7 nawyków szczęśliwej rodziny

Autor poradnika pokazuje, jak wykorzystać 7 nawyków, by stworzyć silną, kochającą się wielkopokoleniową rodzinę - jak ją wzmacniać, by oparła się destrukcyjnym wpływom, a zarazem jak pielęgnować w niej ducha zabawy, radości i przygody.

Informacje dodatkowe o 7 nawyków szczęśliwej rodziny:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7120-760-3

Kup książkę 7 nawyków szczęśliwej rodziny

7 nawyków szczęśliwej rodziny - opinie o książce

Stephen Covey w bardzo przystępny sposób pokazuje, jakie nawyki powinna wykształcić rodzina, która chce być skuteczna, ale przede wszystkim szczęśliwa.

W książce znajduje się dużo przykładów z życia autora, jego bliskich i znajomych, które są potwierdzeniem uniwersalnych zasad budowania rodzinnej wspólnoty osób.

Autor dużo miejsca poświęca tworzeniu misji rodziny, która jest niezwykle ważna, by członkowie rodziny mogli dążyć do swojego wspólnego celu.

Każdy rozdział książki to osobny nawyk. Covey zaleca bycie proaktywnym, zaczynanie z wizją końca, stawianie na pierwszym miejscu tego, co najważniejsze, myślenie w kategorii wygrana-wygrana, staranie się, aby najpierw zrozumieć, a potem być zrozumianym, korzystanie z synergii, ostrzenie piły.

Bardzo spodobało mi się Coveyowskie określenie "konto emocjonalne". Autor zauważa, że każdy człowiek ma w sobie zbiornik emocjonalny. Poziom jego napełnienia wpływa na wszystkie nasze relacje. To, czy jesteśmy na plusie, czy na minusie określa sposób naszego reagowania na drugą osobę.

Autor pozwala korzystać ze swojego bogatego doświadczenia ojca dziewięciorga dzieci, trenera i szkoleniowca.

Książka jest dosyć obszerna i czasochłonna, ale polecam ją każdemu, komu los rodziny leży na sercu.

7 nawyków szczęśliwego małżeństwa
Stephen R. Covey0
Okładka ksiązki - 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa

Aby twój związek zawsze był na pierwszym miejscu. W dzisiejszym świecie samo pragnienie stworzenia silnego, trwałego związku i rodziny nie wystarczy...

7 nawyków skutecznego działania
Stephen R. Covey0
Okładka ksiązki - 7 nawyków skutecznego działania

ZESTAW KART MOTYWACYJNYCH NA 30. ROCZNICĘ PIERWSZEGO WYDANIA 7 NAWYKÓW SKUTECZNEGO DZIAŁANIA. Książka 7 nawyków skutecznego działania Stephena R. Coveya...