Piękne kwiaty ozdoby na szydełku i drutach. 100 modnych wzorów

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2012-02-15
Kategoria: Hobby
Dodał/a książkę:elibri

Piękny i praktyczny poradnik, który pokazuje, jak wykonać modne kolorowe włóczkowe kwiaty na szydełku lub drutach. Każdy z nich - pojedynczo lub w zestawie z innymi - może być wspaniałą modną broszką przy żakiecie czy swetrze oraz ozdobą czapki, kapci czy szalika. Można też z nich tworzyć dekoracyjne kompozycje na elementach wyposażenia wnętrz.

Róże, maki, lilie, chabry, tulipany, dalie, anemony, astry, fiołki, stokrotki, bratki, niezapominajki, gerbery, chryzantemy, narcyzy, żonkile. Każdy z kwiatów jest dokładnie przedstawiony jako wzór robótkowy, często opatrzony schematem graficznym. Dodatkowo zamieszczono porady na temat wypełniania, wykończania i innych technik poprawiających końcowy efekt Jest tu też kilka bajecznych pomysłów na wykorzystanie włóczkowych kwiatów jako zabawnych sezonowych dekoracji domu, stołu oraz przedmiotów codziennego użytku.

Lesly Stanfield jest autorką licznych książek na temat współczesnego dziewiarstwa, takich jak Ptaki, motyle i inne zwierzątka - ozdoby na szydełku i drutach. 75 modnych wzorów, a także projektantką wzorów dziewiarskich i redaktorką rubryk poświęconych dziewiarstwu w czasopismach kobiecych.