100 zabaw z tatą

Rozwój dziecka w pierwszych dziesięciu latach życia wymaga wspierającej obecności dorosłego. Bardzo ważne jest podkreślanie roli ojca w tym procesie. I temu służy ta książka – wykorzystaniu aktywnej obecności taty do budowania poprzez zabawę z dzieckiem głębokiej z nim relacji, opartej na zaufaniu, zrozumieniu i szczerości. Będzie to dla dziecka kapitałem na przyszłość, źródłem pewności siebie i pozytywnego nastawienia do życia. Książka oferuje zestaw stu zabaw, podzielonych na trzy części, dostosowanych do wieku i możliwości rozwojowych dziecka (0–2 lata, 2–5 lat, 5–10 lat). Każdy etap obfituje w propozycje bardzo różnorodnych zabaw, zawierających elementy ćwiczeń oddechowych, wizualizacji, arteterapii, warsztatu pisarskiego, dramy, a także w aktywizujące ćwiczenia ruchowe, usprawniające motorykę dużą i małą.

Odbiorcy:
– zapracowani ojcowie, którym zależy na jak najwyższej jakości czasu spędzanego z dzieckiem;
– ojcowie, którzy pragną zbudować z dzieckiem wyjątkową relację emocjonalną na całe życie, a nie wiedzą, od czego zacząć;
– ojcowie, dziadkowie, wujkowie, starsi bracia, którzy swoim autorytetem, wewnętrzną siłą, pozytywną postawą życiową chcą wspierać dziecko w dorastaniu i nabywaniu nowych umiejętności;
– rodzice i opiekunowie szukający kreatywnych pomysłów na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– daje możliwość wspierania dziecka w rozwoju psychicznym i fizycznym poprzez swobodną, sprawiającą przyjemność zabawę;
– buduje zaufanie dziecka do dorosłego oraz do samego siebie, wzmacnia poczucie własnej wartości i gotowość do twórczych poszukiwań;
– poprzez wspólną wielopłaszczyznową aktywność dorosłego i dziecka wzmacnia rodzinne więzi.

Informacje dodatkowe o 100 zabaw z tatą:

100 zabaw z tatą - opinie o książce

Groszek poznaje kolory
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Groszek poznaje kolory

Seria puzzli z Groszkiem rozwija zdolności manualne, spostrzegawczość i koncentrację. Dzięki trwałym tekturowym puzzlom, książeczka dostarcza wspaniałej...

Wesołe gry i zabawy dla dzieci w wieku 5-12 lat. Zeszyt 2
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wesołe gry i zabawy dla dzieci w wieku 5-12 lat. Zeszyt 2

Ta książeczka zawiera całą gamę gier i zabaw, które mogą przyczynić się do lepszego rozwoju umysłowego Twojego dziecka. Każda zabawa i gra opatrzona jest...

Forget Me Not
Julie Soto