11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów

Jest to praca pełna zaangażowania, w pewnym sensie filozoficzna, prezentuje bowiem filozofię i światopogląd środowiska intelektualistów, skupiającego naukowców, dziennikarzy i działaczy społecznych. Autorzy kontestują obecną politykę wewnętrzną i zagraniczną przede wszystkim Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
W książce znajdziemy wiele trafnych analiz i słusznych uwag, ale również manipulację i uproszczenia.
Niezależnie od tego, czy w końcowym rachunku czytelnik zaakceptuje czy odrzuci poglądy autorów, warto by je poznał i o nich pamiętał. Książka nie pozostawi myślącego czytelnika obojętnym wobec wydarzeń zachodzących we współczesnym świecie i z całą pewnością dostarczy mu bogatego materiału do przemyśleń.

Informacje dodatkowe o 11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów:

Wydawnictwo: Dialog
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-88938-36-3
Tytuł oryginału: Beyond September 11. An Anthology of Dissent
Tłumaczenie: Ewertyńska Agata, Kula Bartosz, Piotrowski Robert, Tatarzyński Marcin

Kup książkę 11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów

11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów - opinie o książce

Bob Budownicy ratuje jeże
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Bob Budownicy ratuje jeże

Budując drogę Bob napotyka na niespodziewaną przeszkodę... Na drodze usadowiła się rodzinka jeży! Bob nie tylko uratuje je z opałów, ale znajdzie też rozwiązanie...

Najwspanialsze miejsca pielgrzymkowe w Polsce
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Najwspanialsze miejsca pielgrzymkowe w Polsce

W Polsce możemy obecnie wyodrębnić około 500 sanktuariów pielgrzymkowych, spośród których blisko 98% związanych jest z kościołem rzymskokatolickim, w tym...