Szukając kopciuszka

Data wydania: 2015-02-12
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7515-799-4
Dodał/a książkę:takahe
Spędzili razem zaledwie godzinę. Daniel nie zna jej imienia i... nie widział jej twarzy. Przekonuje samego siebie, że miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się tylko w baśniach. Jednak rok później wciąż pamięta oszałamiające uczucie, jakie wzbudziła w nim tajemnicza dziewczyna, która uciekła i więcej się nie pojawiła. Gdy Daniel poznaje pociągającą, trochę szaloną Six, czuje, że może zacząć nowy rozdział. Jednak Dean Holder każe mu trzymać się od Six, przyjaciółki Sky, z daleka... Książka dostępna wyłącznie w formie e-booka.
szpachela plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Kocham książki Colleen Hoover za Jej poczucie humoru! :) "Szukając kopciuszka" czyta się w mgnieniu oka. Nie tylko dlatego, że jest to króciutka powieść, ale właśnie przez jej humor, no i oczywiście historię. I mimo że domyślamy się, kto jest tytułowym Kopciuszkiem, to nie odbiera to książce uroku :) Polecam, bo to naprawdę przyjemna rozrywka :)
AdrianaH plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,

"Szukając Kopciuszka" przeczytałam, ponieważ stwierdziłam, że skoro zapoznałam się z poprzednimi częściami, to i wypada przerobić też tą. Tym razem nie mamy do czynienia z książką liczącą koło 350-400 stron. Otrzymujemy opowiadanie zawierające trochę ponad 100 stron.
Cała seria została napisana przez Colleen Hoover - autorkę siedmiu powieści i jednej noweli. Autorka zazwyczaj pisze w kategorii New Adult oraz Young Adult. Swoją pierwszą powieść opublikowała w 2012 roku. Od tamtej pory wszystkie swoje pełnometrażowe książki stały się, według New York Times, bestsellerami.

Według mnie, autorka dobrze wykreowała bohaterów, a w szczególności Daniela - głównego bohatera. O Sky i Holderze też jest krótka wzmianka, ale nie aż tak wielka jak w "Hopeless" czy "Losing Hope".
Daniel to szalony przyjaciel Holdera, który jest zabawny, ma dystans do siebie, pełny humoru.Po jego zachowaniu nie sposób się domyślić, że taki chłopak może ukrywać jakąś tajemnicę. A jednak! "Nie oceniaj ludzi po wyglądzie" - jak to mówi pewne przysłowie.
Daniela bardzo polubiłam od samego początku. Nie wiem czemu, ale dawał mi on taką energię i od razu miała chęć zabrać się za zrobienie czegoś. Ale jak to zrobić, gdy zostało się wciągniętym przez książkę?

Książka pisana jest z punktu widzenia Daniela. Fabuła, pomimo że nowela nie liczy dużo stron, jest ciekawa i wciągająca. Co prawda nie ma dużo zwrotów akcji, ale nie przeszkadzało mi to mocno w tej lekturze.
"Szukając Kopciuszka" napisana jest prostym i w pełni zrozumiałym dla czytelnika językiem. Może nie pobudza, tak jak dwie poprzednie, do głębszym refleksji, ale ma w sobie to coś.
Ogólnie opowiadanie jest lekkie. Żadne opisy, dialogi, akcje nie są pisane na siłę, nic nie jest wymuszone.

Warto wspomnieć o tym, że "Szukając Kopciuszka" jest wspaniałym dodatkiem i uzupełnieniem poprzednich części - "Hopeless" i "Losing Hope".
Podsumowując, książkę mogę Wam polecić, ale nie spodziewajcie się czegoś większego.
Czytaliście już to opowiadanie? Co sądzicie o tej książce, jak i o całej serii? Dajcie znać w komentarzu! Z chęcią poznam wasze zdanie... :)

MOJA OCENA: 6/10
Poetkaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Ostatni część serii Hopeless. Poznajemy w niej losy Daniela, najlepszego przyjaciela Holdera oraz Six, najlepszej przyjaciółki Sky. Książka króciutka, ale bardzo emocjonująca. Pokazuje nam jak nie wiele trzeba człowiekowi, by pokochać inną osobę. Czasami wystarczą tylko 24 godziny.
Joana plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
Zerknęłam na nią zupełnie przez przypadek, a sięgnęłam tylko i wyłącznie dlatego, że nie miałam pomysłu na książkę pasującą mi do wyzwania czytelniczego. Moja radość była podwójna bo po pierwsze intuicja mnie nie zawiodła a po drugie z ogromną przyjemnością przeczytałam tę książeczkę, która umiliła mi dwa wieczory bo uśmiechałam się cały czas podczas czytania jej.

Wcześniej nie znałam ani Colleen Hoover ani jej twórczości, dlatego dopiero po przeczytaniu tej książeczki dowiedziałam się że "Szukając Kopciuszka" to ostatnia część z serii Hopeless. To że nie znałam jej poprzedniczek w niczym nie umniejszyło przyjemności czytania, a nawet wręcz przeciwnie bo teraz wiem że z przyjemnością sięgnę po te dwie wcześniejsze.

Opowieść zaczyna się intrygująco, bowiem do kryjówki Daniela niespodziewania wpada zapłakana dziewczyna, która pozostawia po sobie cudowny smak ust i niesamowite wrażenie. Chłopak ukrywa się przez godzinę w ciemnym schowku w szkole, by nikt nie odkrył błędu w jego planie lekcji. Zatem gdy w tych ciemnościach niespodziewanie pojawia się i tak samo szybko znika owa dziewczyna, Daniel postanawia do końca roku szkolnego spędzać tą wolną godzinę w schowku by znowu ją spotkać. Do schowka niestety nigdy już nie zagląda, a poszukiwania Kopciuszka poza nim nie są zbyt łatwe, gdy nie wiadomo jak ona wygląda.

"Szukając kopciuszka" Colleen Hoover Po roku od tego wydarzenia Daniel zupełnie przypadkowo spotyka pociągającą i zwariowaną dziewczynę o imieniu Six, która od razu wpada mu w oko. Pewnie wszystko potoczyłoby się standardowo czyli zakochali się i żyli długo i szczęśliwie. Niestety nie tym razem, bowiem Dean Holder, przyjaciel Daniela niespodziewanie dla niego i bardzo stanowczo zabraniu mu spotykania się z Six, która jest przyjaciółką Sky - dziewczyny Dean'a.

Six ma za sobą trudne przeżycia i nosi w sobie wielką tajemnicę z której nie potrafi zwierzyć się nawet swojej najlepszej przyjaciółce. Zmienia ją to bardzo i sprawia że staje się bardzo ostrożna w relacjach damsko męskich co automatycznie Daniela stawia na przegranym miejscu.

Wszystko to sprawia że powieść jest bardzo wciągająca i nie raz zapierająca dech a pojawiające się nowe wątki cudownie urozmaicają lekturę. Mimo że zakończenie wydaje się być przewidywalne to nie zmienia faktu, że jest to lektura pełna emocji i romantyzmu ale zarazem też smutku i przeszywającej tragedii.

Mnie osobiście porwały te wszystkie emocje i książkę dosłownie połknęłam dlatego jestem stanowczo na tak dla dalszych pozycji autorstwa Colleen Hoover. "Szukając Kopciuszka" sprawiło, że uśmiechałam się sama do siebie i dosłownie nie mogłam się od niej oderwać i właśnie dlatego daję jej wysoką notę. Cenię w książkach nie tylko głębie tematu ale też fakt jak bardzo potrafi porwać czytelnika i oderwać od rzeczywistości.
Polecam zatem stanowczo i gwarantuję wachlarz emocji.

Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joana

Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Wyzwanie - literatura młodzieżowa,
"- Wróciłeś tu specjalnie po to, żeby mi narobić wstydu?
Tata śmieje się.
- Nie. Przecież mnie znasz Danny. Nigdy bym nie powiedział twojej
dziewczynie, że bez przerwy o niej gadasz. Ani tego, że bardzo się cieszę,
że jeszcze ze sobą nie spaliście.
- Powiedziałeś tacie, że jeszcze nie uprawialiśmy seksu? - Six jest
strasznie zawstydzona.
- Nie musiał. Sam się domyśliłem, bo każdego wieczoru zaraz po powrocie do
domu idzie prosto do siebie i przez pół godziny bierze prysznic.
Six zasłania twarz dłońmi - Jezu. Teraz już wiem, po kim Daniel
odziedziczył charakter.
- To prawda. Jego matka jest równie obcesowa jak on."
To moja trzecia przygoda z panią Colleen Hoover oraz trzecia część serii Hopeless. Autorka ma wielki dar. Jej bohaterowie zostają na długo w pamięci. Six - najlepsza przyjaciółka Sky i Daniel - najlepszy przyjaciel Holdera. Dwa różne charaktery, jedna miłość. Książka kryje wiele tajemnic. Nie mogę powiedzieć więcej na ich temat, ale zapewniam, że warto przeczytać książkę. Szkoda tylko, że taka krótka. Polecam!
LilyBlack plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Genialna,