie boję się używać tak wielkich słów wobec superprodukcji jaką jest Niezwyciężony Stanisława Lema. Serdecznie polecam. Tego po prostu nie można nie posłuchać! Pozycja obowiązkowa dla każdego.


nunachopin plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Wciągające, ciekawe, pomysłowe. Nie sądziłam, że tak przyjemnie będzie mi się czytało coś tak odległego od moich zainteresowań. Ekipa ratunkowa, dziwne zjawiska na obcej planecie, nie moja bajka -- a jednak. Najbardziej urzekający jest jednak język: "lękać się gniewliwości", cudne...
mircia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2015,przeczytane,
Do Lema sięgnęłam wcześniej tylko raz, jako dziecko, w podstawówce. Nie pamiętam nawet jaki to był tytuł... Nie podobało mi się wtedy. Teraz zupełnie przypadkiem, pod wpływem mojej koleżanki, wzięłam się za "Niezwyciężonego" i... bardzo mi się spodobała. Aż się nie chce wierzyć, że książka ma już tyle lat! Nie powstydziłby się chyba jej żaden współczesny autor sf. Może wpływ na moją ocenę ma również to, że bardzo dawno nie czytałam niczego z tego gatunku i był to dla mnie bardzo przyjemny powrót do tej literatury. Książka z pomysłem, wciągająca, nie brakuje w niej akcji. Polecam.
tlenianka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Historia o wtrącaniu się ludzi tam, gdzie nie muszą. Lem jest świetnym psychologiem oraz niesamowitym wynalazcą. Niektóre z tych urządzeń powinny kiedyś powstać. Audiobook nagrany w formie słuchowiska - niesamowity. Aktorzy, efekty dźwiękowe i muzyka zgrane niemal idealnie.
elizak plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Na pokładzie "Niezwyciężonego" spieszy misja ratunkowa. Niemal rok temu utracono bowiem kontakt z "Kondorem" - bliźniaczym statkiem powietrznym, który został wysłany na planetę Regis III w celach badawczych. Pod dowództwem Horpacha podróż przebiega bez zakłóceń. Po lądowaniu planeta zdaje się być niezamieszkana. Pierwszy rekonesans ma być wykonany między innymi przez Rohana - nawigatora. Wrak poszukiwanego krążownika udaje się dość szybko zlokalizować, jednak to co odkryto na jego pokładzie wprawiło ratowników w zdumienie.
Wszechobecny bałagan, odchody na podłodze, ślady ludzkich zębów na mydle budzą przerażenie, ale i ciekawość. Odnaleziono także szczątki członków załogi. Do ich oględzin użyto najnowocześniejszej aparatury. Poddanie testom jednego z ciał wykazało, że tuż przed śmiercią mężczyzna nie miał żadnych wspomnień, a zamiast ostatnich myśli odsłuchano jedynie bełkot. W obliczu braku wiarygodnej hipotezy, badacze rozpoczynają dyskusję o możliwych przyczynach katastrofy. Tymczasem jeden z ratowników zapada na dziwną chorobę, która odbiera mu wspomnienia oraz wszystkie umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania. Nieoczekiwanie pojawia się szalona teoria...

"Niezwyciężonego" S. Lema przesłuchałam jako audiobook. Znakomita produkcja Audiotekizapewnia niezapominiane doznania poprzez efekty dźwiękowe 3D, znakomitą grę aktorską min. Olbrychskiego i Komasy oraz oraz ciepły głos Krystyny Czubówny (narrator).
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
morgit Linia koment
Przeczytane:2014-03-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Audiobooki,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
bbo Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów