Okładka książki - 6 batalion. Na ratunek uwięzionym obrońcom Bataanu i Corregidoru

6 batalion. Na ratunek uwięzionym obrońcom Bataanu i Corregidoru

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: mrowka

„Żadne wydarzenie podczas całej kampanii na Pacyfiku nie sprawiło mi takiej satysfakcji jak uwolnienie jeńców z Cabanatuanu”.generał Douglas MacArthurWczesnym rankiem 28 stycznia 1945 roku niewielki oddział ochotników pod dowództwem podpułkownika Henry’ego Mucciego, dowódcy 6. Batalionu Rangersów, opuścił bazę na Filipinach, by przeprowadzić najbardziej brawurową ekspedycję ratunkową w dziejach. Cel: wedrzeć się 50 kilometrów w głąb terytorium nieprzyjaciela i uwolnić 511 jeńców wojennych z Cabanatuanu – budzącego grozę japońskiego obozu, w którym torturowano i wymordowano tysiące amerykańskich żołnierzy.Dzięki wspomnieniom ocalałych bohaterów akcji i niepublikowanym zdjęciom znany amerykański historyk wojskowości, autor militarnych bestsellerów, ożywia wydarzenia dnia, który na zawsze zapisał się w historii, a także najgłośniejsze epizody wojny na Pacyfiku. Zacięte walki o Bataan i Corregidor, gdzie w 1942 roku amerykańscy i filipińscy żołnierze przeciwstawili się japońskim siłom inwazyjnym, makabryczny „marsz śmierci” do Cabanatuanu, działania partyzanckie na Filipinach, formowanie się amerykańskiego ruchu oporu i wreszcie sensacyjna relacja z najtrudniejszej akcji odbicia jeńców – oto pasjonująca kronika jednej z najbardziej dramatycznych operacji II wojny światowej, opowiedziana z najdrobniejszymi szczegółami przez samych uczestników i zekranizowana w 2005 roku jako film fabularny.

Myślę że warto poszerzyć swoja kolekcje o te pozycję
6 batalion. Na ratunek uwięzionym obrońcom Bataanu i Corregidoru
William B. Breuer0
Okładka ksiązki - 6 batalion. Na ratunek uwięzionym obrońcom Bataanu i Corregidoru

Top 5 książek
Złodziejka książek