13 lekcji jogi

Przyjmij zaproszenie i spędzaj z jogą 13 księżycowych miesięcy w każdym roku... Na świecie można spotkać bardzo różnych ludzi. Jedni wolą spędzać czas na pielęgnacji ogrodu, inni w modnej kawiarni, a jeszcze inni w pracy. Niektórzy ćwiczą na siłowni, inni chodzą na basen, a jeszcze inni siedzą przed telewizorem. Ale coraz więcej ludzi... ćwiczy jogę. Dlaczego? Może to dziwne, ale joga wbrew obiegowej opinii jest dostępna dla wszystkich: grubych, chudych, energicznych i flegmatycznych, zabieganych i niechętnie uprawiających sport, elastycznych i sztywnych. A także dla tych, którzy mają problemy ze zdrowiem.

Autorka tej książki twierdzi, że joga zawsze przynosi ze sobą pozytywne zmiany, dotyczące nie tylko zdrowia i samopoczucia, ale także myślenia i życia. Na własnym przykładzie opisuje procesy, które towarzyszą ćwiczeniom, inspiruje, proponuje różne rozwiązania, zachęca do systematycznych praktyk. Jej celne rady przydadzą się zwłaszcza początkującym, a opisy pozycji jogi ułatwią samodzielne ich wykonywanie. Książka wzbogacona jest także o jej przepisy na energetyczne potrawy. Napisana z humorem i życzliwością pomoże przetrwać niejeden kiepski dzień. Oczywiście książka nie zastąpi realnego działania, czyli po prostu wybrania się do szkoły jogi i praktykowania, ale może wspaniale uzupełnić Twoje ćwiczenia i zwiększyć Twoje zaangażowanie. Najpierw książka, potem mata i do dzieła! "Kiedy regularnie staję na macie, w moim życiu wszystko samo doskonale się układa..."

Agnieszka równie lekko fruwa nad matą, jak pisze o jodze. Nie ukrywa jednak, że po drodze do lekkości nieraz trzeba było zamienić się w Wojowniczkę. Jej osobisty i szczery dziennik motywuje do tego, żeby walczyć o swoje i nigdy się nie poddawać.

Kasia Bem, nauczycielka jogi, autorka książki Happy detoks Joga jest cudownym narzędziem zmiany. Uczy kierować uważność ku naszemu wnętrzu, zarówno na planie fizycznym, jak i emocjonalnym i duchowym. A to nie może nie przynieść pozytywnych skutków w naszym życiu. Dla mnie właśnie o tym jest książka Agnieszki — świetnie napisany, bardzo osobisty dziennik życiowej zmiany. Gorąco polecam!

Jarosław Gibas, socjolog, nauczyciel, autor książek, m.in. Życie. Następny poziom Joga to nie tylko aktywność fizyczna. To sztuka życia. Sztuka, której można i warto się nauczyć. Agnieszka Passendorfer zaś opowiada o tej sztuce w intrygujący i niezwykły sposób.

Dorota Mrówka, autorka książki Joga bez napinki Agnieszka Passendorfer Tata (reżyser) chciał, żeby została konserwatorem zabytków. Mama (dekorator wnętrz) chciała, żeby została kimkolwiek, byle z dyplomem. Babcia (krawcowa) chciała, żeby została dobrą żoną i gospodynią domową. No więc prawie dostała się na Akademię Sztuk Pięknych. Prawie skończyła Filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Była przez chwilę dobrą żoną i raz usmażyła nawet konfitury z truskawek, ale spleśniały, zanim zdążyła sprawdzić, czy babcia byłaby z niej zadowolona. W końcu poszła swoją drogą. Pisze. I czyta to, co inni piszą. Książki, artykuły, blogi. Chodzi na jogę i uczy jogi. Jeździ konno, kręci hummus, pije kawę, kocha swoje dzieci - dorosłego syna i niedorosłą córkę. Reżyseruje, dekoruje, szyje swoje życie po swojemu. I radzi, by inni robili tak samo.

Agnieszka Passendorfer praktykuje jogę od ponad dwudziestu lat. Uczy od sześciu. W szkole jogi, prywatnie, na warsztatach, wyjazdach i szkoleniach. Poza tym pisze. Do Cosmopolitan, Sensu, Yogi i Ayurvedy, Shape’a.

Informacje dodatkowe o 13 lekcji jogi:

13 lekcji jogi - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokrecona
pokrecona
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2017r,
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką oraz z jogą. To książka kalendarz, świetna sprawa!! Jest podzielona na 13, a nie na 12 miesięcy, bo to kalendarz księżycowy. W tym roku mamy 13 miesięcy księżycowych(po 28 dni) Jeden rozdział książki to jeden miesiąc. Każdy miesiąc zakończony jest pracą domową, dziennikiem oraz przepisem!! Autorka cudownie napisała o jodze, o jej zastosowaniu w naszym życiu. Opisała również swoje zmagania z trudnymi sytuacjami. Czasami trzeba być wojowniczką, by walczyć o swoje i nigdy się nie poddawać. By pokonać ból czy zniechęcenie i uparcie dążyć do celu. Na końcu będzie zmiana na lepsze! Bo joga to nie tylko nasz wybór, ale sztuka życia!!!
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2017-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2017- 26 książek,
Książka-notatnik/kalendarz. 13 tytułowych lekcji to jednocześnie 13 rozdziałów. Każdy z nich zakończony pracą domową, energetycznym przepisem i miejscem na notatki z całego miesiąca praktyk. Ciekawy układ książki. Oczywiście lektura rozłożona ma być na 13 miesięcy, ale treść rozdziałów warto na początku przeczytać, a potem dopiero praktykować. Treść interesująca i przekonująca bo Autorka pisze o swoim praktykowaniu- upadkach, słabościach, odchodzeniu od jogi i powrotach do niej. Wiele cennych wskazówek, zwłaszcza dla osób początkujących. "Książka- pomocnik" bym rzekła do domowych spotkań z jogą. Autorka przekonuje nas, że wszystko przychodzi do nas w odpowiedni czasie. Polecam. Autorka pokazuje nam ludzkie oblicze jogi ;)
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2017-09-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu
Agnieszka Passendorfer0
Okładka ksiązki - 10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu

By żyć w zgodzie z innymi i samym sobą To, co dzisiaj uważamy za jogę - te wszystkie trójkąty, lotosy, powitania słońca - to tylko wierzchołek...

13 lekcji miłości
Agnieszka Passendorfer0
Okładka ksiązki - 13 lekcji miłości

"Lubię liczby. Mam spektrum autyzmu” – przyznaje Królik, bohaterka tej książki. Lubi liczyć oddechy, kroki, kafelki, schody, litery w słowach...