Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów - na podstawie oryginału Lewisa Carrolla opowiedziana przez Bogumiłę Kaniewską.\r\n\r\nSpotkanie pierwsze\r\n\r\nPewnego sennego, gorącego popołudnia nad brzegiem rzeki mała Alicja z niedowierzaniem ujrzała białego królika wskakującego do swojej norki. W kieszonce kamizelki Królik miał zegarek na łańcuszku. A to niezwykłe! Pobiegała za nim. I wtem? znalazła się w Krainie Czarów, gdzie nic nie jest przewidywalne, a wszystko może się zdarzyć. \r\n\r\nKażda kolejna strona książki, pięknej jak album malarski, to nowe doświadczenie Alicji z nieistniejącego świata. Dodatkowo jest tam mnóstwo zaskakująco ukrytych niespodzianek: tajemne drzwi, niezwykłe medaliony, listy, wskazówki, przestrogi oraz nagle znikający i pojawiający się Kot z Cheshire, który uśmiecha się nie wiadomo, dlaczego. \r\n\r\nJest też książka w książce. Kto jest kim w Krainie Czarów przedstawia najważniejsze postaci: Kapelusznika, Zająca Marcowego, Królową Kier, Susła i innych. A także ważne fakty-niefakty, rady-nierady. Nie ma tu mapy, bo w tej krainie nic nie znajduje się tam, gdzie powinno. \r\n\r\nOpowieść o ukrytym świecie Alicji na podstawie klasycznej historii to nowe i wyjątkowe podejście do dziecięcej literatury. To pierwsze spotkanie z bohaterką, która powróci do czytelnika jeszcze wielokrotnie w przyszłości \r\n\r\nFormat książki narzuca sposób jej czytania, zaskakujące elementy wymagają ich otwarcia i zbadania, a wszystko to zachęca do zagłębienia się w opowieści. Wzbogaca treść i pokazuje drogę do Krainy Czarów. Niezwykłe, dynamiczne ilustracje chorwackiego rysownika Zdenka Baąića zmuszają do przyjrzenia się każdemu detalowi obrazu. Jego magiczny świat wciąga, a portret Alicji nie może być inny. \r\n\r\nO autorach: \r\nProf. dr hab. Bogumiła Kaniewska, wykładowca UAM w Poznaniu, badaczka współczesnych form narracyjnych, wybitna tłumaczka prozy dziecięcej, znawczyni twórczości Lewisa Carrolla. Spośród przełożonych książek najbardziej ceni swoje przekłady literatury dla dzieci, wśród których znajdują się: \"Alicja w Krainie Czarów. Po drugiej stronie lustra\", \"Tajemniczy ogród\" Frances Hodgson Burnett, cykl o \"Emilce ze Srebrnego Nowiu\" Lucy Maud Montgomery. \r\n\r\nZdenko Baąić (ur. 1980) chorwacki grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu, zdobywca wielu nagród artystycznych. Specjalizuje się w ilustrowaniu prasy i książek dziecięcych. Jest kostiumologiem i scenografem w Teatrze Merlina w Zagrzebiu.

Informacje dodatkowe o Alicja w Krainie Czarów:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2011-09-05
ISBN: 978-83-259-0284-1

Kup książkę Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów - opinie o książce

Pamiętam tę książkę z dzieciństwa, mam z nią związane miłe wspomnienia. Tak samo z filmem, kiedys puszczanym na Holmarku :)
Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2020-02-12, Ocena: 3, Przeczytałam,

Historii Alicji nie musze nikomu przedstawiać. Literatura dziecięca, więc raczej dla moich dwóch szkrabów (4l. i 2,5l). Mnie nie zachwyciła, ich zresztą też nie :)

Znacznie odbiega od ekranizacji Disneya (bynajmniej z tego co pamiętam :) ). Poza tym wydała mi się ona bardziej mroczna i mocno "przegadana".

Zdecydowanie wolę Alicję Walta Disneya :)

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Avatar użytkownika - alemak
Przeczytane:2016-08-08, Ocena: 3, Przeczytałam, Beznadzieja, Biblioteka,
Po drugiej stronie Lustra i co tam Alicja znalazła
Lewis Carroll0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie Lustra i co tam Alicja znalazła

Wydawnictwo Fundacja Festina Lente przedstawia pierwszą w Polsce (i jedną z pierwszych w świecie) edycję powieści Lewisa Carrolla „Po drugiej stronie...

Lewis Carroll0
Okładka ksiązki - Alice in Wonderland/ Alicja w Krainie Czarów - Lewis Carroll. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego

SIĘGNIJ PO CZARUJĄCĄ LEKTURĘ Z DZIECIŃSTWA I PRZECZYTAJ JĄ W ORYGINALE Pewnego dnia Alicja wpada do króliczej nory i trafia do fantastycznego, baśniowego...