Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Tom 1 cyklu Przygody Mietka

Mietek – chłopak z osiedla marzy o karierze sędziego lub trenera. Niestety trudno być trenerem bez własnej drużyny. A jak tu zbudować zespół, jeśli połowa chłopaków jest za Barcą, a połowa za Realem, i ani myślą o współpracy? A do tego wszystkiego na osiedlu pojawia się dziewczyna, która gra lepiej od niejednego chłopaka i do tego potrafi czytać z ruchu warg.

Tymczasem w bloku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Podobno ma to związek z jakąś tragiczną historią sprzed kilkudziesięciu lat, w którą był zamieszany sam trener reprezentacji Polski.

"Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma" to pełna humoru książka dla małych zawadiaków i fanów zagadkowych historii. Jej akcja rozgrywa się na jednym z osiedli z lat 70. Okazuje się, że stare, szare bloki mogą skrywać niejedną tajemnicę, podobnie zresztą, jak ich dziwni mieszkańcy.

Informacje dodatkowe o Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2017-03-22
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Marta H. Milewska

Kup książkę Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-03-10,

Mietek ma wielką pasję. Jest nią piłka nożna. Marzy, żeby zostać wielkim trenerem lub sędzią. Futbol uwielbiają też jego koledzy z dwóch sąsiadujących bloków. Nieoczekiwanie jedno z marzeń chłopca ma szansę urzeczywistnienia się. Ma się odbyć turniej sześcioosobowych drużyn piłkarskich. Może taką pod wodzą Mietka stworzą wspomniani koledzy? Od początku jednak są problemy. Połowa potencjalnej przyszłej drużyny to fani Realu Madryt, połowa - Barcelony. Czy da się pojednać kibiców drużyn toczących "świętą wojnę"? Co gorsza, potem okazuje się, że trenerem musi być osoba dorosła. Czy chłopaki znajdą rozwiązanie?

Równolegle z problemami futbolowymi rozgrywa się sprawa piwnicy jak z horroru. Światło tam często gaśnie. Słychać dziwne odgłosy. Krążą różne legendy podsycające dodatkowo wyobraźnię chłopaków. Jaką tajemnicę kryje dziwna piwnica?

Bardzo sympatyczna książka dla nastolatków. Akcja jest wartka, pełna napięcia, ale i humoru. Ubawiły mnie szczególnie ksywki. Dla fanów piłki nożnej (a jestem taką) oczywiste. Zgadnijcie, kogo przypomina Ronek? Nejmak? Mesio? Trener Kazimierz Nizinny? Cóż, dowcip jest celny jak precyzyjnie wykonany rzut karny. Strzał w samo okienko!

dr Kalina Beluch

Avatar użytkownika - monikapanek
monikapanek
Przeczytane:2019-03-10,

Książka napisana jest interesującym językiem, co w pewnym stopniu pomaga młodemu czytelnikowi utożsamiać się z bohaterami. Ponadto wydanie zostało opatrzone ciekawymi rysunkami świetnie oddającymi klimat akcji. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że duża czcionka znacznie ułatwia czytanie niewprawionemu molowi książkowemu.

Mimo iż zdecydowanie jest to książka dla dzieci to zostały w niej poruszone kwestie bardzo uniwersalne. Jak chociażby relacje międzypokoleniowe, czy też skutki ślepej pogoni za nowoczesnością. „Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma” to mądra i ciekawie napisana pozycja przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Tytułowy bohater Mietek postanowił dokonać rzeczy niemożliwej. Z dwóch zwaśnionych osiedlowych grupek chce stworzyć jedną drużynę, która będzie w stanie osiągnąć sukces. W tym samym czasie na światło dzienne wychodzi intrygująca historia sprzed lat.

Publikacja jest idealnym kandydatem na wspólne czytanie z dzieckiem. Myślę, że z tej opowieści każdy wyciągnie coś dla siebie.

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-10-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Super książka która opowiada o prostych dzieciach z osiedla które chcą osiągnąć sukces w turnieju piłkarskim. Pomaga im dawny trener reprezentacji polski. Z jego pomocą zdobywają mistrzostwo.

Mimo iż nie jest to najlepsza książka jaką czytałam, to nawet było warto

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2017, liceum,
Mietek i skarb Wejhera
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek i skarb Wejhera

Mietek i jego drużyna zawsze są tam, gdzie coś się dzieje. Tym razem na międzynarodowym turnieju w nadmorskiej miejscowości. I właśnie podczas ich pobytu...

Małe historie o wielkich marzeniach
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Małe historie o wielkich marzeniach

Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która...