Opis ksiązki
Kup Teraz

Łowca słów

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2015-09-11
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788364379819
Liczba stron: 248
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Łowca słów

Kolejna powieść autorki bestselleru "George Clooney potrzebny od zaraz"!

Zabawna, kpiarska opowieść – z rozgrywkami scrabble’a w tle. Dwunastoletni Ambroży sam przyznaje, że jest dziwakiem. Wbrew zakazom mamy zaprzyjaźnia się z Cosmo, dorosłym synem właścicieli mieszkania wynajmowanego przez mamę. Cosmo to niezły rozrabiaka, przeciwieństwo Ambrożego. Połączy ich gra w scrabble’a, której są pasjonatami. Rozgrywki, na poziomie mistrzowskim, zmienią życie obu – Cosma i Ambrożego, który poznaje prawdziwego siebie.

Bo w życiu, jak w grze, chodzi nie tylko o słówka!

Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-09-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,

WŁCAÓSŁWOC czyli ŁOWCA SŁÓWO czym jest Łowca słów? O wielu sprawach - i to całkiem poważnych, choć niekoniecznie przedstawionych w bardzo poważny sposób. O słowach, których używamy do komunikowania się, wyrażania siebie, do gier takich jak Scrabble, do manipulowania innymi. O chłopcu wychowywanemu bez ojca przez nadopiekuńczą mamę i niebezpieczeństwach takiego stanu rzeczy. O potrzebie akceptacji i potrzebie wolności. O trudności w ocenianiu innych, dopóki ich lepiej n

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Lady_Mary plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku :),
Bardzo fajnie napisana, czyta się ją szybko i lekko. Choć tak naprawdę ta lekkość jest tylko pozorna, gdyż książka porusza ważne tematy widziane oczami 12-latka. Polecam.
Zakladka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Ta książka wzbudziła we mnie wiele emocji, choć wcale się na to nie zapowiadało. Mówmy sobie szczerze- okładka nie powala. Mnie momentami wręcz odrzucała. Jednak to, co kryje się pod nią, jest dużo lepsze od pierwszego wrażenia.

Historia w niej przedstawiona jest przede wszystkim bardzo lekka i przyjemna. Pomimo wielu problemów, z jakimi borykają się bohaterowie, czyta się ja szybko i tym samym nie utożsamia się z żadnym z bohaterów. Czy to dobrze ? W tym wypadku nie do końca. Jednak fabuła jest tak skonstruowana, iż mimo tego, że przewidywałam, jak skończy się książka, coś ciągnęło mnie do niej by poznać wątki poboczne.

Jest to niezwykła historia o osiąganiu niemożliwego i walce w imię własnej przyszłości, choćby wszyscy chcieli nam to uniemożliwić. Świetnie też pokazuje jak ważna w życiu jest pewność siebie i wiara we wlane możliwości.

Co do bohaterów to, główną uwagę przyciąga oczywiście Ambroży. Imię idealnie pasuje do chłopaka. Jest bardzo oryginalny! Choć w wielu momentach było mi go autentycznie szkoda. To jak zachowywali się wobec niego jego koledzy czy nawet matka było okropne! Imponująca okazała się jednak jego walka o lepsze jutro. Starał się on zawsze osiągnąć to, co zamierzał i poświęcał ku temu wiele pracy. Pozostał w tym wszystkim jednak nastolatkiem. Jego niektóre kwestie po prostu rozkładały na łopatki. Z kolei Cosmo to ogromnie tajemniczy bohater. Ma on pewna tajemnicę, której boi się zdradzić nowo poznanym osobom, jednak prowadzi to do wielu nieporozumień. Obaj chłopcy pomogą sobie nawzajem, ratując tego drugiego z opresji. Czy to początek przyjaźni?

Co ciekawe, książka ta, nadaje się zarówno dla młodzieży, jak i młodszych czytelników. Dzieci znajda tu bowiem, ciekawą i prosta historię o niezwykłym chłopcu,a ci lekko starsi odnajdą tu także liczne metafory czy odniesienia do życia każdego z nas.
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Styrana Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-09-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów