10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem

Prosta ścieżka do spotkania z Bogiem.

W dziesięciu krokach – od zburzenia własnego oporu, poprzez rozmowę i wsłuchiwanie się w słowa Jezusa, po odkrywanie łaski nawet w cierpieniu – Gary Zimak ukazuje na podstawie swoich doświadczeń, jak nie tylko czerpać wiedzę o Chrystusie jako postaci, ale także jak spotkać żywego Jezusa naprawdę, tu i teraz.

Gary Zimak jest świeckim ewangelizatorem i autorem książek. Znany ze swoich nauk o pokonywaniu niepokoju, często wygłasza konferencje w wielu parafiach w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi codzienną audycję w BlogTalkRadio, jest również stałym gościem programów „Catholic Answers Live” oraz „Son Rise Morning Show” i „Catholic Connection with Teresa Tomeo” w telewizji EWTN. Należy do wspólnoty Catholics United for the Faith, Zakonu Rycerzy Kolumba, a także grupy Catholic Radio Association. Jest katechetą obrzędu chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Riverton oraz koordynatorem wspólnoty Catholic Business Network w południowym New Jersey. Wraz z żoną Eileen oraz bliźniaczkami, Mary i Elisabeth, mieszka w stanie New Jersey.

Informacje dodatkowe o 10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem:

10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2017-11-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017, Mam,

Wiara, religia, modlitwa... - to niezwykle ważne aspekty życia człowieka, które wytaczają jego drogę, kształtują charakter i osobowość, pozwalają żyć lepiej, pełniej, mądrzej... Czasami jednak zdarza się tak, iż mimo naszych najszczerszych chęci i pragnienia życia w zgodzie z Bogiem i naszą wiarą, nie zawsze potrafimy w pełni zrozumieć, poznać i doświadczyć mocy i piękna spotkania z Bogiem i jego nauką. I tu z pomocą przychodzi nam raz jeszcze literatura, a ściślej rzecz ujmując wspaniała książka Gary'ego Zimaka pt. "10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem", która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Dreams.

Dzieło tego niezwykle popularnego autora i propagatora chrześcijańskiej wiary, oferuje nam sobą niezwykle intrygujący sposób na bliższe poznanie, zrozumienie i docenienie obecności Jezusa Chrystusa w naszym codziennym życiu. Sposób oparty na owych 10 kluczowych krokach, opartych m.in. na lekturze Pisma Świętego, spowiedzi, modlitwie, uczestnictwie z Mszy Świętej, czy też przyjmowaniu Eucharystii... Można by rzec - oczywistości dla każdego wierzącego człowieka. ale autor w prosty, niezwykle barwny, intrygujący i przystępny sposób przybliża nam wartość i wielkość każdej z nich, jak i też uczy nas docenienia mądrości i dobra z nich płynących. I w tym właśnie tkwi największa siła tej książki, mianowicie ukazywaniu owych oczywistości w zupełnie nowej, interesującej i przekonującej formie, tak by czytelnik mógł odkryć w pełni ich piękno...

Książka ta stanowi sobą religijny poradnik literacki, który to jednak przybiera tu bardzo intrygującą i niecodzienną formę.  Otóż owszem, znajdziemy tu intrygujące wskazówki, porady i pomoc w lepszym zrozumieniu istoty wiary i mocy obecności Boga w naszym życiu, lecz jednocześnie lektura tej opowieści  skupia się tak naprawdę na czytelniku, jego osobowości, wierze w Chrystusa i dobru, które w nim tkwi. Lektura tej pozycji nie uczy nas bowiem niczego nowego, a jedynie pozwala przypomnieć sobie, a być może wyraźniej uwypuklić wszystko to, co już posiadamy, potrafimy i co każe nam wierzyć. To kwintesencja wiary chrześcijańskiej w literackiej pigułce, którą od czasu do czasu powinien "zażyć" każdy z nas, by raz jeszcze poznać znaczenie istoty chrześcijaństwa...

Książkę tę wypełniają rozmowy autora, które ten prowadzi tutaj z nami - czytelnikami. Składają się na nie zarówno cytaty i odniesienia do Pisma Świętego, katechizmu oraz nauk Kościoła, jak i też przykłady z codziennego życia. Życia samego Gary'ego Zimaka, który także kiedyś poszukiwał i w rezultacie odnalazł Chrystusa w swoim życiu, jak i też życia innych ludzi, którzy znaleźli się kiedyś w podobnej sytuacji. Dzięki temu lektura tej pozycji nabiera także bardziej codziennego, realistycznego, prawdziwszego charakteru, odwołującego się nie tylko do teorii, ale także i do praktyki. Tym samym łatwiej jest nam uwierzyć w słowa autora tej książki, jak i również przełożyć jego mądre porady także i na naszą codzienność.

Wielkim atutem tej pozycji jest jej forma komunikacji z czytelnikiem. Mam tu na myśli bardzo prostą, przystępną, wręcz przyjacielską konwersację Gary'ego Zimaka, którą ten podejmuje z odbiorcą tego dzieła. To prosty język, niezwykle sympatyczna atmosfera i brak jakiejkolwiek wyższości, czy też mentorskiego stylu mówienia w wydaniu autora. Nie jest to tym samym kolejny akademicki wykład, w którym to mówiący używa wielu specjalistycznych sformułowań i jakże specyficznego - naukowego języka, lecz raczej zwyczajna, przyjacielska pogawędka w dobrym gronie. To wszystko wpływa, iż lektura tej książki jest nie tylko pasjonująca i przyjemna, ale także i jak najbardziej przystępna dla każdego.

W odniesieniu do powyższej łatwości i lekkości w odbiorze tej pozycji, warto odnieść się tu także do samej idei postrzegania Chrystusa, jaka przyświeca tej książce. Otóż Gary Zimak przedstawia nam tutaj Jezusa jako naszego najbliższego przyjaciela, któremu możemy w pełni zaufać, zawierzyć, obdarzyć przyjacielską miłością. Z pewnością, wielu konserwatywnych przedstawicieli Kościoła miałoby w tym kontekście nieco odmienne zdanie..., ale myślę że to właśnie autor ma tu rację, gdyż w ten oto sposób łatwiej jest przekonać współczesnych, zwłaszcza młodych, ludzi do tego, by uwierzyli i pragnęli spotykać się z Chrystusem każdego dnia, gdyż dzięki temu ich życie może stać się lepszym...:)

Na wielkie słowa uznania zasługuje także wydanie niniejszej pozycji, zarówno pod kątem fizycznego opracowania, jak i układu treści. I tak oto z jednej strony otrzymujemy tu doskonałej jakości papier, przejrzysty i wyraźny druk oraz piękne zdjęcie okładkowe, które to od pierwszego spojrzenia przyciąga nasz wzrok. Z drugiej strony pozycja ta zachwyca nas swoim przejrzystym układem, czytelnym wypunktowaniem najważniejszych treści danego rozdziału, czy też chociażby inteligentnym sposobem prezentowania najważniejszych spostrzeżeń autora, tak by już od pierwszych zdań zaintrygować czytelnika i trzymać go w tym zainteresowaniu aż do ostatniej strony. To szczegóły, ale niezwykle ważne i istotne szczegóły, które wpływają na większą przyjemność płynącą z naszego czytelniczego spotkania z tą książką.

"10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem" to dzieło, które powinien poznać każdy katolik. Poznać, zrozumieć, przemyśleć i następnie wcielić jego treści w swoje codzienne życie. Oczywiście, to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla osób wierzących, aczkolwiek również i czytelnicy wahający się pomiędzy wiarą, a niepewnością swoich poglądów, także spokojnie mogą sięgnąć po książkę Gary'ego Zimaka. To piękna, mądra, przepełniona wielkimi emocjami opowieść o poszukiwaniu drogi do przyjaźni z Chrystusem, którą to naprawdę warto poznać!

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-04-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Dziesięć kroków, siedem sposobów, czy pięć zasad to wyrażenia często stosowane w tytułach poradników rodem zza oceanu. Kilka z nich miałam okazję przeczytać, a ten zaintrygował mnie celem do osiągnięcia, wyznaczonym przez autora. Gary Zimak, świecki ewangelizator proponuje nam za to pomoc w zaprzyjaźnieniu się z Jezusem. W czasach szybkiego przekazu informacji, wszechobecnej elektroniki, powierzchownych znajomości, propozycja przyjaźni z kimś, kogo nikt nie widział i nie zna osobiście, a prywatnego profilu na próżno szukać w portalach społecznościowych? Czyżby moda na wiarę, religię? Jezus nie jest celebrytą, o którego zainteresowanie walczą fotoreporterzy i wszelkiego rodzaju media, a więc, o co chodzi? Ano o życie chodzi...Prawdziwe życie, a nie to wirtualne... Autor naprowadza nas na drogę, którą sam, dzięki religii odnalazł, bo jak sam przyznaje, należał wcześniej do tzw letnich katolików. Drogę do uczciwie i w pełni przeżywanego czasu, który otrzymaliśmy tutaj na ziemi. Nie jest to książka o wymiarze teologicznym, nie jest to także książka-Biblia, choć odniesień znajdziemy tam mnóstwo. Ma na celu pokazać nam to, co w religii nazywamy wiarą w Boga żywego. Boga, który jest blisko nas na co dzień, do którego możemy zwracać się z każdym problemem, nawet najbardziej błahym, bo nie dość, że wysłucha, doradzi, to jeszcze pomoże. Sposoby na tę przyjaźń podaje nam różne, ale wszystkie dostępne dla każdego. Począwszy od czytania Biblii, jako najlepszego źródła (i tutaj moc cytatów, fragmentów psalmów, skrótów przypowieści oraz przypomnienie znanych nam z Ewangelii bohaterów), przez adorację, modlitwę i częste przyjmowanie Komunii Świętej, aż do osobistej rozmowy z Jezusem. Autor zapewnia, że to będzie prawdziwa rozmowa, a w jaki sposób tego dokonać, o tym warto przeczytać. więcej na: GodzinaZksiazka.blogspot.com

"Wyobraź sobie przez chwilę sytuację, w której podchodzi do Ciebie człowiek, którego w ogóle nie znasz, i zadaje Ci bardzo proste pytanie: "Czy znasz Jezusa?""
To pierwsze zdanie z książki skojarzyło mi się świadkami Jehowy, którzy chodzą po domach i ewangelizują. Tylko oni mogliby podejść do obcej osoby i zadać pytanie o Boga. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Jednak jest to pytanie interesujące, szczególnie dla wierzącego człowieka, który z pewnością odpowiedziałby "TAK!". Tylko później autor zadaje kolejne pytania, przy których większość z nas poczuje się zakłopotana. Autor za pomocą swojego wstępu pokazuje, iż relacja zbudowana z Jezusem mogłaby być lepsza.

Później (w rozdziale piątym) pojawiają się lekcje, które autor nazywa krokami. Kroków jest dziesięć. Każdy krok poświęcony jest innemu tematowi. W każdym znajdziemy rozwiązania na bariery, które sami sobie tworzymy. Autor mówi wprost" musisz zrobić to i to". Powinieneś rozmawiać z Jezusem, powinieneś czytać Biblię itp. itd.

Bardzo mi się spodobało, że na końcu każdego rozdziału i kroku był cytat z Pisma Świętego. Były to zawsze słowa Jezusa. Plusem jest też uczciwość autora. Sam przyznał otwarcie, iż wcześnie należał do tzw. letnich katolików.

Książkę czyta się bardzo szybko. Napisana jest prostym językiem. Bardzo przyjemna. I choć czyta się ją szybko, to jednak spędziłam z nią więcej czasu. Bo ja naprawdę uwierzyłam autorowi. Naprawdę chciałam wypróbować sposoby, kroki na pogłębienie relacji z Jezusem. I próbowałam każdego kroku. Starałam się bardzo - tak mi się przynajmniej wydaje. I... nie mogę powiedzieć bym pogłębiła swoją relację z Jezusem. Nie mogę też powiedzieć, bym nadal wszystkie kroki stosowała. Choć niektóre pozostały ze mną do dziś.

Jak traktowałam tą książkę? Bardziej jako poradnik. Już sam tytuł zasugerował mi, że to jest poradnik. W ogóle często można zobaczyć tego typu tytuły w poradnikach zza oceanu. A to 10 kroków, a to 5 zasad, czy też 7 rad. Liczba i słowo wyrażające sposoby na zmianę życia czytelników. I cóż...zdarza mi się takie poradniki czytać. Zdarza mi się stosować sposoby na zmianę życia. I szybko rezygnować nie widząc efektów.

W przypadku tej książki, osobiście ja sama efektów nie zauważyłam. Jednak tutaj nie winna jest książka. Przynajmniej nie do końca. Pierwszym krokiem jest wg autora burzenie murów. Chodzi właśnie o brak pewności wiary, bo jak można wierzyć coś, czego nie widać? Autor radzi, by w takim przypadku rozmawiać z Jezusem, prosić Go o pomoc i być cierpliwym. Mi chyba też cierpliwości zabrakło.

W ogólnie jestem zadowolona, iż sięgnęłam po tą lekturę. Pokazała mi ścieżki, z których zaczęłam korzystam. Nie żałuję czasu na kroki, z których po czasie zrezygnowałam. Nie żałuję czasu spędzonego przy tej książce. To była dobra książka z dobrymi lekcjami. Książka, do której na pewno będę powracać.

Jednak muszę równocześnie przyznać, iż ta książka jest skierowana do osób, które wierzą w Boga, ale gdzieś się zagubili. Dla osób wierzących, lecz nie do końca. Dla "letnich" katolików. Dla osób, które miały już coś wspólnego z Jezusem, Bogiem. To nie jest poradnik dla ludzi, którzy szukają Boga, dopiero Go odkrywają. Choć i oni mogą coś z tej lektury wynieść. Ta książka krzywdy im nie zrobi. Nie sprawi, że ktoś całkowicie odsunie się od Boga, od Jezusa, bo stwierdzi, iż autor pisze brednie. Za to może sprawić (ale też nie musi), iż nasza relacja z Jezusem rzeczywiście będzie głębsza.

Autor opisuje w dziesieciu krokach jak zaprzyjaznic sie z Jezusem. Sa to proste przyklady z zycia codziennego niby wszystkim znane ale czasem tak ciezko sobie o nich przypomniec. Ksiazka jest napisana prostym zrozumialym jezykiem .Idealna by na nowo odkryc siebie w oczach Jezusa i znowu Go poznac.