Opis ksiązki
Kup Teraz

Potem

Ocena ( 9 osób )
5.1
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-02-02
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7799-177-0
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Potem

Mam głowę na karku, jestem przytomna, wszystkie klepki są na swoich miejscach, jestem w pełni władz umysłowych. Jestem tą samą Grace, co wczoraj, tylko że wyszłam z mojego ciała - opowiada bohaterka tej fascynującej i pięknej powieści. Grace leży właśnie umierająca na oddziale intensywnej terapii po strasznym pożarze szkoły, do której chodzi jej synek Adam. W sali obok walczy o życie jej poparzona córka - siedemnastoletnia Jenny. Zawieszona między życiem a śmiercią, Grace prowadzi własne śledztwo. Szybko okazuje się, że nic nie jest takie, na jakie wyglądało wcześniej. Każda odpowiedź rodzi bowiem kolejne tajemnice. A POTEM sprawy wymykają się spod kontroli Pierwsza powieść Rosamund Lupton - "Siostra", wtargnęła przebojem na rynek wydawniczy, zdobywając serca milionów czytelników na świecie. W Wielkiej Brytanii została okrzyknięta mianem najlepiej sprzedającego się debiutu literackiego 2010 roku, utrzymując się w pierwszej 20. na liście bestsellerów Sunday Times.Rewelacyjny, zapierający dech, wyjątkowo pomysłowy thriller "Mail on Sunday"

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Nigdy nie będzie „potem”

 

STOP! Jeśli boisz się ognia, a gryzący dym przyprawia Cię o omdlenie, nie czytaj tej książki! Jeśli widok spalonego ciała napawa Cię odrazą, nie czytaj tej książki. Jeśli nie wierzysz w anioły, nie czytaj nawet tej recenzji. W pozostałych przypadkach musisz być świadomy, że powieść Potem Rosamund Lupton wciągnie Cię w wir wydarzeń, wywoła przerażenie i spędzi sen z powiek

Sil Linia koment
Przeczytane:2012-06-19, Na półkach: Przeczytałem,Posiadam,

Siła matczynej miłości

 

Jest lato. Jeden z bardziej wyczekiwanych przez rodzinę Coveyów dni w roku. Urodziny Adama. Ósme urodziny synka Grace i Mike’a, o którego para starała się bardzo długo i wytrwale. Jednak ten dzień od początku nie jest takim, jakim być powinien. W szkole odbywają się zawody sportowe, Adds, mimo raczej negatywnego nastawienia do integracji z innymi dziećmi, musi wziąć w nich czynny udział. Na szczęście, wszyscy w tej prywatnej placówce dla bogatych dzieci wiedzą o święcie chłopca i traktują go ulgowo

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
IlonaAnoli plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Wzięłam tę książkę do ręki, ponieważ zaintrygowała mnie okładka i napis na niej: ,,Idealny dzień. Potworna zbrodnia". Książka ta jest naprawdę ciekawa i w interesujący sposób napisana, a zakończenie zaskakujące i nieprzewidywalne.
Historię opowiada Grace Covey, która ma męża Mikeya, dzieci Adama i Jenny. Grace jest narratorką i opowiada całą historię. Ona i jej córka tak jakby wyszły ze swoich ciał, są obok i Grace opowiada, co widzi, a wszystko dzieje się na terenie szpitala. Nikt ich nie widzi i nie słyszy, można powiedzieć, że są duchami.
Książka rozpoczyna się od pożaru w szkole. W budynku nie było wiele osób, ponieważ były zawody sportowe. Kiedy Grace dostrzega ogień, biegnie do szkoły, aby ratować swoją córkę. Znajduje ją i próbuje jej pomóc. Nastepnie budzi się w szpitalu i opisuje, że widzi siebie na szpitalnym łóżku. Znajduje Jenny. W szpitalu zjawia się mąż Grace i dowiaduje się o stan córki i żony. W szpitalu zjawia się siostra Mikeya - Sara, która jest policjantką i mówi, że to było podpalenie.
Jenny odniosła poważne obrażenia, również wewnętrzne, a Grace prawdopodobnie nigdy nie odzyska świadomości. Sprawę prowadzi komisarz Baker. Wchodzi na jaw, że Jenny kiedyś dostawała obraźliwe listy. Grace cofa się do wydarzeń rozdania nagród i mówi o zwolnieniu jednego z nauczycieli - Hymana.
Dochodzi do zatrzymania akcji sera Jenny, ale udaje się ją uratować. Ma uszkodzone serce i będzie funkcjonowało jeszcze przez jakieś trzy tygodnie. W szpitalu znajduje się też Owena i Grace odkrywa, że ojciec stosuje wobec niej i żony Maisie przemoc fizyczną.
Policja podejrzewa, że to Adam wzniecił pożar, bo ktoś widział go z zapałkami, gdy wychodził z Sali plastycznej. Ale chłopak przestał mówić.
Mąż Grace udaje się do Hymana, ale zastaje tylko jego żonę Natalię. Maisie oddaje telefon Jenny, który ktoś znalazł obok szkoły. Natomiast Sara przesłuchuje dyrektorkę szkoły, a potem byłą sekretarkę Fisher. O pożarze policję zawiadomiła obecna sekretarka Annette. Przyjeżdża Ivo - chłopak Jenny i informuje, że kilka tygodni temu ktoś oblał Jenny czerwoną farbą.
Pojawia się wątek wyłudzenia odszkodowania, więc Adam nie jest już uważany za winnego. Porównują DNA Silasa Hymana i okazuje się, że pasuje do nasienia DNA z prezerwatywy, którą wcześniej wysłano do Jenny w liście.
Sprawna nabiera tempa i na jaw wychodzą nowe wątki. Na 355 stronie dowiadujemy się, kto jest odpowiedzialny za pożar, a na 363 wszystko jest już jasne i takie rozwiązanie całej sprawy jest naprawdę zaskakujące.
gimm1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
W tej powieści spotykamy się 2 światami. Jeden ten do którego jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni a drugi ten niewidzialny, duchowy. W pożarze ucierpiały dwie osoby i to one są stoją na progu życia i śmierci. Obserwują to co się wokół nich dzieje, wyciągają wnioski, dowiadują się wielu zaskakujących rzeczy zarówno o sobie jak i o innych. Warto przeczytać aby razem z głównymi bohaterkami dowiedzieć się kto, gdzie, z kim, jak działał.
sergiella plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-03-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo wciągająca. Lubię książki, które zaskakują i "Potem" zdecydowanie jest jedną z nich. Na początek przeczytałam wersję konkursową (bez zakończenia) i nie mogłam się doczekać kiedy dostanę w swoje łapki kompletną książkę.
mag-maggie plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Poruszać może kobiety.Opowiada o matce i jej uczuciach wobec członków rodziny i przyjaciółki, ale w niekonwencjonalny sposób.Siła ludzkiego umysłu i uczucia jest zaskakująca
danonk plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Z własnej biblioteczki,
Bardzo, bardzo dobra książka!!!
Beatricze plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Niesamowita historia, Poruszająca opowieść o sile matczynych uczuć.
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,wyzwanie- ksiażki na lato 2016,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wordila Linia koment
Przeczytane:2015-10-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gabigor Linia koment
Przeczytane:2013-12-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów