Łódź śladami ludzi i zdarzeń. Reportaże z lat 1960-2013

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2013-11-30
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę:elibri

Zobaczyć, dać świadectwo, nie zapomnieć... Takie, mówiąc najogólniej, jest najczęstsze przesłanie łączące autorów tekstów prasowych i tych, dla których one powstają.

Gdzie jednak można szukać śladów ludzi i zdarzeń z minionych lat? (...) Najprostsze tropy prowadzą do gazet, do pożółkłych wycinków przechowywanych w domowych archiwach przez dziennikarzy lub czytelników.

ze wstępu Zdzisława Szczepaniak

Zebraliśmy łódzkie reportaże z lat 1960-2010. Te, o których warto pamiętać. Te odzwierciedlające wydarzenia, sposób życia, bolączki i kłopoty ludzi z minionego półwiecza - od czasów wojennej zawieruchy, przez Solidarność i stan wojenny, aż po czasy współczesne. Te ocenzurowane i te pozbawione ,,urzędowej opieki". Bulwersujące i budzące ciekawość. Wprawiające w zdumienie i wzruszające.

Autorzy reportaży:

Małgorzata Golicka-Jabłońska

Jacek Indelak

Paweł Patora

Gustaw Romanowski

Zdzisław Szczepaniak

Sumire Linia koment
Okładka - Łódź śladami ludzi i zdarzeń. Reportaże z lat 1960-2013 Jasne dni, ciemne dni
Katarzyna Ryrych
Okładka - Łódź śladami ludzi i zdarzeń. Reportaże z lat 1960-2013 Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu
Anna Czerwińska-Rydel
Okładka - Łódź śladami ludzi i zdarzeń. Reportaże z lat 1960-2013 Więcej niż klub
Paweł Beręsewicz
Okładka - Łódź śladami ludzi i zdarzeń. Reportaże z lat 1960-2013 Za szafą
Anna Onichimowska
Okładka - Łódź śladami ludzi i zdarzeń. Reportaże z lat 1960-2013 Teraz tu jest nasz dom
Barbara Gawryluk