Humory Hipolita Kabla

Jamnik Hipolit Kabel jest wyjątkowo grymaśny. Bywa smutny, często dopada go chandra, zdarza mu się złościć, a raz wręcz eksplodował, na szczęście obyło się bez strat. Ktoś, kto jest jego przyjacielem, musi być wyjątkowo cierpliwy […]

Jamnik Hipolit Kabel jest wyjątkowo grymaśny. Bywa smutny, często dopada go chandra, zdarza mu się złościć, a raz wręcz eksplodował, na szczęście obyło się bez strat. Ktoś, kto jest jego przyjacielem, musi być wyjątkowo cierpliwy, łagodny i wyrozumiały. Czy jest ktoś taki? Owszem. Wierny druh kot Alojzy Kocioł zrobi dla Kabunia (jak go pieszczotliwie nazywa) wszystko. Ze stoickim spokojem zniesie każdą uszczypliwość, bez wahania odpowie na każdy desperacji sms, poszuka zaginionego dobrego humoru, przyniesie ulubione serdelki, a nawet odda własne marzenie.
"Humory Hipolita Kabla" mogą wywołać trudne do opanowania salwy śmiechu. Czytelników prosimy o rozwagę i nie spożywanie w trakcie lektury serdelków (ani wątrobianki, ani kaszanki).

Informacje dodatkowe o Humory Hipolita Kabla:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2015-10-01
ISBN: 9788374206471

Kup książkę Humory Hipolita Kabla

Humory Hipolita Kabla - opinie o książce

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2016-06-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
"Humory Hipolita Kabla" to 8 opowiastek o parze bohaterów: jamnika Hipolita Kabla i jego przyjaciela, kota Alojzego Kocioła. Hipolit to prawdziwy jamnik, trochę humorzasty, trochę depresyjny ;) Często popada z jednego nastroju w drugi: jest szczęśliwy - ale za chwilę popada w niemalże depresję, widząc na psim portalu Pod Budą (psi odpowiednik naszego facebook'a) zdjęcia swoich znajomych. Innym razem Alojzy Kocioł pomaga Hipolitowi oszukać pamięć, w jeszcze innej opowieści kot uczy psa manier... Wszystko to dzieje się na ulicy Zmiennej, gdzie mieszkają przyjaciele. Książkę tę można odczytać jako zwykłą (chociaż wyjątkowo ładną) pozycję dla dzieci; jednak ma ona jeszcze drugie dno, bo są to opowiastki filozoficzne, o których można fajnie podyskutować z dzieckiem. Mnie wyjątkowo zauroczyły ilustracje Grażyny Rigall - wyważone, nie infantylne. Szczerze polecam tę książkę.
Avatar użytkownika - katarzynakulawik
katarzynakulawik
Przeczytane:2016-02-28, Przeczytałam,

Najczęściej psy nie przyjaźnią się z kotami. Zwykle to koty są humorzaste i chodzą swoimi drogami. Jednak nie tym razem, gdyż Hipolit Kabel to bardzo humorzasty jamnik, a Alojzy Kocioł to niezwykle przyjacielski, rozważny i dobry kot. Muszę przyznać, że nie lubię kotów, ale z Alojzym chętnie bym się zaprzyjaźniła, a wszystko dzięki dowcipnej, mądrej i pełnej uroku książce Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel ;-)
Hipolit Kabel to dorosły, ale zupełnie niedojrzały jamnik. Jednego dnia budzi się w doskonałym humorze, ale po kilku godzinach czuje się rozczarowany, zezłoszczony i nic mu się nie chce. Innym razem ma zły dzień, który (dzięki słownikowi synonimów ;-) ) jest smutny, niefortunny, tragiczny, beznadziejny i straszny. Czasem dręczą go okropne wspomnienia, a innym razem chciałby mieć marzenie, ale nie potrafi nic wymyślić. Na szczęście ma wspaniałego i wiernego przyjaciela kota Alojzego Kocioła. To tylko z nim pamięć da się oszukać, zły dzień okaże się całkiem znośny, obiad będzie bardziej kulturalny, brak basenu nie spowoduje braku dobrego humoru i nawet niespodziewany Ktoś nie zepsuje nastroju Bożego Narodzenia.
Hipolitowi wszystko się udaje dzięki Alojzemu i wielkiej mocy przyjaźni, która jest mottem, klamrą spinającą wszystkie opowiadania :-)
"Humory Hipolita Kabla" to fantastyczna i bardzo pozytywna książka. Przygody humorzastego jamnika są ciekawe i zabawne. Tekst jest niezwykle inteligentny, dowcipny i pełen ciepłego humoru, aczkolwiek niepozbawiony szczypty ironii, którą ja sama (także w książkach dla dzieci) uwielbiam.
Książka Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Myślę jednak, że dzięki temu, że zawiera tak bardzo uniwersalny przekaz, a przy tym jest dowcipna i napisana na wysokim poziomie literackim, spodoba się również starszym, a nawet całkiem dorosłym Czytelnikom.
Ilustracje stworzone przez Grażynę Rigall są absolutnie cudowne. Są kolorowe (no chyba, że akurat za oknem plucha i szarość, a w sercu jamnika smutek), dowcipne i niezwykle wyjątkowe. Ponadto są także bajeczne, ciekawe, urocze i świetnie oddają treść przygód jamnika i jego przyjaciela kota. Kiedy pierwszy raz czytałam "Humory Hipolita Kabla" nie mogłam znaleźć numerów stron, ale zaręczam Wam, że one tam są, choć czasem inteligentnie i bardzo pomysłowo zakamuflowane. Domyślacie się zapewne, że nie zostały one wydrukowane, ale przepięknie namalowane przez ilustratorkę i tym większe brawa za pomysł! ;-)
Bardzo lubię, kiedy literatura daje możliwość wykorzystania jej potencjału w zabawach z Małymi Czytelnikami. "Humory Hipolita Kabla" są jedną z takich książek, z którymi można bardzo fajnie pracować. Przygody humorzastego jamnika aż proszą się, aby wykorzystać je w przedszkolach czy domach i porozmawiać z dziećmi o przyjaźni, marzeniach, smutku, kulturze, sensie Bożego Narodzenia i wielu innych bardzo ważnych sprawach! Literatura ma wielki potencjał, wystarczy tylko z niego czerpać ;-)
Bardzo serdecznie polecam "Humory Hipolita Kabla" Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel! To lektura dobra na każdy humor ;-)
www.ksiazkowelove.wordpress.com

