30 dni, które odmienią twoje małżeństwo

Zbyt wielu małżonków żyje tak, jakby byli współlokatorami – zadowalając się resztkami więzi emocjonalnej, jakie im jeszcze pozostały. Jeśli małżeństwo ma przynosić spełnienie, dlaczego tak niewielu parom udało się zbudować prawdziwie namiętną relację? Taka sytuacja na pewno nie była Bożym planem wobec twojego małżeństwa. On chce, abyś cieszył się życiem w obfitości, aby twoje małżeństwo było pełne radości i miłości. Najbliższy miesiąc może tchnąć nowe życie w twoje małżeństwo i przywrócić bliskość w relacji. Wystarczy, że przeznaczysz trzydzieści dni na zastosowanie określonych zasad i rozwijanie niezbędnych umiejętności opisanych w tej książce. Podejmij decyzję, że poświęcisz ten czas na doskonalenie podstawowych umiejętności niezbędnych do tego, by cieszyć się satysfakcjonującą i trwałą bliskością w relacji ze współmałżonkiem. Wasza relacja stanie się dynamiczna i satysfakcjonująca, a do waszego życia powróci radość.

Książka "30 dni, które odmienią twoje małżeństwo jest niezwykle cennym narzędziem. Pomoże wznieść twoje małżeństwo na nowy poziom bliskości duchowej, emocjonalnej i seksualnej, a także wzajemnej atrakcyjności i szczęścia. Autor pokazuje, jak bardzo Bóg jest zaangażowany w odbudowanie tego, co zostało zniszczone, wzbudzanie miłości, która zanikła między małżonkami. Gorąco polecamy tę wyjątkową pozycję.
Alina i Henryk Wieja

Niech to będzie udany początek najwspanialszej podróży twojego życia – bliskiej relacji ze współmałżonkiem.

Dr Douglas Weiss jest psychologiem i dyrektorem Centrum Poradnictwa Heart to Heart (Serce sercu) w Colorado Springs. Jest stałym gościem telewizji i radia. Odwiedza wiele krajów z wykładami na temat małżeństwa, seksualności oraz leczenia uzależnień.

Informacje dodatkowe o 30 dni, które odmienią twoje małżeństwo:

30 dni, które odmienią twoje małżeństwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:2019-04-07,

Czy wierzysz w to, że można zmienić relację z drugim człowiekiem w 30 dni? Ja nie.

W pierwszym odruchu książka 30 dni, które odmienią twoje małżeństwo wzbudziła więc we mnie mieszane uczucia. Do czasu, gdy zaczęłam ją czytać. Sięgnęłam po nią bez wielkich oczekiwań i wciągnęłam się w lekturę całą sobą.

Zdziwi się ten, kto weźmie tytuł dosłownie, jak ja, i nastawi się na 30 dni. Po lekturze książki nadałabym jej raczej tytuł „30 wartości/spotkań/zdarzeń/zadań” – w miesiącu nie zmieścisz się z wdrożeniem w życie tego, co proponuje autor.

Dr Douglas Weiss jest psychologiem i człowiekiem szukającym w życiu Boga. W swojej pracy skupia się na małżeństwie, seksualności i leczeniu uzależnień – ta wszechstronność i wiedza praktyczna przewija się również na kartkach tej publikacji. Lektura z jednej strony jest prosta i lekka, a zarazem bardzo profesjonalna i oparta na doświadczeniu w spotkaniach autora z małżeństwami.

Dr Weiss zaczyna w pięknym stylu – mówiąc, że małżeństwo to droga podobna do maratonu, a nie sprintu. Trzeba w niej ogromu pracy i samozaparcia. Nie jest to więc lektura dla tych, którzy oczekują łatwych i szybkich rozwiązań, bez wkładania wysiłku w relację. Nie jest też dla tych, którzy oczekują, że zmieni się wyłącznie ich małżonek, a nie on sam.

Psycholog zaczyna od przemiany duchowej – roli wspólnej modlitwy, uczuć, czułości i afirmacji. Tłumaczy czym jest i jak osiągnąć duchową bliskość, dlaczego zgoda w małżeństwie ma duże znaczenie, czy dlaczego seksualność jest wspaniałym darem.

"Możecie sprawnie podejmować wszystkie decyzje i wypełniać różne funkcje małżeństwa, a mimo to nie doświadczać bliskiej więzi, jaką cieszyliście się na początku relacji. W końcu pojawia się poczucie osamotnienia, braku wsparcia i niezrozumienia i małżonkowie zaczynają się zastanawiać, po co w ogóle godzą się na takie życie". Str. 21

Przemiana emocjonalna, czyli emocje i blokady, które często stwarzają mur w człowieku i jego relacjach. To bardzo dobry przewodnik po nauce rozpoznawania swoich uczuć! Co robić z gniewem? Jak przebaczyć i pozbyć się balastu przeszłości – autor stworzył nie tylko rozważania teoretyczne, ale zaproponował również kilka trudnych, ale bardzo dobrych ćwiczeń, które mogą zaskoczyć swoją skutecznością.

Przemiana seksualna, czyli etapy seksualnej dojrzałości, wpływ seksualnej przeszłości na obecny związek, przezwyciężanie nadużyć i uzależnień (to zagadnienie omówione jest po mistrzowsku!). Autor pokazuje jak cieszyć się seksem, jak budować tę sferę życia i co wspólnego ma z tym Pan Bóg. Warto przeczytać ten rozdział, choćby miałby być jedynym, po który sięgniesz.

Douglas Weiss bardzo głęboko sięga również do kwestii finansów w małżeństwie – analizując jakie niesie za sobą zagrożenie nieumiejętne korzystanie z tego, co posiadamy. Daje wiele wskazówek, przykładów i nadziei w to, że finanse nie muszą być kością niezgody.

Kiedy ostatnio byłeś na randce? Psycholog bardzo mocno i twardo mówi o tym, jakie są konsekwencje zaniedbywania czasu sam na sam ze współmałżonkiem, odwołując się również do tego, jak łatwo randkę można zepsuć.

Kiedy ostatnio chwaliłeś swojego współmałżonka? Lubisz i potrafisz to robić?

"Pamiętaj, Bóg jest nie tylko twoim Ojcem – jest również twoim Teściem. Nie wiem jak ty, lecz gdy ja zaczynam wychwalać moją żonę przed jej ziemskim ojcem, on się uśmiecha. Jeśli ziemski ojciec lubi wysłuchiwać pochwał na temat swojego dziecka, o ileż bardziej sprawia to radość niebiańskiemu Ojcu. On kocha słuchać, jak oddajesz Mu chwałę za swojego współmałżonka. Spróbuj to kiedyś zrobić". Str. 280

Nie jest to lektura do poduszki, ale do pracy nad sobą. Czyta się ją łatwo, ale jeśli potraktuje się ją poważnie, może sprawić, że staniesz przed ogromnym zadaniem do wykonania.

Warto jednak podjąć to ryzyko – nie tylko dla swojego małżonka, ale również dla siebie. Mądrze żyjący człowiek staje się tym bardziej bliski innym, im bliski jest sam sobie i Bogu.

Polecam tę lekturę, bez względu na to jaki staż małżeński masz za sobą.