Opis ksiązki
Kup Teraz

26-piętrowy domek na drzewie

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-01-20
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310128515
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:elibri

Drugi tom najśmieszniejszej serii od czasów "Dziennika cwaniaczka"! Andy i Terry mieszkają w dwudziestosześciopiętrowym domku na drzewie (mieli trzynastopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu arenę do zapasów w błocie, komorę antygrawitacyjną, obsługiwaną przez robota Edwarda Łyżkorękiego lodziarnię z lodami w siedemdziesięciu ośmiu smakach, a także Labirynt Śmierci - tak skomplikowany, że nikt z niego dotąd nie wrócił... przynajmniej do teraz. No, na co czekacie? Właźcie!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,dla dzieci,humor,
Po dorobieniu kolejnych 13 pieter do swego domku na drzewie naszych bohaterów spotykają kolejne przygody. Tym razem książka dotyczy ich historii jak się poznali. Tekst ten jest także absurdalnego humoru, który potrafi namieszać w głowie.
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Wprawdzie liczyłam, że ta książeczka będzie bardziej dotyczyła tego, jak chłopcy bawią się w swoim domku na drzewie, jak wykorzystują laboratorium podziemne, piankomat, kręgielnię czy fontannę z oranżadą, które wybudowali na samym początku, czyli w tomie pierwszym tej serii. A dostałam historię poznania się i walkę z piratami. Nie powiem jest ciekawie, książeczka dostarczyła mi porządnej porcji śmiechu i rozluźniła. Jest napisana dla dzieci co najmniej sześcioletnich (z założenia, z którym tym razem zgadzam się całkowicie, ponieważ moja pięciolatka poczuła zainteresowanie tylko fragmentami), choć i dorośli będą się doskonale bawić. Miło jest przecież przenieść się znów w czasy wczesnej młodości, czy nawet dzieciństwa. Zwłaszcza, że książeczka jest pięknie, choć ascetycznie - bo jedynie przy użyciu koloru czarnego - zilustrowana (samych ilustracji jest ogromnie dużo, bo to przecież komiksowa forma), momentami jest to kilka linijek tekstu, momentami niemal same ilustracje.

W żadnym wypadku podczas lektury nie można się nudzić, bowiem chyba żaden czytelnik nie jest w stanie przewidzieć co stanie się za chwilę, gdy przewrócimy stronę... Co tym razem wymyślą nasi mali bohaterowie... To lektura pełna szalonych pomysłów, z dużą czcionką, zabawnymi ilustracjami i ... nie pozostaje mi nic innego jak polecić ją Wam - moi mali i duzi czytelnicy :)

całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/02/andy-griffiths-26-pietrowy-domek-na.html
kavayee plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-03, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Andy Griffiths jest najpopularniejszym australijskim autorem książek dla dzieci, a Terry Denton to ilustrator jego publikacji. Napisał już ponad 27 książek, które są uwielbiane i nagradzane przez Australijczyków oraz zostały przetłumaczone na wiele języków. Seria o domku na drzewie ma pięć tomów, a szósty tom jest w planach na lato tego roku. Przed nami zatem znacznie więcej przygód Andy’ego i Terry’ego (widzicie podobieństwo do imion twórców, prawda?), którzy na pewno wpadną w niezłe tarapaty albo przedstawią nam nowe piętra swojego domku. Śmiało polecam tym małym i tym dużym – książka wytrąca z myślenia utartymi schematami, zapewnia doskonałą zabawę (niestety na krótko – bo czyta się ją błyskawicznie) i genialnie poprawia humor. Czegóż więcej chcieć od dobrej książki dla dzieci? A tak! Ma bardzo dobrze skrojone ilustracje – pasują do treści, jakby ilustrator czytał w myślach pisarzowi (kto wie, może tak właśnie było!).Więcej na zukoteka.blox.pl

ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów