Opis ksiązki
Kup Teraz

Łabędzi śpiew. Cykl Nightside t.3

Ocena ( 6 osób )
4.7
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-09-09
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7574-473-6
Liczba stron: 230
Dodał/a książkę:login
Recenzja - Łabędzi śpiew. Cykl Nightside t.3
Sabotaż w elektrowni. Tragiczna śmierć przyjaciół. Nieznane losy francuskiej piosenkarki… Kto jest ofiarą, kto krzywdzicielem? John Taylor musi się tego dowiedzieć. Nieważne, ilu wrogów mu to przysporzy. Bo na ziemi i w niebie oraz w Nightside – dla detektywa liczy się zawsze to samo. Prawda.
Recenzja
speedi Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,

John Taylor znowu w akcjiDla detektywa, prawdziwego detektywa, liczy się głównie prawda. No, może poza honorarium,  dobrym imieniem, cennym prochowcem, starym kapeluszem po dziadku, biurem... John Taylor jest takim właśnie detektywem. Co prawda, działa w Nightside, gdzie moce ciemności sprawiają, że gęsty mrok stale spowija tę część Londynu, lecz to nie znaczy, że światło prawdy jest tam zupełnie nieobecne. Trzeba je tylko umieć znaleźć, dobrze ukryte pod jakimś podejrzanie wyglądającym korcem. Dobrze przy tym dysponować pomocnym darem, na przykład Okiem, które pozwala sięgnąć, gdzie rozum i zwykły wzrok

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
MyFantasyLand plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Cykle książkowe 2016,Wyzwanie - fantastyka 2016,

Opinia 17
            Szczerze mówiąc, Łabędzi śpiew Simona R. Greena trafił do mnie przez przypadek. Pochodzę z innego miasta niż to, w którym studiuję, wobec czego istnieje czasowy problem z wypożyczaniem książek w ukochanych, śląskich bibliotekach. Tym razem jednak moja druga połówka zaoferowała się, że jeżeli dostanie listę tytułów, to odwiedzi dwie z nich i zdobędzie co trzeba. Przyjmując propozycję wyszukałam i sporządziłam opis paru książek z wydawnictwa Papierowy Księżyc, które powinny być dostępne w bibliotece. Pech (a może i nie do końca) chciał, że tytuł Łabędzi Śpiew miały dwie książki z fantastyki. Teraz, kiedy o tym myślę, muszę przyznać, że ciężko o dwie powieści, które tak bardzo by się różniły.??????????????????????????????????????????????????            Akcja utworu opiera się na śledztwie detektywistycznym w niesamowitym, fantastycznym mieście zwanym Nightside. Pierwsze wrażenie, jakie na mnie zrobiła, było bardzo pozytywne. Przede wszystkim zwróciłam uwagę na niesamowity styl pisarski autora. Sposób oddawania rzeczywistości przypomina trochę potok myśli bardzo bystrej, obfitującej w ciekawe skojarzenia osoby. Jeżeli ktoś potrafi przeczytać książkę tylko dla samej przyjemności delektowania się odpowiednim doborem słów i charakterystyką czyjegoś pióra - zdecydowanie polecam.


 

          - Obiecałem, ze Cię ocalę - wymamrotałem


          - Obiecałeś mi prawdę - powiedziała Rossignol, jej blade usta ledwie się poruszały. - I tyle musi mi wystarczyć. Nawet wielki i potężny John Taylor nie może dotrzymać wszystkich swoich obietnic.


           I umarła, tak po prostu. Umilkła, przestała oddychać, uciekło z niej życie.


 

            Pomimo wspaniałej stylistyki, sama akcja utworu pozostawia wiele do życzenia. Zdarzenia często są przewidywalne, a skonstruowana bardzo prosto fabuła raczej nie pozostawia zbyt wielu miejsc, żeby się nią zachwycać. Może wynika to z samej budowy powieści detektywistycznej, ale bardzo zawiodłam się na tej książce.


            Jednak na jej obronę trzeba powiedzieć, że wszystkie wątki poboczne ukazują czytelnikowi niesamowity, pełen kolorów, sugestywny świat. Nie można nie zachwycić się Martwym Chłopcem czy samą ideą tego, czym się stała pewna śpiewaczka. Budowa redakcji Night Timesa oraz postaci tam występujące aż się proszą o ekranizację filmową. Podczas czytania można się znaleźć na ulicach pełnych wynaturzonych postaci, spotkać starego, dobrego wroga czy zostać porządnie skopanym przez sługi pewnych biznesmenów, a wszystko przy wtórze barwnych, ironicznych opisów, tak niesamowicie oddanych przez tłumacza. Nighside jest miastem, które zawiera w sobie chyba wszystkie znane i nieznane fantastyczne stwory oraz całkiem sporą ilość oryginalnych pomysłów, dzięki czemu staje się jednym z najbardziej niesamowitych miejsc, stworzonych przez ludzi umysł.


          Mimo dość ubogiego głównego wątku, książkę czyta się dosyć szybko, a świetna praca rysownika pomaga wyobraźni nadążyć za ogromną ilością postaci i dziwnych, magicznych przedmiotów, takich jak będące portalem drzwi czy podejrzane fiolki zawierające jeszcze bardziej podejrzane płyny.


 


?????????????????????????????????????????????????


          Podsumowując, jeżeli ktoś szuka utworu obfitującego w zdarzenia i potrafiącego zaskoczyć działaniami bohaterów, prawdopodobnie bardzo się rozczaruje. Jeśli jednak ma ochotę spędzić wieczór w miłym towarzystwie pięknych słów i fascynujących idei - to książka dla niego.


??????????????????????????????????????????????????

ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,detektyw, kryminał,fantastyka,
Tym razem detektyw nie dość, że doprowadza do wybuchu elektrowni to jeszcze otrzymuje sprawę Rossignol śpiewającej u Cavendish-ów. Okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta jak się na początku wydaje, ale też detektyw potrafi sobie radzić w trudnych sytuacjach.
zuzannaxd plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
bardzo chciałabym przeczytać!
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: Wyzwanie - fantastyka 2016,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Łabędzi śpiew. Cykl Nightside t.3 Żar mrozu
Patricia Briggs
Okładka - Łabędzi śpiew. Cykl Nightside t.3 Ołowiany świt
Michał Gołkowski
Okładka - Łabędzi śpiew. Cykl Nightside t.3 Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz
Jacek Piekara
Okładka - Łabędzi śpiew. Cykl Nightside t.3 Przebudzenie Lewiatana. Część 2
James S.A. Corey
Okładka - Łabędzi śpiew. Cykl Nightside t.3 Księżniczka
Andrzej Pilipiuk
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów