2017: Wojna z Rosją

Przerażający scenariusz wydarzeń w Europie - generał NATO ostrzega!

Najlepsza książka o konflikcie supermocarstw od czasu Polowania na Czerwony Październik Toma Clancy'ego. Cieszcie się tą barwną lekturą. I bardzo się bójcie - to rzeczywiście może się wydarzyć w ten sposób. - Robert Fox, ,,Evening Standard"

Lektura obowiązkowa. (...) Ostrzeżenia Shirreffa - pod pozorem literackiej fikcji - są dobrze uzasadnione. -generał Wesley K. Clark, Siły Lądowe Stanów Zjednoczonych, były dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie

Powieść 2017: Wojna z Rosją jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji.

Napisana przez oficera do niedawna zajmującego wysokie stanowiska w hierarchii NATO i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby, pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do kolejnej wojny w Europie.

Prognozy Richarda Shirreffa:

- Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku.

- Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją.

- Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją.

- Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił Sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska.

- Demokratyczny porządek świata zachodniego, ustanowiony po drugiej wojnie światowej i powszechnie uważany za coś trwałego, zostanie zagrożony.

Jak stwierdził Lew Trocki: ,,Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się tobą".

Informacje dodatkowe o 2017: Wojna z Rosją:

2017: Wojna z Rosją - opinie o książce

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2016-12-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Political-fiction mocno osadzone w realiach współczesności. Dzielny kapitan w lasach Łotwy. Wszystko się zdarzyć może.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2018-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,
2017: Wojna z Rosją. Audiobook
Richard Shirreff0
Okładka ksiązki - 2017: Wojna z Rosją. Audiobook

Przerażający scenariusz wydarzeń w Europie - generał NATO ostrzega! Najlepsza książka o konflikcie supermocarstw od czasu Polowania na Czerwony Październik...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;