Avatar użytkownika - Michaszka
Michaszka
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pamiętam kiedy byłam mała i to mama czytała mi książeczki, niecierpliwie czekałam kiedy będzie mogła mi poczytać. Niektóre książeczki znałam już na pamięć i przekręcenie choćby jednego słowa wywoływało u mnie wzburzenie, później zaczęłam chodzić wraz z mamą do biblioteki, skąd wychodziłam z rękami pełnymi różnych książeczek. Ech... jakie piękne to były czasy... Nawet sobie nie wyobrażacie jak cieszyłam się, kiedy zobaczyłam w swoich rękach "Humory Hipolita Kabla", tak... cztery lata skończyłam już dawno temu, a to głównie do tej grupy wiekowej skierowana jest ta książeczka. Mimo to, jej widok wywołał uśmiech na mojej twarzy, a cieszyłam się jeszcze bardziej gdy zaczęłam czytać i przypomniałam sobie beztroskie dziecięce lata. "Humory Hipolita Kabla" to książka o pewnym psie, któremu z pomocą przychodzi zawsze przyjaciel, kot - Alojzy Kocioł. Kabel wraz z Kociołem robią razem wiele rzeczy, a przede wszystkim są najlepszymi przyjaciółmi i zawsze pomagają sobie w potrzebie. Książki dla dzieci przeważnie zachwycają swoim wydaniem, nie inaczej jest w przypadku książki Wydawnictwa Adamada, ilustracje stworzone przez Grażynę Rigall są tak piękne, że nie sposób nie zwrócić na nie uwagi, najbardziej zachwyciły mnie wkomponowane w całą ilustracje numery stron, które znajdują się na różnych przedmiotach, zawsze w innym miejscu. Śliczne obrazki tworzą klimat i na pewno skupią na sobie wzrok dziecka. Całość dopełnia sztywna oprawa i błyszczący papier. Książeczkę tworzą krótkie rozdziały, mające zazwyczaj trzy-cztery strony,więc myślę, że dziecko nie powinno się znudzić. Jeśli szukacie odpowiedniego prezentu dla dziecka powyżej czwartego roku życia, myślę, że nie musicie daleko szukać, "Humory Hipolita Kabla" powinny nadać się idealnie. Książeczka to to świetna zabawa płynąca z czytania każdego rozdziału o przygodach Kabla i Kocioła. Myślę, że każde dziecko będzie zadowolone, a i dla dorosłego ta książeczka może okazać się ciekawą rozrywką. Polecam!
Avatar użytkownika - kawusiaaa
kawusiaaa
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek na 2015 , Mam,
Nie od dziś wiadomo, że krótkonogie jamniki posiadają dość specyficzny charakter. Z jednej strony towarzyskie i zawsze wierne swojemu panu, z drugiej zaś, to typowe, często humorzaste kanapowce, które lubią dobrze zjeść, po czym chętnie zapadają w długą drzemkę. Nic więc dziwnego, że skoro sama posiadam w domu małego jamnika, to z tym większą chęcią sięgnęłam po książeczkę opowiadającą historię humorzastego Hipolita Kabla. Tytułowy jamnik to typowy przedstawiciel swojej rasy: marudny, leniwy, trochę zadumany, w wolnej chwili z niemałą lubością użalający się nad sobą i swoim losem. A to, że pogoda niesprzyjająca jego psiej naturze. A to, że wygodnego basenu brak w przydomowym ogródku. A że i marzeń konkretnych nie ma, których w swym wiernym psim sercu, po cichu by pragnął. Jednak Hipolit Kabel ma zawsze w zanadrzu garść dobrych rad, które w razie potrzeby może otrzymać od swojego niezastąpionego przyjaciele - kota Alojzego Kocioła. Cierpliwy, łagodny, ale zawsze do bólu szczery koci towarzysz, nie tylko wspiera Hipolita Kabla cennym słowem, ale swoim wrodzonym spokojem łagodzi jego humory i nieustanne grymasy, a przede wszystkim zawsze wiernie stoi u jego boku, w razie potrzeby służąc mocnym uściskiem kociej łapki. Zakochałam się w tej opowieści! Zabawna, prawdziwa historia małego jamnika, z widocznie zarysowanym morałem, z pewnością wzruszy i rozbawi niejednego czytelnika. Mnie samą, jako właścicielkę psa tej specyficznej rasy, ujęło faktyczne podobieństwo głównego bohatera do charakteru mojej uroczej, acz kapryśnej jamniczki. Warto przy tym wspomnieć, że mimo widocznie wplecionego w fabułę opowieści humoru i dowcipu, autorka książki pochyliła się również nad warstwą edukacyjną całej historii, w konsekwencji tworząc opowieść kultywującą pojęcie przyjaźni zarówno w życiu człowieka, jak i innych stworzeń żyjących na Ziemi. Króciutkie rozdziały, prezentujące kolejno zupełnie nowe opowieści, duża czcionka, przeznaczona dla młodszego czytelnika, i w końcu przepiękne, przemawiające do wyobraźni odbiorcy ilustracje, autorstwa Grażyny Rigall - wszystko to wspólnie tworzy niezwykłą opowieść o młodym, humorzastym jamniku Hipolicie Kablu, zamkniętą w przepięknym wydaniu, która idealna wręcz będzie na świąteczny prezent dla naszych dzieci. Ale i nie tylko. ,,Humory Hipolita Kabla" to też świetny pomysł na podarunek, dla wszystkich tych, którzy mają w swoim domu charakternego, upartego jamnika. :)
Powstaniec Halicz
Roksana Jędrzejewska-Wróbel0
Okładka ksiązki - Powstaniec Halicz

Druga książka dla dzieci o Powstaniu Warszawskim w serii "Warszawa 1944" napisana na podstawie wspomnień powstańców. Zawiera mapy, zdjęcia z powstania...

Królewna
Roksana Jędrzejewska-Wróbel0
Okładka ksiązki - Królewna

Gdzie kryje się prawdziwy skarb dzieciństwa? Pewnego dnia Kasia, Zuzia, Szymon, Marta i Wojtek, zwykłe dzieciaki ze zwykłego podwórka, spotykają pod...