Spotkanie w Bagdadzie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2006-04-01
ISBN: 83-7384-539-9
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Świeżo wyrzucona z pracy stenotypistka spotyka uroczego, niezwykle przystojnego chłopca. Miłość od pierwszego wejrzenia i natychmiastowe rozstanie... Rezolutna dziewczyna podąża za ukochanym do Bagdadu. Nie spodziewa się, że wraz z nim trafi w sam środek afery politycznej i kryminalnej, ani że - ryzykując życiem - odegra główna rolę w likwidacji międzynarodowej organizacji przestępczej.
Elina44 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015 ,
Victoria wyrusza do Bagdadu i nieświadomie wplątuje się w niebezpieczną aferę. W książce panuje atmosfera tajemnicy. Szpiedzy. Niebezpieczeństwo. Przez długi czas nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi.
Nie byłam pewna, komu bohaterka powinna zaufać. Wiele razy autorka mnie zaskoczyła. Opisy Bagdadu, który Agata Christie odwiedziła, oddziałują na wyobraźnię.
Główna bohaterka jest lekko irytująca, co sprawiło, że tak bardzo się z nią nie identyfikowałam. Z jednej strony rozwiązuje zagadki, a z drugiej wiele spraw dzieje się poza nią.
rama83 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Bardzo ciekawa pozycja i zaskakująca fabuła. Młoda dziewczyna o imieniu Victoria zostaje wplątana w wielką intrygę. A wszystko to z miłości. Nie mając nic do stracenia postanawia wyjechać na drugi koniec świata za człowiekiem, w którym się zakochała po jednym spotkaniu w parku.
white_swan plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-14, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Victoria, młoda, świeżo zwolniona z pracy kobieta przez przypadek poznaje niezwykle intrygującego Edwarda, który wkrótce udaje się do Bagdadu. Dziewczyna, uznając, że nie ma nic do stracenia, postanawia wyruszyć za nim. Jeszcze nie wie, że jest jedną z części niezwykle skomplikowanej intrygi.
Po pierwszym nieudanym spotkaniu z Agatą Christie, kolejne były tylko lepsze - takie perełki jak "I nie było już nikogo" czy "Morderstwo w Boże Narodzenie" przekonały mnie, że tytuł królowej kryminałów jest jak najbardziej zasłużony. Tym bardziej niemile zaskoczyło mnie "Spotkanie w Bagdadzie"! Nie jest to typowy kryminał, a raczej powieść szpiegowska. Dobrze, zrozumiałabym to jeszcze, gdyby nie to, że cała sprawa jest tak zagmatwana i dziwnie przedstawiona (na początku dowiadujemy się strzępków historii, które nic nam nie mówią i tylko bardziej mieszają w głowie), że nic nie można zrozumieć. Szczerze, nie potrafiłabym teraz streścić całej intrygi, już zdążyła uciec z mojej pamięci. Do tego główna bohaterka, choć może sprytna i zaradna, jednocześnie była momentami niezwykle naiwna i irytująca. Pozycja do przeczytania i zapomnienia. Oby kolejne książki pani Christie, po które sięgnę, okazały się lepsze.
Ewfor plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 2014,
Książka zaczyna się dość chaotycznie. W pierwszych rozdziałach czytelnik poznaje osoby, które absolutnie nikt i nic nie łączy (wbrew pozorom). Każda z tych osób zajmuje się czymś innym, wybierając się jednak w podróż. Dopiero jak poznajemy dość ekscentryczną młodą kobietę imieniem Victoria, która zwolniona z pracy siada na jednej z ławek w parku i poznaje tam młodego mężczyznę, a następnie (po kilkuminutowej znajomości) postanawia udać się w podróż do Bagdadu, za nowo poznanym, fabuła książki zaczyna nabierać tempa.

Do Bagdadu Victoria trafia dzięki uprzejmości pani z biura pośrednictwa pracy, która zawiadamia ją, że pewna dość bogata osoba, po wypadku, w którym złamała rękę, nie może podróżować sama, potrzebuje kogoś do pomocy właśnie do miasta, którym zainteresowana jest dziewczyna.

Po przybyciu na miejsce, Victorii udaje się odnaleźć uroczego Edwarda, lecz zanim do tego dochodzi, zostaje ona niechcący wplątana w zabójstwo pewnego człowieka i... życie młodej kobiety zaczyna się komplikować.

Przyznam szczerze, że ta pozycja autorki nie wciągnęła mnie tak jak poprzednia, ale czytałam ją z dość dużym zainteresowanie. Książki tej pisarki czytałam bardzo dawno temu, i mgliście pamiętam niektóre treści. Przy tej pozycji jak już wcześniej wspomniałam trochę nudził mnie początek, chaotyczne wpisy dotyczące różnych osób, których nie potrafiłam ze sobą połączyć aczkolwiek domyślałam się, że będą one zamieszane w tytułowe spotkanie w Bagdadzie.

Ciekawie poprowadzona narracja jest głównym atutem książek Agaty Christie, a wplątane intrygi z każdą kolejną kartką pozwalają przenieść się do innego świata. I chociaż czytelnik początkowo musi się sporo domyślać, to efekt końcowy jak zwykle jest zaskakujący.

Polecam zatem tę książkę miłośnikom kryminałów, a w szczególności miłośnikom literatury Agaty Christie. Myślę jednak, że nie tylko fani sensacji i akcji kryminalnych znajdą w niej coś dla siebie.
nikolsosna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
zupełnie inna niż inne :) wyczuwam inny okres w życiu autorki.fajna szpiegowska opowieść, tajemnicza, ze zwrotami akcji i z takimi przygodami to aż chce się być na miejscu bohaterki. Anna Sheele i dwa trupy w Tygrysie i Lucyfer, przyjemne popołudnie z tą książką
ewazub plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku:),Mam,
Młoda dziewczyna, która kolejny raz straciła pracę spotyka w parku przystojnego mężczyznę, który niestety za chwilę musi wyjechać do Bagdadu. Szalona dziewczyna podejmuje odważną decyzję by go tam odnaleźć - zna jednak tylko miejsce, imię mężczyzny i nazwisko jego szefa. Zbieg okoliczności sprawia, że udaje jej się dostać do Bagdadu jako opiekunce starszej Pani, która akurat złamała rękę. Czy takie zbiegi okoliczności istnieją? Dziewczyna trafia do "Gałązki Oliwnej", gdzie odnajduje mężczyznę, ale czy może mu ufać?
Eli1605 Linia koment
dayna15 Linia koment