OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-923909-9-2
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Recenzja - 7 kolorów tęczy
„Siedem Kolorów Tęczy”, najnowsza powieść Moniki Sawickiej to dwie przeplatające się historie o tym jak ważna w życiu jest moc pozytywnego myślenia oraz wiara – w siebie, w dobro świata i drugiego człowieka. Książk trafi do księgarń już 15 maja (piątek). „Siedem Kolorów Tęczy” to tekst pełen pozytywnej energii i – jak w przypadku każdego dzieła Moniki Sawickiej – oprawiony dużą dawką dobrego humoru oraz dystansu do polskiej rzeczywistości, w której jest osadzony. W najnowszej książce Monika Sawicka daje Czytelnikowi dwie powieści w jednej, dwie mogłoby się wydawać różne historie, ale spięte klamrą, mające wspólny mianownik. Historia kobiety, która straciła syna i zaraz po tej tragedii została zostawiona przez męża, przeplata się tu z opowieścią o miłości rozdartej między dwoma światami i kulturami. Choć z pozoru zupełnie się one z sobą nie łączą, przenikają się na poziomie emocji, o jakich opowiadają. - „Siedem Kolorów Tęczy” to pochwała życia i hołd dla miłości. Powstała z najgłębszego smutku, a opowiada o wielkiej miłości, radości życia, pokonywaniu przeszkód nie do pokonania i szacunku dla każdego podarowanego nam dnia – o swojej najnowszej powieści mówi Monika Sawicka. Poza tekstem pisarki w książce znajdziemy też prace laureatów konkursu prozatorsko – poetyckiego Fundacji „Vade-Mecum – chodź za mną” im. Sandry Brędowskiej. „Siedem Kolorów Tęczy” trafi na półki księgarń już 15 maja (piątek). Powieść będzie można też nabyć w księgarniach internetowych, m.in. w Empik.pl i Merlin.pl oraz bezpośrednio na stronie autorki (www.monikasawicka.pl). Powieść została wydana na prawach licencji Creativ Commons. O książce: „Siedem Kolorów Tęczy” to dwie powieści w jednej, dwie mogłoby się wydawać różne historie, ale spięte klamrą, mające wspólny mianownik. Historia kobiety, która straciła syna i zaraz po tej tragedii została zostawiona przez męża, przeplata się tu z opowieścią o miłości rozdartej między dwoma światami i kulturami. Helena, próbująca na nowo ułożyć sobie życie po doświadczeniach, jakie zesłał jej los jest symbolem niesamowitej siły, determinacji i wiary. „To myśli kreują rzeczywistość” – te słowa, prowadzą ją przez dalsze życie i pozwalają każdego kolejnego ranka wstać z łóżka i z uśmiechem ruszyć w nowy dzień. Druga odsłona książki to opowieść o kobiecie walczącej o miłość niemal niemożliwą do zrealizowania, która zdarzyła się na granicy zupełnie różnych światów, kultur i obcych religii. Ale właśnie książka przekonuje, że niemożliwe nie istnieje… Obie historie udowadniają, że nikt nie może człowiekowi pomóc tak, jak jest w stanie zrobić to on sam – mocą swojego pozytywnego myślenia. A życie doświadczając, daje okazję do dalszego rozwoju i kroku na przód. Fragment książki: „Są miłości, które zabijają. Ale są też miłości, dla których warto zmienić całe swoje życie i walczyć o nie do utraty tchu. Nasze życie może mieć tyle barw, ile zechcemy. Siedem to bardzo ładna cyfra. To Twoje życie, pomaluj je kolorami tęczy i pamiętaj, że w życiu najważniejsze jest samo życie. I miłość, która przetrwa wszystko, nawet śmierć.” Tytuł: Siedem Kolorów Tęczy Autor: Monika Sawicka Wydawca: Wydawnictwo Literackie Magia Słów ISBN: 978-83-923909-9-2 Objętość: 458 stron Cena: 29,90 Premiera: 15 maja 2009
Recenzja
catarina78 Linia koment
Na półkach:

OD CZERWIENI PO INDYGO

Tęcza to zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci wielobarwnego łuku, widocznego gdy słońce oświetla krople wody zawieszone w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje na skutek rozszczepienia światła załamującego się i odbijającego wewnątrz kropli wody. Podstawowych siedem kolorów, które można dostrzec na łuku tęczowym to: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy i indygo. Tak też zatytułowane są kolejne rozdziały najnowszej powieści Moniki Sawickiej. Jak wszystkie książki świata opowiada ona o miłości, a raczej różnych jej kol

umberto21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-02-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
2 dziwne historie, z których nic nie wynika , a na koncu ksiązki prace konkursowe. Straszny groch z kapustą. Na domiar złego książka o nazwie 7 kolorów tęczy ma nazwy rozdziałów od nazw kolorów i analogicznie jest ich .. 6 . Któś to rozumie??
Sumire Linia koment
Okładka - 7 kolorów tęczy Szeptem