Opis ksiązki
Kup Teraz

Łowcy wilków

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2006-01-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 83-86685-32-8
Liczba stron: 136
Dodał/a książkę:violabu
Łowcami wilków są młodzi przyjaciele Wabi i Rod oraz Mukkoki - stary Indianin, doskonały myśliwy oraz znawca pięknych, ale pełnych niespodzianek, kanadyjskich lasów. Podobnie jak w innych książkach Curwooda, kochający zwierzęta i przyrodę bohaterowie mają dramatyczne doświadczenia i niezwykłe przygody.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Czytanie ,,Łowców wilków" to sentymentalna podróż do lat wczesno nastoletnich, gdy z wypiekami na twarzy czytało się powieści przygodowe o rówieśnikach.
James Oliver Curwood to pisarz, który podejmował tematykę życia ludności w surowych warunkach północnej Kanady. Inspiracje do swych książek czerpał w własnych wypraw, podczas których uczył się przeżyć jako traper na zaśnieżonych i mroźnych dzikich terenach, uczył się zasad polowania na dzikie zwierzęta, handlu skórą, dowiadywał się o poszukiwaczach złota i Indianach.
,,Łowcy wilków" traktują właśnie o losach młodych ludzi żądnych przygód: Wabigoona - syna Indianki oraz jego przyjaciela z Detroit - Roda. Źródłem utrzymania Wabiego jest zysk ze spieniężania skór zwierząt upolowanych każdej zimy. Namawia do takiej wyprawy Rodryga, który szybko uczy się używania broni, urządzania zasadzek na zwierzęta i walki w obronie własnego życia. Kompanem i przewodnikiem w wyprawie jest dla chłopców doświadczony i mądry Indianin Mukoki. Przeżycie w trudnych warunkach nie jest dla trójki śmiałków łatwe, tym bardziej, że wróg czai się w ostępach leśnych. Książka obfituje w zaskakujące sytuacje i niesamowite przygody.
Lektura może nie być przyjemna dla miłośników i przyjaciół zwierząt (którym nota bene stał się sam autor z biegiem lat poznawania ich), ponieważ ,,Łowcy wilków" to książka o surowych zasadach w świecie fauny, w którym to człowiek jako zwierzę najbardziej inteligentne, włada wielce niebezpieczną bronią palną i nie ma skrupułów, by jej użyć.
W powieści najbardziej zwraca uwagę i zachwyca język - piękny, elokwentny, z mnóstwem słów nie używanych już w języku polskim, a nadającym uroku książce pisanej ponad sto lat temu. Tłumaczem dzieł Curwooda była Halina Borowikowa, publikująca pod pseudonimem Jerzy Marlicz.
Koleje losów bohaterów, młodych łowców wilków, przedstawione są w ,,Łowcach złota".
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:1996-02-28, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów