Tajemny krąg

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-11-04
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Tajemny krąg

Od pierwszego dnia po przeprowadzce do ponurego New Salem szesnastoletnia Cassie tęskni za słoneczną Kalifornią. I od pierwszego dnia w nowej szkole czuje dziwną więź z grupą tajemniczych dziewczyn, które najwyraźniej rządzą liceum. Wkrótce poznaje ich sekret i sekret Kręgu - tajemnego zgromadzenia czarownic. I odkrywa, że jest jedną z nich... Lecz kiedy spotka zagadkowego Adama, będzie musiała wybierać pomiędzy swoją nowo odkrytą upajającą magiczną mocą a miłością. I zdecydować, czy zatraci się w uczuciu, czy odda mrocznym mocom to, czego najbardziej pragnie - choćby miało ją to zniszczyć...

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Konwent czarownicWiele lat temu w Salem, ludzie, urozmaicając sobie czas, spotykali się, by wróżyć. Kiedy poszukiwanie sił nieczystych i ich tępienie nasiliło się, tłum wskazał jako osoby winne niewolnicę z Indii Zachodnich i kilka starych kobiet, które nie cieszyły się we wsi popularnością i szacunkiem. Oskarżone o czary stracono, a 22 września, w równonoc jesienną 1692 roku, zmarło 19 niewinnych osób. Prawdziwe czarownice zaś powoli opuszczały Salem, przenosząc się na północ. Założyły one własną osadę, gdzie nikt ich nawet nie podejrzewał o czary - New Salem, któr

natalia6202 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Cassie wraz ze swoją matką przeprowadzają się ze słonecznej Kalifornii, do ponurego New Salem.

Od samego początku dziwnie się tam czuje. Pierwszego dnia w szkole zauważa grupkę dziewczyn, do których czuje dziwną, niewytłumaczalną więź.

W końcu poznaje resztę osób, rządzących liceum i poznaje tajemnice Klubu - Tajemnego Kręgu, czyli zgromadzenia czarownic.

Z biegiem czasu, zdaje sobie sprawę, że ona jest jedną z nich. A mało tego, poznaje Adama, z którym zaczyna łączyć ją dziwna nić. Będzie musiała wybrać między miłością, a przyjaźnią.

Tajnemu zgromadzeniu zagraża ciemna strona mocy oraz nieprzewidywalny czarownik.

Czy dobro zwycięży? A może zło przesiąknie przez krąg?
Po wielu negatywnych opiniach dla tej książki, spodziewałam się słabej historii, który zanudzi mnie już na początku. Byłam przekonana, że styl autorki będzie raził.

Jednak zgadzam się po części z opinią innych.

Książka jest fajna. Historia jest dobrze opisywana.

Główna bohaterka - Cassie bardzo mnie denerwowała. Jej ciągłe skłonności do płaczu momentami męczą i są aż żałosne, jest po prostu nudna.

Diana jest "dobroduszną samarytanką" i w jednym momencie, aż doprowadziło mnie do łez to, że potrafiła wybaczyć pewną, niewybaczalną rzecz. Dobrze ułożona, przesłodzona dziewczynka.. NUDA!

Adam jest pozytywną postacią, gentleman pełną gębą! Zawsze stawia na pierwszym miejscu przyjaciół i się o nich troszczy.

Nick - Och! Uwielbiam go! Tajemniczy, dobrze zbudowany, niedostępny chłopak. Nadaje książce charakteru. Jednakże brakuje mi o nim większej ilości wątków, chętnie bym go bardziej poznała.

Fay jest wredną, chamską, zapatrzoną w siebie, z wielkim ego dziewczyną. Podoba mi się jej siła charakteru oraz dzikość.

Czuję po książce niedosyt. Autorka spłaszcza fabułę, jak i bohaterów. Zakazana miłość Cassie i Adama zdecydowanie za szybko się pojawiła. Pomysł na książkę jest ciekawy, jednakże pisana jest pewnym schematem, przez co staje się przewidywalna.
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki zekranizowane",52 książki - 2015,
,,(...) Rozumiem, że nie da się uciec przed przeznaczeniem. Niepotrzebnie próbowałam''
Książka bardzo ciekawa, wciągająca i pełna intrygujących zwrotów akcji. W tej książce nie znajdzie się jednotorowej historii, z przewidywalnym zakończeniem i mało skomplikowaną bohaterką. Miłe zaskoczenie.Polecam!
blackithilien plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-08, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Czytane na Kindle,
Cóż... przeczytałam pierwszy tom, przeczytam kiedyś i drugi, ale chyba jednak jestem na te książki za stara. O ile serial (mający mało wspólnego z książkami) był dobry, o tyle Tajemny krąg w wersji książkowej jest przeznaczony raczej dla gimnazjalistów/licealistów. Możliwe, że książka nie podeszła mi ponieważ znacznie różni się od serialu, jednak w porównaniu z 'Pamiętnikami Wampirów', które też od serialu bardzo się różnią jest o wiele słabsza. Płytko zarysowani bohaterowie, bezsensowne rozterki głównej bohaterki, intryga rozwijająca się niemiłosiernie wolno.
TrzebaPrzeczytac plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2014 ,52 książki 2014 ,Przeczytane,
,,Tajemny krąg" to powieść J.L. Smith. Autorkę tę znam z serialowej ekranizacji innej jej powieści ,,Pamiętników Wampirów", którą to zdarzało mi się obejrzeć będąc jeszcze na studiach.

Główną bohaterką tej lektury jest Cassie. Nastolatka pochodząca ze słonecznej Kalifornii, która będąc z mamą na wakacjach przez przypadek spotyka tajemniczego chłopaka, o którym nie może przestać myśleć. Przy następnym spotkaniu Cassie pomaga mu w ucieczce - za co otrzymuje od niego w prezencie kamień. Nieznajomy informuje naszą bohaterkę, że kiedy będzie miała problemy - wystarczy myśląc o nim trzymać ten kamień w ręce, a wtedy on na pewno jej pomoże.

Po tym zdarzeniu, okazuje się, iż Cassie nie wróci już do Kalifornii. Wraz z mamą mają przeprowadzić się do babci mieszkającej w New Salem, której to zdrowie zaczyna odmawiać posłuszeństwa wymaga opieki. Nazwa miasteczka nie bez związku pozostaje z Salem, w którym to odbywały się słynne procesy czarownic.

Cassie niespecjalnie zadowolona przymusową przeprowadzką ma nadzieje, że chociaż w szkole szybko się zaadaptuje i pozna prawdziwych przyjaciół. Niestety - już pierwszego dnia podpada pięknej dziewczynie i jej dwom koleżankom - trójka ta sprawia wrażenie, że rządzą w całej szkole. Przez pierwszych kilka dni główna bohaterka znajduje niespecjalnie miłe ,,prezenty" w swojej szkolnej szafce.

Na szczęście na pomoc przychodzi jej dziewczyna z sąsiedztwa - Diana, która to zaprasza ją do Klubu, do którego też należą dziewczyny znęcające się do tej pory nad Cassie. Szybko nasza bohaterka przechodzi inicjację, aby móc w pełni należeć do tytułowego ,,Tajemnego kręgu" i dowiaduje się, że jest czarownicą. Na wypadek, gdyby tego wszystkiego było mało pojawia się tajemniczy chłopak, poznany na wakacjach, który również należy do Klubu.

Pierwsza część to tylko wstęp do cyklu ,,Krąg Tajemnic". Poza spotkaniem nieznajomego i inicjacją Cassie, w książce praktycznie nic się nie dzieje. Zabieg taki ma zapewne na celu zachęcenie czytelnik do zapoznania się z kolejnym tomem, jednak czy mam na to ochotę? Raczej nie.

Książka napisana jest prostym, młodzieżowym językiem, czyta się ją szybko, łatwo, bez zastanowienia. Owszem niektóre sceny są przydługie, czasem autorka porywa się na zbyt wzniosły styl, który nijak nie pasuje do reszty treści. Powieść tę mogę uznać za miły ,,odmóżdżacz" (jak ja to nazywam) - lekką przerwę od cięższej literatury, lub też trudów dnia codziennego.

Książka zdecydowanie nie jest wybitna, ani ambitna, a może też już jestem za stara. Jednak w wolnej chwili można ją przeczytać i znów znaleźć się w liceum. Mimo wszystko powieści tej nie jestem w stanie określić jako ,,trzeba przeczytać".
Juliette plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,Przeczytane,
Kolejna ciekawa książka od autorki "Pamiętników wampirów". Była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Bardzo przyjemnie i szybko się czytało. Dużo się działo i nie mogłam się oderwać, choć muszę przyznać, że w pewnych momentach autorka nie potrafiła wzbudzić odpowiednich emocji. Mimo wszystko historia Kręgu mnie zaciekawiła i podczas czytania całkowicie przenosiłam się do New Salem. Nie mogę się doczekać kolejnej części, bo podobnie jak w innych powieściach autorki, książka kończy się dość niespodziewanie i zupełnie nie wiem czego się spodziewać i nadal rozmyślam nad możliwymi zdarzeniami. Polecam.
al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Świetna książka. Wydarzenia są bardzo ciekawe, bohaterowie też.
oldzix plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Po śmierci matki Cassie przeprowadza się do babci. Tam poznaje młodzież w swoim wieku i nie przypuszcza, że wiele ich może łączyć. Jest to pierwsza część serii książek pt. Tajemny Krąg znanej pisarki L.J. Smith, która również napisała bestselerowe Pamiętniki Wampirów. Co dalej będzie z Cassie? Co tak naprawdę łączy ją z rówieśnikami? Na podstawie książki można obejrzeć serialową adaptację, która nosi tytuł The Secret Circle.
anaemia Linia koment
oklaskim Linia koment
Przeczytane:2013-11-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
justim Linia koment
Malgorzata88 Linia koment
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, Mam,52 książki 2013,L. J. Smith - Tajemny krąg,
Cassidy95 Linia koment
Przeczytane:2013-05-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,