13-piętrowy domek na drzewie

Pierwszy tom najśmieszniejszej serii od czasów ,,Dziennika cwaniaczka"!

Andy i Terry mieszkają w trzynastopiętrowym domku na drzewie. A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu kręgielnię, oczko wodne pełne rekinów, tajne podziemne laboratorium oraz inteligentny piankomat, który podąża za człowiekiem krok w krok. Naprawdę, życie byłoby piękne, gdyby nie to, że dwaj kumple mają jeden dzień na napisanie nowej książki dla swojego wydawcy, Nochalskiej Księgarni... W dodatku ciągle coś im przeszkadza: latające koty, gigagoryle, milutkie syrenki, potwory morskie udające milutkie syrenki... Domek na drzewie po prostu pęka w szwach od niezapowiedzianych gości!

No, na co czekacie? Właźcie!

Andy Griffiths pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne.

Terry Denton też pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego - parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem.

Informacje dodatkowe o 13-piętrowy domek na drzewie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-05-06

Kup książkę 13-piętrowy domek na drzewie

13-piętrowy domek na drzewie - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, dla dzieci, humor,
Andy i Terry mieszkają w domku na drzewie. Ich przygody są nader absurdalne, bo jak można zamienić kota w kotnarka albo spotkać gigagoryla płynącego w skórce po gigabananie. Co prawda książkę szybko się czyta, ale wciąga ona czytelnika.
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-24, Ocena: 2, Przeczytałam,
Mój syn lubi oglądać w telewizji mega abstrakcje w dziwnym guście, ale ta książka mu się nie spodobała. Mi też. Szukaliśmy czegoś podobnego do "Dziennika Cwaniaczka", zabawnego i trochę głupawego, ale ta książka nie dorównuje jej ani tekstami, ani grafiką. Całe strony wypełnione rysunkami amatora, które niestety są zobrazowaniem fabuły, a nie jak w "Cwaniaczku" barwnym dodatkiem. Tekst powtarzalny. Brak rozsądkowych powiązań przyczynowo- skutkowych pod względem nauk fizyki i chemii, biologii, powszechnie nam znanych ( latające koto- kanarki pofarbowane farbą? łapanie do ust popcornu wprost z rondla...). Nie zaiskrzyło między nami. Chyba chcemy być wierni naszej ulubionej serii z Gregiem Hafleyem. Myślę, że mój syn szuka czegoś bardziej "przyziemnego", nie na drzewie i to jeszcze z tyloma piętrami :-). Może za kilka lat? Kto wie? A ja? Ja wolę aby jednak literatura miała choć trochę praktycznego zastosowania. Naruszanie praw fizyki to dla mnie za wiele jak na umysł wkraczający w edukacyjne ramy. Wolę PzP. Przyjemne z Pożytecznym:-) Polecam książkę tym, którym absolutnie nie przeszkadza taki literalny "odjazd". Surrealizm- nie przepadam.
Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
W książce znajdziemy przygody, które przydarzyły się dwójce przyjaciół mieszkających w 13-piętrowym domku na drzewie podczas próby napisania książki. Pomieszanie absurdu, dobrego humoru i ciekawych czarno-białych ilustracji.
Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 6, Przeczytałem,
Ta książka jest zdecydowanie zwariowana, naprawdę zwariowana zarówno pod względem tego co robią nasi bohaterowie jak i pod względem tego jak mieszkają i co tam się dzieje ;) A dzieją się przeróżne dziwy. Latający kot, małpy morskie, rekiny z niestrawnością, potwór morski, gigagoryl, superpalec... Nie będę więcej wymieniała, po prostu koniecznie musicie przekonać się sami ;) Jeśli chodzi o tekst to powiem Wam, że czyta się ją ekspresowo. Mimo, że stron jest sporo to wbrew pozorom nie ma tego tekstu aż tak wiele. Jest za to ogrom ilustracji, takich fajnych, gryzmołkowych, zabawnych, albo nawet i śmiesznych. jest pełno dymków i różnych dopisków dzięki czemu mamy nie tylko książkę, ale i komiks w jednym ;) Nikodem był zachwycony, śmiał się do rozpuku. Mi też się podobało, choć takie to zwariowane i dziwne, a jednak fajne i śmieszne! Czekam na kolejne książki z tej serii, z pewnością będzie jeszcze bardziej szalenie ;)
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-05-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Ogrom absurdu, który może narodzić się w głowie małych dzieci potrafi przejść najśmielsze oczekiwania. Im starsi jesteśmy, tym więcej w nas racjonalizmu, a przynajmniej takie jest założenie. Czy jednak warto pozbawiać się pewnej dozy paradoksalnych pomysłów w życiu? Dlaczego zaprzestajemy wyobrażania sobie domku na drzewie, który ma nieskończoną ilość pięter i w dodatku posiada basen z rekinami?

Terry i Andy mieszkają w 13. piętrowym domku na drzewie, który ma w sobie ogromny potencjał. Ma nie tylko basen z łagodnymi rekinami, lecz także laboratorium oraz kręgielnię! Mnóstwo pomysłów, które przychodzą im do głowy, przeszkadza w pisaniu książek, na które mają wyznaczone terminy (kto z nas nie ma problemów z deadline’ami?). Jest cała masa zajęć, które można robić zamiast tego…można hodować małpy morskie albo tworzyć mega banana, który jest znacznie lepszy niż standardowy banan!

„Trzynastopiętrowy domek na drzewie” to genialna książka nie tylko dla dzieci. Mam prawie trzydzieści lat, a uśmiałam się przy niej co nie miara. Co jeszcze sprawia, że jest wyjątkowa? Ilustracje, które szczerze mówiąc, już częściowo pokolorowałam (herezja, bo książek się nie maluje, ale jak zobaczycie jak wygląda ta pozycja, zmienicie zdanie). Zatem Wasze dzieci albo Wy nie tylko doskonale będziecie się bawić czytając ją, ale przede wszystkim oglądając jak śmieszną kreskówkę, której obrazki są idealnie dopasowane do treści.

Andy Griffiths to australijski twórca książek dla dzieci, a Terry Denton to ilustrator jego publikacji (wydawca Andy’ego miał niesamowitego nosa – obrazki są idealnym odwzorowaniem wyobraźni autora). Napisał już ponad 27 książek, które są uwielbiane przez Australijczyków i miejmy nadzieję, będą tłumaczone dalej na język polski. Seria o domku na drzewie ma cztery tomy, więc przed nami znacznie więcej przygód Andy’ego i Terry’ego (widzicie podobieństwo do imion twórców, prawda?), bo to urocze książki, wypełnione wyobraźnią i zapewniające wspaniałą zabawę dla dzieci i nie tylko.

Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2015-12-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki XXI wieku,

Ale świrnięta książka! Świetna :) Aż żałuję, że nie ja ją wymyśliłam ;)

65-piętrowy domek na drzewie
Andy Griffiths0
Okładka ksiązki - 65-piętrowy domek na drzewie

Piąty tom najśmieszniejszej serii od czasów ,,Dziennika cwaniaczka"! Andy i Terry mieszkają w sześćdziesięciopięciopiętrowym domku na drzewie (mieli...

52-piętrowy domek na drzewie
Andy Griffiths0
Okładka ksiązki - 52-piętrowy domek na drzewie

Czwarty  tom najśmieszniejszej serii od czasów "Dziennika cwaniaczka"! Andy i Terry mieszkają w pięćdziesięciodwupiętrowym domku na drzewie...